+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Uyuşturucu Ticareti İle Suçlanmak

Uyuşturucu Ticareti İle Suçlanmak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Uyuşturucu Ticareti İle Suçlanmak

Merhaba. öncelik ile ilginiz icin minnetarım tesekkur ederim.

Olay : Esimle eve geldigimiz sirada yanimiza ihbar uzerine sivil giyinmis polis ler geldiler enisteme aiit olan ici uyusturu olan posetler oldugunu soylediler bende evet enisteme ait olan posetlerin oldugunu ama icinde uyusturucu oludunu bilmedimi soyledim isterlerse vere bilcegimi soyledim sonra kapida beklediler posetleri getirdim icinden bahsettikleri gibi uyusturucu 2.400 KG Bonzai 200 adet extasy hap cikti bunun uzerine evde yapilan aramada baska birsey bulunmadi sonra enistemin nerde olabilcegini sordular yakalanmasinda yardimci oldum evini ve isyerini gosterdim sonra ikimizde tutukladilar savcinin karsina cikttik

Benim İfadem :

Olayin oldugu adresimde 3 aydir oyuruyorum 5 aydir evliyim gecimimi tezgahtarlik yaparak kazaniyorum ayni zamanda da ozel guvenlik kursuna gidiyoruz. Daha once karakolun kapisindan bile gecmedim olaydan 14 15 gun once esimle beraber gunduzleri evde olmadigmiz icin enistem uyumak icin evimizin anahtarini istedi kendi evinde cocuklarinin sesi yuzunden uyuyamadini soyledi buyumuz oldugundan kabul ettik sonraki gunlerde evimizin bos odasinda posetler gozume takildi supelendim ama acmadim enistemi arayip bunlarin ne oldugunu sordum ellemem gerektigini dokunursam elimi kiracagini soyledi bende cekinip dokunmadim enistem enistem eski hukumludur uyustucu ticareti sucundan zaten cevresindede uyusturucu saticisi olarak bilinir ben daha once uyusturucu esrar maddesini kullandim ama uyusturucu ticareti yapmadim yapmamda sucsuzum

Enistemin ifadesi :

Ben daha once uyustucu ticareti yaptim ama artik yapmiyorum hurdacilik yapiyorum dedi ben dogu kokenli oldugumdan beni sevmezler iftira attiyor kimin malini sakliyor yada satiyormu bilmem bildigim kadariyla kendisi uyusturucu kullanmaz dedi

Enistemin ozel avukati :

Masum oldugunu ve tahliyesini talep etti

Benim barodan gelen avukatim :

Saningin yeni evli olmasi ve genc olmasi goz onunde bulunmasi tutuklanmasi muhtemelen mahkumiyetine sebep olucaktir dedi kefalet hukumlerinin uygulanmasini talep etti

Savci karari

Savci enisteme bagirarrak bunlarin senin oldugunu biliyorum bu cocugun sucu yok dedi.

Enisteme Haftanin uc gunu denetimli serbestilik verdi

Banada haftanin bir gunu verdi

Dava sorusturma asamasinda suan...

Bu davdan ceza alabilirmiyim yada dava nasil sonuclanir teskur ederim.

Ben 23 yasimdayim esimde 19
    Esim suan hamile dogumuna 1 ay kaldi ve benden baska kimsesi yok cok endiseliyim perisan olmasindan

Bana baro avukatinin ilgilenmicegni soylediler bu davagyla ilgilencek bir avukat aramaktayim
    Istanbul / caglayanda ikamet ediyorum

Hukuki NET Güncel Haber

Uyuşturucu Ticareti İle Suçlanmak konulu yargıtay kararı ara
    Uyuşturucu Ticareti İle Suçlanmak konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Uyuşturucu Ticareti İle Suçlanmak

Bu davanın sonuçları son derece ciddi olabilir.

İşin ilginç yanı eniştenizin haftada 3, sizin 1 gün imza atmanıza karar verilmesi. Belki olayı tam ve doğru olarak anlatmadınız bilemiyorum.

Bence sizin durumunuz eniştenizinkinden daha ciddi. Sizin ceza alacağınıza kesin gözüyle bakıyorum. Eniştenizin durumu ise yapılacak soruşturma sonunda ortaya çıkacak. 10 yılla yargılanacaksınız ancak sonucu net olarak kestirmek zor.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu anlattigim gibi savci benim sucsuz oldunuma inandini dile getirdi

Nerede
    --
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Koyumavi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konu anlattigim gibi savci benim sucsuz oldunuma inandini dile getirdi
    Merhaba, Polis size gelip eniştenize ait poşetlerin sizde olup olmadığını soruyorsa enişteniz hakkında yürütülen bir soruşturma mevcuttur diye düşünüyorum. Polis kapıda beklerken sizin (poşetleri inkar edebilecekken) eve girip poşetleri alıp kapıda bekleyen polislere vermeniz dava aşamasında mahkemece dikkate alınacaktır; sonuçta o malları imha da edebilir, ortadan kaldırabilirdiniz. Poşeti teslim etmeniz ve polisin bilgisiyle örtüşür şekilde eniştenizden aldığınızı beyan etmeniz nedeniyle poşetin içerisinde ne olduğunu bilmediğiniz yönündeki savunmanız samimi bulunabilir. Ancak dosyayı detaylıca incelemeden bir öngörüde bulunmak çok zor; sizin bu anlattıklarınız polis tutanaklarına çok farklı şekilde de yansıtılmış olabilir.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu olayda bazı çelişkiler ve hayatın olağan akışına aykırılıklar var.

Yazınızda daha önce esrar maddesi kullandığınızı belirtmişsiniz. Ancak karakolun önünden bile geçmemişsiniz. Olabilir. Kullanmışsınızdır da yakalanmamışsınızdır. Burada da bu konudan öylesine bahsetmişsinizdir.

Eniştenizin daha önceden uyuşturucu madde ticareti yaptığını biliyorsunuz. Kendiniz de daha önceden esrar maddesini kullanmışsınız. Yeni evlisiniz ve enişteniz kendi evinde çocukların gürültüsünden uyuyamadığı gerekçesi ile sizden gündüzleri evinizde uyumak için evin anahtarını istiyor, siz de veriyorsunuz. Sonra gündüzleri arasıra gelip evinizde uyuyor.

Ancak bununla yetinmiyor eve bazı poşetler bırakıyor. Siz daha önce esrar maddesi kullanmış birisi olarak eniştenizin de uyuşturucu madde ticareti yaptığını bildiğiniz için poşetlerden kuşkulanıyorsunuz. Eniştenize bunların he olduğunu soruyorsunuz ancak sakın elleme ellersen ellerini kırarım demesi nedeniyle poşetlere hiç dokunmuyorsunuz. Bir hayli ilginç.

Savcının eniştenize bağırarak bu malın sana ait olduğunu biliyorum bu çocuğun (sizi kasdederek) suçu yok demesi de ilginç.

Durum ortadayken poşetin içinde ne olduğunu bilmediğiniz şeklindeki ifadenizin mahkemece samimi bulunabileceği yönündeki düşünce de bir hayli ilginç.

Nerede
    --
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hakkarili Arzuhalci,

Durumunu paylaşan kişinin daha önceden uyuşturucu kullanıp kullanmadığının veya benzer magazinel bilgilerin bizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum. Üstelik hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığımız bir insanı sanki yargılıyormuş gibi bir üslup geliştirmek de hiçbirimizin haddi olmamalı. Söylediklerine inanmayabilirsiniz; bu kişisel düşünceniz. Ancak bu insan kendisine yardım edilebileceği umuduyla buraya geldi ve bu üslubu hak ettiğini düşünmüyorum. Bize öğretilen masumiyet karinesini geçtim, sizin öğrendiğiniz suçluluk karinesinde bile haksız çıkma ihtimaliniz yok mu sizce? Ya suçsuzsa ve doğruyu söylüyorsa?

Bu üsluptaki mesajınızdan sonra benim kişisel düşüncelerimi ilginç bulmanızı ise hiç ilginç bulmadığımı söylemek isterim. Ancak bu ilginç bulduğunuz görüşümü sadece meslektaşlarımla sağlıklı bir şekilde tartışabileceğimden bu konuda cevap vermeyeceğim.

Av. Sertaç KÖSE
    Konu sertackose tarafından (24-10-2015 Saat 17:47:54 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. Köse ne sebeple paylaştınız bilmiyorum özel mail adresinizi son mesajın altında paylaşmanız, soruyu soranın avukat arıyorum diye konuyu tamamlaması ve yazılarınızdaki yaklaşım sanki forumda avukat arama/bulma yasağımızla çelişebilecek gibi.O sebeple gerekli değişiklik(yani kişisel mail adresinizin silinmesi) tarafımca yapılmıştır..

- - - Updated - - -

Ek olarak burada sadece hukuki destek değil, tecrübe, yorum, düşünce vs. paylaşılabildiği için aslında sn.Üyemiz Hakkarili Arzuhalcinin konunun hayatın akışıyla çeliştiği noktaları belirtmesi hem cevap bekleyen hem benzer durumda olanlar için önemli bir nokta.Çünkü bazen bu şekildeki ifadeler samimiyetsiz bulunduğu için zanlının daha sıkıntılı noktalara sürüklenmesine sebep olabiliyor.Onun dışında bir kişi sadece profesyonel hukuki destek arıyorsa onun yeri bura değil bir avukatın bürosudur.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sertaç Köse,

Yakınanın uyuşturucu kullanıp kullanmadığı konusu magazinel bir bilgi olmayıp somut olayla mutlak bağlantısı olan bir bilgidir.

Eminim ki; size hukuk fakültesinde masumiyet karinesinin ne olduğu yanısıra hayatın olağan akışının neler olup olamayacağı konusu da öğretilmiştir.

Siz anlatılan olaydaki çelişkileri ve hayatın olağan akışına uygun düşmeyen ayrıntıları görmemiş ya da görmek istemiyor olabilirsiniz. Ben bunları gördüm ve açıkça yazdım. Siz ise yazamadınız. Peki ben neden açıkça yazabildim? Çünkü ben site aracılığı ile müvekkil bulabilme çabası içerisinde değilim de ondan.

Evet, dediğiniz gibi bir ön yargı içerisinde olabilirim. Ancak yakınanın yazısında bunu haklı kılacak ifadeler fazlasıyla mevcut. Üslubum da uygun olmayabilir. Bu da kabulümdür. Ancak sizin “ben avukatım bir arzuhalci ile tartışmam” anlamına gelen üslup çok mu şık?

Nerede
    --
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Engin Bey, forumdaki bütün mesajlarımın altında ismim ve e-posta adresim yazıyor. Bu bir reklam değildir, sadece kimlik ve iletişim bilgilerimi gizlemeden yorum yapmayı daha doğru buluyorum. Zaten kullanıcı adım gerçek ismim olduğu ve baronun kayıtları aleni olduğu için google'ye ismim yazılıp her türlü bilgim bulunabilecekken burada e-posta adresim bulunuyor diye konunun buralara çekilmesini komik buluyorum. Anladığım kadarıyla doğru eleştirilerimle kızdırdığım kişi nedeniyle böyle bir hareketle karşı karşıyayım. Şimdiye kadar kimseyle vekalet ilişkisi kurma maksadıyla bir yönlendirmede bulunmadım, Forum aracılığıyla kimseyle de vekalet ilişkisi kurmuş değilim. Ve yine Forumda yazılan bir konuyla ilgili olarak kimseye özel mesaj da atmış değilim; böyle bir amacım olsa burada aleni şekilde yapmaktansa özel mesajla yapmam daha akıllıca olmaz mıydı? Ama kurallarınıza aykırıysa tabii ki silebilirsiniz. Bundan sonra başka bir iletim olmayacağı için sizi uğraştırmayacağım. Ek olarak belirttiğiniz her şeye katıyorum. Burada herkes bilgi sahibi olduğu konularda fikrini ve tecrübesini paylaşabilmeli. Ancak hukuk nosyonu almamış kişilerin kulaktan dolma bir kaç kalıp sözle ahkam kesmeleri de hiç içime sinmiyor.

Durumunu anlatan kişi polis kapıda beklerken istenilen poşetleri kapıda bekleyen polislere götürdüğünü söylüyor. polis kapıda beklediğine göre konut arama izni yok; arama izni olsa bu kişiden poşeti getirmesini isteyip dosyada belki de tek delil olan poşet dolusu uyuşturucunun zayi olma riskine giremezdi. Bu gibi bir durumda iyi niyetiyle poşeti alıp polise teslim eden kişinin polisin söylediği andan itibaren poşette uyuşturucu olduğunu öğrendiğinin kabul edilmesi olasıdır.

Hakkarili Arzuhalci, aynı başlıkta ikinci kez tanımadığınız bir insan hakkında yargılayıcı üslupla yazıyorsunuz. son mesajınız hakaret ve iftira içeriyor; bu nedenle suç duyurusunda bulunmak zorunda kalacağım.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu sayfadaki mail adresi içeren tek mesaj oydu.Onun dışındakiler içermiyor.Her yazımın altında var demişsiniz lakin tek gördüğüm bahsi geçen yazıyla alakalıydı.Ben gerekeni yaptım.Çünkü olay o noktaya gidiyordu.Ek olarak müvekkil bulmak istesem özelden iletişime geçerdim yaklaşımı rasyonel olamaz çünkü birincisi üst yönetim tarafından bu durum anlaşılacak gene gereken yapılacaktır.Ek olarak belli paylaşım yapmamış kişilerin özel mesajla iletişime geçme şansıda yok.O yüzden bu öne sürdüğünüz şeyi de ben net bir yere oturtamadım.Bu arada bir kişinin hukuk hakkında konuşabilmesi, tecrübelerini paylaşabilmesi, bir forumda yazı yazması için avukat olması gerekmiyor.Avukatlar hukuki desteği profesyonelce bürolarında versinler ancak biz her meslekten hukuka gönül vermiş, avukat olmamasına rağmen ikinci üniversite olarak hukuk okuyan, gene ikinci üniversite olarak adalet akademisi bitiren veya okuyan, yazan, araştıran kişiler olarak forumumuzda var olabilelim.Bu konuda avukat olduğunuzu söyleyerek yazanları muhatap kabul etmemeniz şeklinde yorumladığım tavrınızı anlayabilmiş değilim.Sanırım okuyanlar da nedir ne değildir net şekilde gördüler.Biz hukuk severler burada daima var olacağız.Herkese iyi forumlar..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: