Merhabalar,
Ben eylül 2013 tarihinde akıllı telefon aldım. aldığım tarihten bugun kadar telefonu 9 10 kere şarj sorunundan dolayı servise bıraktım. 5 6 kere batarya değişimi 2 kere de anakart değişimi gerçekleşti fakat her seferinde aynı sorun yine zamanla ortaya çıktı ve devam etti. ben de bu yuzden para iadesi istiyorum dedim bana prosedürlerinde 4 kere donanımsal parça değişimi olması gerektiğini buna ek olarak da bataryanın aksesuar olarak saydıklarını bundan dolayı da donanımsal parça değişimi sayılmadığını söylediler. ben de bunun üzerine alo tüketici hattını aradım ve bana oradan telefon garantiye 4 kere giriyorsa sebebi fark etmeden parça değişimi olsun olmasın para iadesi hakkımın oluştuğunu söylendi. ben artık son çare olarak ilçe hakem heyetine başvuracağım fakat 2 sorum var. telefonda yeni anakart ve batarya değişti ve sorunun tekrarlanması zaman alabiliyor. ama geçmişte bu kadar kez tekrarlanan bir durum var ve teknik serviste arıza kabul yaparak ve parça veya batarya değişimi yaparak bu sorunu kabul etmiş oluyor. ben başvuruyu yaptığımda bilirkişi telefonu incelemeye alıyor mu veya aldığında şu an sorun yok demesini önlemek için ne yapacağım geçmişte yapılan işlemleri göstermem yeterli olur mu.
Bir diğer sorum ise ilk başta da belirttiğim gibi telefonu eylül 2013 te aldım faturaya göre garantisi eylül 2015 te bitmesi gerekirken teknik serviste garanti bitiş süresi ekim sonu gözüküyor. zaten telefonda 2 gün önce anakart değişti ve ücret alınmadı bu garanti devamını gösterir fakat üretici firma faturayı gosterip eylül 2015 garanti bitti diyebilir mi. eğer böyle derse benim başvuru hakkım düşer mi çünkü normal şartlarda ben haklıysam servise bırakma sayısından dolayı ben bu hakkı garanti sürem içerisinde de elde edebilirdim fakat teknik servis bana garantimin ekim sonu bittiğini belirtti. ( telefonum teknik serviste garantiyi ekim sonuna kadar uzatacak süre kalmadı )