herkese merhaba,

ben denizciyim ve yurt dışında çalışan statüsünde olduğumdan dövizle askerlik hakkından faydalanarak tecil hakkımı kullandım ve 3 yıl tecil aldım. 2 sene daha tecilim var yabancı bayraklı gemilerde çalışmaya devam ettiğim sürece fakat son 1 yıldır türkiyede bulunmaktayım. sigortalı bir işe girmediğimden tecilim şu an için bozulmadı olarak görülüyor (normalde türkiyede 6 aydan fazla kaldığımda tecil yanıyor). sizden hukuki olarak destek istediğim konu şudur: çeşitli sebeplerden dolayı kredi çektim ve kredi kartı borçlarım da var. bu borçlar yavaş yavaş avukata devir ediliyor bankalar tarafından. askerlik şubesine bu borçlarımı sebep göstererek ödemek zorunda olduğum için askerlik tecili almam mümkün mü? son 1 yıldır iş bulma konusunda sıkıntı çekiyorum fakat yakın zamanda türkiyede sigortalı olarak iyi bir ücret karşılığında iş imkanım ortaya çıktı. bu işe girebilmek ve borcumu ödemek zorundayım. kısacası; borçlarımdan dolayı askerlik tecilimi uzatmam mümkün müdür? bu konu hakkında ne yapabilirim? nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz? ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.