Teknosa''dan 1 sene önce casper cn.tki-4200d model bir laptop aldim..
Teşhir cihazi oldugunu öğrendiğimde büyük bir hata yaptiğimi anlamiştim..
Ilk ariza aldigimdan 5 ay sonra yaşadim. Ekran siyah olarak kaliyor açilmiyordu.
Normal garanti kapsami dişinda ekstradan tekno garanti (kasko) yaptirmiştim aldigimda..
Casper yetkili servisi yakinimda oldugundan servise götürdüm..
Dediler ki ana kart değişecek allah allah 5 aylik bir laptop'da ana kart nasil değişecek dedim ?
Siz bir bakin sorunu bulun beni telefonla bilgilendirin dedim.. 2 gün sonra aradilar yazilim hatasindan dolayi yazilim güncellemesi yaptiklarini söylediler ve benden 100 lira bir bedel aldilar..
Gayet sikintisiz bir şekilde kullandim.
Sonra 1 gün geçti bi baktim laptop'un alt kasasinin üst civatasinin olmadigini gördüm.. Laptopun kapagini kapattigimda civata olmadigindan dolayi neredeyse içi açilacakti cihazin bir civata yüzünden.. Hemen aldim cihazi casper'in yetkili servisine götürdüm civatanin olmadigi yerde de 1 cm uzunlugunda çatlama kirikta tespit ettim.. Bizden kaynakli değil dediler sanki ben laptopu firlattimda kirdim gibi benim üstüme biraktilar hasari.. Biraz tartiştiktan sonra benim kasko'da var cihazin dediğimde dedilerki tekno garantiye gönderin ücretsiz kasayi değiştirirler.. Götürdüm ayni gün teknosaya istanbul'a gönderdiler ve kaskodan alt kasa ve klavye kasasini değiştirdiler.. Iç donanimlardaki tozlari temizlediler ve temiz bir cihaz geldi elime.. 4 ay kusursuz bir şekilde kullandim ve gece cihazimi kapattim ertesi gün açtigimda bios ayarlari karşima çikti başka hiç bir şekilde açilmiyor cihaz sadece bios'da kaliyor..
Kasko'mda garanti kapsamimda halen devam etmekte.. Teknosaya gittim ve durumu bildirdim cihazimu gözümün önünde sagina soluna baktilar dedilerki yazilim konusunda tekno garanti birşey yapmiyor yetkili servise götürün dediler aldim cihazi yetkili servise götürdüm.. Bios ekrani geliyor başkada bişe açilmiyor diye derdimi açikladim.. 100 tl bedelinde yazilim ve format atacaklarini söylediklerinde tekrar sinirlendim daha öncede yazilim sikintisindan getirdim 100 tl almiştiniz şuan o bedeli ödemem dedim 40 tl ye indirdiler.. Ne zaman çikar dediğimde 05-06.10.2015 de elinizde olur dediler.. Teslim ettiğim tarih 03.10.2015..
11 gündür beni hiç aramadilar bugün ben aradim laptop'dan haber ne alemde diye bilgi istediğimde.. Cihazi istanbul casper ana servise gönderdiklerini ana karta sivi temas edildiğinin tespit ettiklerini ariza bedeli olarak 830 tl istediklerini duydugumda şok oldum.. Yazilim yükleyeceklerini cihazi teslim ederken ekranin acilip sadece bios'da kaldigini gören ben bir anda anakarta sivi temas edildiği teşhisi yiyor cihazim..
şimdi sayin büyüklerim sormak istediğim konu şu :
1- tekno garantisi (kasko) yaptirdigim bir cihazi diyelimki sivi temas etti bunu biliyorum normal garanti servisine mi götürürüm keri gibi 830 tl ödeyerek ana kartin değiştiririm yoksa tekno garantiye'mi gönderirim ücretsiz değiştiririm ?
2- bios ayarlari geliyor cihaza ve bunun yazilim hatasi olduklarini söyleyen teknosa normal servise götürmemi söylüyorlar ve garanti servisi ana kart takintisi olarak benden 830 tl bir bedel istiyorlar..

Burada beni mağdur etmek isteyen bir ''casper yetkili servisi'' ile karşi karşiya oldugumu söylemenizi rica ediyorum..

Teşekkürler bilgileriniz için şimdiden..

- - - Updated - - -

sorunlarıma cevap verecek büyüklerime şimdiden teşekkür ederim...
lütfen benim yerime kendinizi koyarak ne yapmanız gerektiğini paylaşırsanız sevinirim.. tekrar teşekkürler.