Arkadaşlar merhaba,

Forumun yeni üyesiyim konuyu nereye açacağımı tam olarak bilemediğim için burayı uygun gördüm eğer yanlış yere açtıysam şimdiden beni mazur görün.
21 Yaşındayım. 3 ay önce ehliyet kursuna kayıt oldum. Kayıt sırasında rapor isteniyor fakat benim doğuştan gelen bir rahatsızlığım var (sağ kulakta total işitme kaybı) duyma şansı yok. Cihazla da duyamıyor fakat sol kulağım normal insandan daha fazla duymakta. Ama kbb uzmanına gittiğimde bana verdiği raporda aynen şöyle yazıyor;
"H sınıfı ehliyet alabilir, ticari araç kullanamaz."

Ben kursa H sınıfı için kaydımı yaptım ve sertifika mı da aldım. Sonra trafiğe gittim. Trafikte ki memurlar tek bir doktorun verdiği raporla H sınıfı ehliyet alamayacağımı söyledi. Devlet hastanesinden tam teşekküllü heyet raporu almam gerektiğini söylediler.

Ve ben geçen sene kanser tedavisi görüyordum. Daha önceden heyet raporumun olmasına rağmen kabul etmediler yeniden istediler şimdi H sınıfı için tekrar heyet raporuna gireceğim oldu ki devlet hastanesi bana fiziksel bir engeli yoktur. Tek kulak duyuyor işitme problemi yoktur iletişim normal B sınıfı ehliyet alabilir ticari araç kullanamaz derse?

Benim burada "H sınıfı ehliyet" alabilir yazan doktor'a veya hastaneye ne gibi bir yaptırırım olabilir ?
Beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Trafikte memurlarla da görüştüm ama pek detay vermediler sana o raporu yazan doktorun bilgilerini ve raporun aslını getirirsen dava konusunda sana yardımcı oluruz dediler ama nasıl bir yaptırım uygularlar bilmiyorum.

Kaldı ki devlet şimdi bana B sınıfı alabilir derse ben bir daha masraf edip eziyet çekeceğim bunun bir bedeli olmayacak mı?

Bu konuda tecrübesi olan herkesten yardım beklemekteyim.

İyi forumlar.