öncelikle selamun aleyküm
Zeynep’le arkadaşlar sayesinde 03.11.2012 tarihinde tanıştık ve sevgili olduk. İkimizde isteyerek cinsel ilişkiye girdik sonrasında benim vicdanım onu o şekilde bırakmaya el vermediği için ve sürekli ailesinden yakınmasından dolayı evlilik kararı aldık. Ailem ilk başta yaşımız küçük olduğu için karşı çıktı. Ama çok ısrar edip evlendirmeyi kabul ettirdim sonrasında istedik ve Zeynep’le nişanlandık. Tam olarak tanımıyordum onu bir gün onlarda otururken Zeynep’in elinde raporlarını gördüm neye dair alındığını veya ne için olduğunu bilmiyorum sadece bana ve çevremdekilere anlattığı kadarıyla %50 raporlu ve psikiyatri tedavi gördüğünü söyledi bildiğim kadarıyla o rapor özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinden alınmış. Sonrasında nişanlıyken benden habersiz bir yerlere gitmesi, sözümü dinlememesi, çokça yalan konuşması ve eski sevgilisiyle buluşmasını örgendim. Bu beni rahatsız etti nişanı bozup aileme evlenmek istemediğimi söyledim, ailem bu konuya karşı çıktı ve bu lekenin temizlenmesinin tek çaresi evlilik olduğunu söyledi hatta ağabeyim bu konu yüzünden beni dövdü 3 gün yataktan çıkamadım. Ve pes edip evlenmeyi tekrar kabul ettim. Sonrasında fazla uzun sürmeden 22 ağustos 2013 tarihinde evlendik ve asıl her şey burada başladı. Evlendikten yaklaşık 1 bucuk 2 ay sonra ağabeyim salonda kuran okurken Zeynep odaya gitti, ağabeyimde onu çağırdı. (kızım gelip bizimle birlikte kuran dinlesene sende sevdiklerin için dua edersin) dedi. Zeynep’te (benim teyzemler bile kuran okuduğunda dinlemiyordum ki) dedi. Ağabeyimde ( öyle şey mi olur bir insan kurandan dinden Allah’tan kaçar mı) dedi. Sonra Zeynep küsüp odaya girdi 20 dakika sonra yengem gelip bana ( Zeynep ilaç içmiş ) dedi elinde ilaç tabletleri bulunuyordu. Bende içeri girip Zeynep’e kızdım (başıma belamı açmaya çalışıyorsun) dedim. Sonra aldım taksiyle hastaneye götürdüm ilk tanıda intihar girişimi diye yazıyor. Hemen midesini yıkadılar ve 14 saat kadar bir süre serum bağlayıp müşaade altına aldılar başında bekledim o gece. Sabah oldu ve psikiyatriye sevk ettiler. Oradan çıktıktan sonra karakola gidip ifade verdi. İfadesini (başım çok ağrıdığı için ağrı kesici içtim zehirlendim) diye vermiş. Sonrasında karakoldan çıkıp eve geldik ve Zeynep ağladı ( ben gitmek istiyorum. Annemi istiyorum) diye. Ben annem ağabeyim kayınpederlerime gittik ve konuyu anlattık. Zeynep’e kızdılar ve tekrar barıştık. 1 ay gibi bir süre sonra ağabeyim askere gitti. Artık üstümde daha çok sorumluluk vardı kendimi işe vermiştim işten yorgun bir şekilde geliyordum odaya gidip bilgisayarda oyun falan oynuyordum. Bir gün yine aynı oyun oynarken sen bana ilgi göstermiyorsun sevmiyorsun gibisinden tartışmaya başladı. Ve konuyu fazla üsteleyince sinirlendim bilgisayara vurdum ve burnumdan kan geldi, lavaboya burnumu yıkamaya gittim o sıra bir kapı sesi geldi. Zeynep evden kaçtı arkasından koşup apartmanın kapısında yakalayıp tekrar eve getirdim o gece aramızda sorunu hallettik ben ona çok yorulduğumu kafamı dağıtmak içinde oyun oynadığımı anlattım ve barıştık. Arada film izleyip eğleniyorduk ve kendiside oyun oynuyordu. Bir süre öyle devam ettik sonra yine aynı konu açıldı bana ilgi göstermiyorsun diye halbuki ben onu alıp haftada bir annesine babasına halasına teyzesine teyzesinin oğluna halasının oğluna dayısının kızına hatta vefat eden anneannesinin kabrine kadar götürüyordum. Ve bu konu üzerine tartıştık evi terk edip çıktı, ben yine arkasından çıkım sokağa çıktım Zeynep der demez koşmaya başladı. Motosiklete binip yarı yolda yakaladım. (bin evimize gidelim dedim ) Zeynep (yok) dedi. Bende (bin seni annene götüreceğim) dedim bindi sonra eve doğru döndüm kendini motosikletten atmaya çalışıyordu. Evin önünde indik ben (hadi evimize gidelim) dedim. Zeynep (yok ) dedi bende alıp götürdüm kayınpederlerimin evinin önüne bırakıp çıkıp geldim. Eve vardığımda halası aradı ( bu kız köpek mi böyle bırakıp kaçıyorsun) dedi (HALASI HEP EŞİMİ DOLDURUŞA GETİRİYORDU HALASININ OGLU UYUSTURUCU BAGIMLISI KOCASI İSE ALKOL KULLANIYOR KOCASI DEDİĞİMDE NİKAHI YOK DUL MAAŞI İÇİN EVLENMİYOR BÜYÜK OĞLU İLE GELİNİDE BOŞATTIRMIŞ SONRA YİNE BARIŞTIRMIŞ DUL MAAŞI İÇİN KAYINPEDERİM İLE KAYNANAMIDA BOŞANDIRIYORDU KAYNANAM İSTEMEDİ). Bende (kaçmıyorum durun gelip konuyu anlatacağım) dedim ve gittim 5 dakika falan sonra annem geldi konu yine büyüklerle tatlıya bağlanıldı barıştık ve evimizin yolunu tuttuk. Sonrasında 1 hafta falan sonra şiddetli karın ağrısı geçirdim 2 gün boyunca hastaneye gidip geldim serumlarla ayakta duruyordum. Bu durumda bile beni bırakıp annesi ve teyzesiyle annesinin kontrolüne gitti bana annem baktı. Zeynep ev işlerini hiç yapmıyordu evde bulaşık, çamaşır makinesi olmasına rağmen bulaşık ve çamaşırlar yıkanmıyordu yatak odamız hep dağınıktı. Sonrasında ben biraz uzaklaşırsam beni özler, daha çok birbirimizi severiz, evliliğimiz daha iyi olur gibi bir düşünceyle gidip tecilimi bozdurup 22.05.2014 tarihinde askere gittim. Acemi birliğim Isparta 40. piyade iç güvenlik ve tatbikat merkez komutanlığıydı. Askere gittikten 5 gün sonra Zeynep’in hamile olduğunu örgendim. Çok sevinmiştim bu duruma, hatta çocuğun olmasını Zeynep kendini düzeltir, evine bağlanır mutlu oluruz diye istiyordum. Ve yanılmıştım. Askerliğim boyunca 6 defa izine geldim sadece ona moral verip mutlu olması için çünkü hep beni özlediğini bensiz yapamadığını söylüyordu. Ama Zeynep aileme ben Emrah’ın izne gelmesini istemiyorum kendisi çıkıp geliyor diye kötülüyordu. Ben askerdeyken sürekli annesine teyzesine halasına arkadaşlarıyla gezmeye arkadaşlarına kahvaltıya falan gidiyormuş annemde ben üzülmeyeyim diye bunları bana söylemiyordu. 18.08.2014 tarihinde yine izne gelmiştim. Ve bana amcasının kızının buraya geldiğini halasının oğluyla amcasının kızının ilişkiye girdiğini söyledi. Bende bu konuyu halasına anlatması gerektiğini, başımıza iş gelebileceğini söyledim 24.08.2014 tarihinde iznim bittiği için askere döndüm. Askerdeyken telefonda konuştuğumuzda bana ( bir şey söyleyeceğim ama kızma dedi) bende (hayırdır inşallah) dedim. Zeynep(ben bugün sağlık ocağına kontrole gittim. Ondan sonrada annemlere indim yılmaz(halasının oğlu) beni sıkıştırdı eğer ki bana bu konu yüzünden bir şey olursa senin kolunu bacağını kırarım dedi) dedi. Bende kızdım (bir daha benden habersiz oraya gitmeyeceksin onun nişanına da gitmeyeceksin dedim) sonra tamam deyip telefonu kapattık 27.08.2014 tarihinde akşam saat 6-7 gibi aradım müzik sesi geliyordu annemle birlikte benden habersiz nişana gitmiş (nerdesin) dedim Zeynep’te (nişandayım) dedi bende sadece (offff) dedim uzunca ve şarjım bittiği için telefonu kapatmam gerektiğini söyledim ve kapattım Zeynep’te oradakilere (Emrah bana ne halin varsa gör artık sana karışmıyorum vs. vs dedi ) diyip ağlamış. Halası ve babası da topla eşyalarını gel o zaman falan demiş 3 saat falan sonra telefonum çaldı arayan annemdi ( sen nasıl bir insansın deyip küfür etti ) bende ( ne oldu) dedim annem(sen kıza nasıl bunları söylersin) dedi bende öyle bir şey demediğimi anlattım sonra Zeynep’e (artık benden habersiz bir yere gitmeyeceksin) dedim. Oda gideceğim dedi ve tartıştık. Telefonu kapattık. Sabah saat 08.00 gibi arayıp (nasılsın gülüm) dedim telefonda yanından geçen arabaların sesi geliyordu (annenlere mi gidiyorsun) dedim oda (evet) dedi. Evdeki tüm deterjan şampuan bulaşık makinesi tableti yumuşatıcıyı elbiselerini alıp terk etmiş evi 13 yaşındaki kardeşimi evde yalnız bırakarak. ağabeyimde askerdeydi komutanlarımı arayıp durumu beyan etmiş. Hemen izine gönderdiler beni. geldim annem ben ve rahmetli babam kayın pederlerime gittik durumlar. Konuşuldu Zeynep’i suçladı herkes. Ve orda annem Zeynep’e ( sen zaten oğlumu aldatıyorsun) dedi. Bir ara annem ve Zeynep otururken benden söz ediyorlar Zeynep’in telefonu çalıyor Annemde diyor ki (oğlum arıyor getir sesini duyayım) diyor. Zeynep’te (yok bizimkiler) diyip odaya giriyor baya konuşmuşlar en sondada görüşürüz demiş. annemde kiminle konuştuğunu sormuş. Zeynep’te (bizimkiler) demiş. Zeynep’in orada anlattığına göre Şeyda’nın abisi Can Zeynep’i arayıp Şeyda’nın geleceğini söylemiş. Ve orada annem diyor ki (o zaman Hatun neden bizden habersiz sana psikiyatri ayarlamış) sonrasında ise konular halledildi, ve barıştık yine evimize geldik. Neden beni terk ettiğini sorduğumda kuzeni Deniz’in düğününe gitmek için benim izin vermeyeceğimi bildiğinden böyle bir şey yapmış. İznim bitti ve askere döndüm askerdeyken Hatun ablasını aradım ve benden habersiz nasıl eşime psikiyatri ayarladığını sordum doğru olmadığını ve böyle bir şeyden haberinin olmadığını söyledi.
Zeynep’e neden böyle yalan konuştuğunu sorduğumda bana teyzeme gidecektim dedi. 04.01.2015 tarihinde çocuğumuz doğdu. Ve 10 günlük babalık iznine geldim izinim bitti ve askere döndüm iki gün sonra Zeynep babana sütünün kesildiğini söyledi . anne sütü sadece çocuk emzirilmediğinde veya süt çekme aparatıyla çekilmediğinde kesilir. Ama Zeynep beni suçladı her zamanki gibi. 23.05.2015 tarihinde zorda olsa askerliğimi bitirip teskeremi aldım evime geldim o sıra bebeğimiz 5 aylık olmuştu. 20.07.2015 tarihinde babam Mustaffa’yı kaybettim. O acı bana yetmezmiş gibi 7 gün falan sonra Zeynep yine benden habersiz 13 yasındaki kardeşimi evde yalnız bırakıp annesine gitmiş. Kapıya kurye geliyor ağabeyimi arayıp banka kartını getirdiğini ama evde kimse olmadığını söylüyor sonra ağabeyim Zeynep’i arayıp (nerdesin) diye soruyor, Zeynep evdeyim diye yalan söylüyor ağabeyimde (Emrah’ı arıyorum Emrah oraya geliyor) diyor (SES KAYDI BULUNMAKTA). Zeynep’te babasıyla birlikte gelip evdeki tüm mamaları bezleri elbiseleri toplayıp evi terk ediyor. Annem gidip bebeği alıp geri getiriyor . sonra onların tarafından büyükler gelip barıştırdı bizi sonra Zeynep’in psikolojisin bozulduğunu 2 gün orda kalmasını istediler, kabul ettim 2 gün çocuk bende kaldı Zeynep’te babasında. 2 gün sonra Zeynep’i alıp eve getirdim. Ama aldatma konusuna takılmıştım ve Şeyda’yı arayıp abisinin neden eşimi aradığını sordum. Böyle bir şey olmadığını söyledi telefonu kapattım . sonra bir gün işten dönerken yolda Şeyda’yı gördüm ve bu konu açıldı Şeyda (sen git Zeynep’e sor eğer yemin ederse Can’dı diye ben sana gerçekleri anlatacağım) dedi. Bende eve gelip Zeynep’e sordum yemin etti candı arayan diye. Bende tutup şeydayla Zeynep’i yüzleştirdim (SES KAYDI BULUNMAKTA) Zeynep ( engin numaramı nerden bulduysa beni aradı rahatsız etti bende bir daha beni arama falan dedim ) gibisinden yalan söyledi Şeyda’da doğruladı bu olayı. 2 gün sonra Zeynep’e zarf attım ( nasıl böyle bir hata yaptın diye) Zeynep’te ( oldu işte yaptım bir cahillik dedi) sonra artık aldattığını ağzından örgenmiş oldum. O kadar şeyi yaşamıştım kafama takmamıştım ama bu seferki sineye çekilmiyordu . yüzüne bakamıyordum konuşmuyordum bir süre uzaklaşıp uzak kalmak istedim. Ama Zeynep sürekli üsteledi böyle yapacaksan boşanalım diye. Bende kabul ettim ve götürdüm babasına bıraktım boşanmak istediğimizi söyledim sebebini kızlarından duymalarını söyledim ve oradan ayrıldım çocuk bende kaldı 10 gün boyunca iki kere götürüp onlara bıraktım birinde 1 gün diğerinde 2 gün annesinde kaldı çocuk sonra elime bir kağıt sıkıştırdılar. Benim boşanma açtığım gün onlar tedbir koruması istemişler mahkeme çocuğun velayetini geçici olarak anneye vermiş iki haftada 1 görebilirim onun dışında arayamam bile ama ben çocuğun sağlığından endişe ediyorum Zeynep’in kardeşinin de raporu var aşağına uyuşturucu kullanan alkol kullanan var evin içinde 7 kişide 2 kişi tek sigara içmiyor avukatımla itirazda bulunduk manevi tazminat davası açtık boşanma davası açtık. Ama benim derdim çocuğumu kurtarmak. evde durmak istemiyorum evimin her santiminde çocuğum aklıma geliyor ZEYNEP KÜÇÜK KARDEŞİMİ SÜREKLİ DÖVÜYOR VE ÇOCUGUMU ELLETTİRMİYORMUŞ şuan çocuk 9 aylık ve 8 bucuk aydır mama yiyor
DELİLLERİM: beni aldattığını defalarca terk ettiğini raporunu cocugun kakasını yemesini dolaba işemesini vs. vs. onayladığı ses kaydı yalan söylediği ses kayıtları sonra bide babasını arayıp cocugu görmk istegimizi söylüyoruz babası kızın karsıya gitceğini söylüyor kız benm bile sözümü dinlemiyor diyo bide arama kayıtları var aldattıgı cocukla konuşmuş resim olarak var avukaımla itiraz dilekçesi verdik bu iş hızlanmaz mı ben çocuguma bişi olcak diye korkuyorum