İyi günler merhaba. 19.06.2015 tarihinde çapa tıp fakültesinde hiçbir ciddi rahatsızlıgım olmamasına rağmen zorla yatırıldım. Onunla alakalı olarak ayrı bir malpraktis davası açacağım. fakat sorum şu; 1. Karar verilirken ilgilinin bunun sebepleri hakkında bilgilendirilmesi ve karara karşı denetim makamına itiraz edebileceğine yazılı olarak dikkatinin çekilmesi zorunludur.
2. Bir kuruma yerleştirilen kişiye, alıkonulma kararına veya kurumdan çıkarılma isteminin reddine karşı en geç on gün içinde denetim makamına itiraz edebileceği derhal yazılı olarak bildirilir." yazmakta medenin kanunun 436. maddesinde. bana içeri girerken en ufak bir kağıtla bile bildirim yapılmadı. sağlık bakanlığını aradığımda size değil ama vasinize yapılması gereklidir denildi. vasime de yapılmadı. bu maddeden dolayı görevi ihmal suçunu mu işlemiş olur ilgili doktor ? yazılı bir bildirim yapılmaması dolayısıyla mağdur oldum haklarımı bilmiyordum ve bilseydim dilekçe hakkımı kullanabilirdim. madde çok açık değil midir ? " Bir kuruma yerleştirilen kişiye, alıkonulma kararına veya kurumdan çıkarılma isteminin reddine karşı en geç on gün içinde denetim makamına itiraz edebileceği derhal yazılı olarak bildirilir." fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim