Merhabalar,

Ben A......z Sigorta'da kurumsal poliçeye sahiptim. Kırık nedeniyle 5 Mayıs'ta parmağımdan ameliyat oldum ve komplikasyonları hala devam ediyor. 10 Temmuz'da da işten ayrılacaktım. Yeniden değerlendirmeye tabi tutulacağımı düşündüğüm için çağrı merkezini 30 Haziran'da (işten henüz ayrılmadan önce) aradım ve bireysel poliçeye düşerken yeniden değerlendirmeye tabi tutulup tutulmayacağımı öğrenmek istedim. Çağrı merkezi yetkilisi 1 seneyi geçen bir süredir A.....z'lı olduğum ve kurumsal poliçeye sahip olduğum için bireysele geçişte 30 gün içinde başvuru yaptığım takdirde yeniden değerlendirmeye tabi tutulmayacağımı belirtti. Bu durumu özellikle 3 kere sordum ve hepsinde "kurumsal müşterilerimize bir avantajımız" şeklinde bir cevap aldım. Hatta poliçemi genişletebileceğimin de bilgisini verdi. Sevindim, çünkü yeniden değerlendirmede parmağımın muaf olacağını tahmin ediyordum.

10 Temmuz'da ayrıldıktan sonra, 13 Temmuz'da başvurumu gerçekleştirdim. 2 hafta sonra 24 Temmuz'da acente arayıp, parmağımın ve komplikasyonlarının muaf olduğu bilgisini paylaştı. Hemen akabinde çağrı merkeziyle 2 haftalık bir sürece girdim. Sürekli benim 30 Haziran'daki ses kaydımı bulamadıklarını söyleyip oyaladılar. En son 7 Ağustos'taki aradıklarında ses kaydımı bulduklarını ancak ÖBYG (ömür boyu yenileme garantisi) olmadığı için yeniden değerlendirmeye tabi tuttuklarını belirttiler. Telefonda abartısız 10 kere (10 farklı görüşmede), bana 30 Haziran'daki görüşmede ÖBYG'den bahsedilmediğini ve özellikle sormama rağmen kurumsal müşterilerimize özel adı altında yeniden değerlendirmeye tabi tutulmayacağımı belirttiklerini anlatmaya çalıştım. Ancak hiçbir sonuç alamadım. Bu süre zarfında aradan geçen 4 hafta boyunca ben fizik tedavi sürecimi yarım bırakmak zorunda kaldım.

4 haftanın sonunda doktorum beni gördüğünde, ara vermemin parmağımın iyileşme süreci için hiç de iyi olmadığını ve bunu tıbbi gerçeklerle destekleyebileceğimizi söyledi. Bu durumda tüketiciyi yanlış yönlendirme konusunda A.....z'a dava açmayı planlamaktayım. Bu konuda destekli durabilir miyim? Yardımcı olur musunuz?

Not: Elimde kurumsal poliçem, bireysel poliçem (başvuru yaptığım ancak kabul etmediğim), telefon kayıtlarımın tarih ve saatleri mevcut.