2007 yılında bir arsa aldım ve 2008 yılında belediyeye müracaat ederek 5 kat imarlı arsama zemin kat için inşaat ruhsatı aldım. 2011 yılında zemin katı bitirdim. çatısını yaptım ve belediyeden yapı kullanım izin belgesi talebinde bulundum. belediyeden gelerek yapıyı kontrol ettiler ve ayrık nizamda binanın sol parsele 5 metre olması gerekirken 4 metre olduğunu söyleyerek yapı kullanım izni veremeyeceklerini söylediler. yaklaşık bir ay önce bazı tanıdıkların bu şekilde olan yerlere yapı kullanım izni aldığını duyunca bende tekrar dilekçe vererek başvurdum. geldi tekrar incelediler ve bir sorun olmadığını 90 cm nin pek bir sorun olmayacağını söyleyerek benden sgk,maliye borcu yoktur yazılarını almamı istediler ve bende ssk-maliye borçlarımı ödeyerek aldım. sonrasında izin belgesi için gittiğimde bana arsamın yola çıkışının olmadığını, önünde belediyeye ait bir arsa olduğunu ve onun önünde de başkasına ait bir arsa(parsel)olduğunu söyleyerek ancak bunları satın alırsan izni verebiliriz aksi takdirde yapı kullanım izni veremeyeceklerini ve alınan izini de iptal edeceklerini söylediler. şaşırdım kaldım. kendilerine size ait olan arsayı alayım ancak diğer şahsa ait olanı nasıl alayım ayrıca maddi olarak da öyle çok iyi bir durumum yok. araştırdım tapudan o parselde icra olduğunu da öğrendim.
ne yapacağımı bilemiyorum. Kanunen mahkeme yoluyla bir çözüm bulabilirmiyim. Nasıl bir yol izlemeliyim.