Avukatıma genel beyanla arazi meselesi için vekalet verdim.İdari dava olması dolaysıyla 60 gün içinde dava açılmalı lakin davayı açabilmek için söz konusu idareye ön itirazda bulunulması gerekiyormuş.Zaten söz konusu idari merci kasıtlı olarak haksızlığı bilerek yapıyor ve ön itiraza cevep vermeyeceği kesin.Avukatımla söz konusu idarenin kişileri kendi aralarında uzlaşıp dava açma süremi geçirtebilirler mi?Söz konusu idarenin adamları kudretli kişiler sonuçta insanoğlu bir şekilde avukatı ikna edebilirler.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.Ne yapmam gerekir kendimi güvene almak için?

- - - Updated - - -

Yani söylemek istediğim ben avukatın ön itiraz yapıp yapmadığını bilemem odasına girip dosyalarını karıştıracak durumum yok.Avukat ön itiraz yapmayıp bana da itiraza cevabı bekliyoruz der ve belediye cevap vermiyor 60 gün beklersek belediye cevap vermezse o tarihten sonra dava açarız derse ve 60 gün geçerse ne olur.Böyle bir senaryoya karşı şimdiden kendimi nasıl emniyete alabilirim?Bunları yazıyorum çünkü 2 haftaya yakın biz zaman oldu vekaleti vereli ve hala dava kaydım yok uyapta gocunmaya başladım.Avukat ben takip ediyorum siz rahat olun deyip geçiyor ve üzerine de gidemiyorum adamın ağzımı kapayıveriyor.