Merhaba. Abim kıbrıs da kısa dönem askerlik yapmakta. 4-5 temmuz tarihlerinde yapılan KPSS sınavı için 4 günlük izin kullandı. daha önce de 4 günlük izin kullanmıştı. toplamda 8 gün izin kullanmış oldu. yasal izin hakkı 12 gün. içeride kullanmadığı 4 günlük izni daha kaldı. sınava geldiği tarihte terhisini almaya 21 gün vardı. 4 günlük izni bitti 8+10 günlük sıhhi istirahat raporu aldı. 15 günü askerliğinden düştü. Bizim hesabımıza göre 6 günü kaldı askerliğinin bitmesine. Ancak komutanı babama 10 günü var demiş. 4 günlük izni düşmemiş. bulunduğumuz ildeki askerlik şubesine kalan 6 günü burada yapması için başvuruda bulunduk. Komutanını aradılar 10 günü var askerin birliğine gitmesi gerekiyor dediler. 25 gün sonra düğünü var. 6 gün için Kıbrıs a gidip gelmesi 600-650 TL gibi bir masraf etmesi demek. Şimdi benim sorum şu. Komutan neden 4 günlük kullanılmayan izni düşmüyor? Kalan günlerini ikamet ettiğimiz ilde veya yakın illerde yapmasının bir yolu yok mu? İlla ki gitmesi gerekiyorsa eğer ve gitmezse yani firar etmiş sayılırsa ne gibi bir cezası olur? bu ceza siciline işler mi? Bu konularla ilgili acil yardımlarınızı bekliyorum. Yarın raporunun son günü. Günlerdir araştırıyoruz ancak herkes farklı şeyler söylüyor. Kafamız karıştı iyice. Lütfen doğru bir çözüm yolu gösterin bize. Bide aynı birliğe tekrar giderse komutanı açık açık söyledi izne gelmeden önce "rapor alırsan sakın gelme diyerek küfür etmiş". acil yardım edin.