Selamlarımı sunarak sormak istediğim konu ;
26 Şubat 2013 tarihinde ........ Asliye Hukuk Mahkemesinin 201./... Esas, 201./.. Karar sayılı kararı gereğince eşimden anlaşmalı olarak ayrıldım ve 1,5 yaşındaki oğlumuzun velayeti annesinde kaldı. 2013 Temmuz ayında mahkeme kararına istinaden oğlumu sorunsuz olarak teslim alıp temmuz ayının 30. günü geri teslim ettim. 2014 Temmuz ayında oğlumu teslim etmediler ve icra yoluyla 15 gün gecikmeli olarak alabildim. Bu yıl ise yine teslim etmeyeceklerini ve icra memuru ile gelmemi söylediler. 03 Temmuz 2015 de icra memuru ve psikolojik danışman ile teslim almaya gittim. Kavga çıkardılar ve mahkeme kararına karşı gelindi olaydan dolayı ben karakola giderek şikayetçi oldum. İcra memuru da yaşanan olaylardan dolayı bilirkişinin ( psikolojik danışman) çocuk etkilenmesin ve ağlaması durmadığı için babasına teslim edilemedi diye tutanak tutmuşlar. Ceyhan İcra Müdürlüğünden yeniden 06.07.2015 tarihinde talimat yazdırdım ve 13 Temmuz 2015 tarihinde yeniden icra memuru ve psikolojik danışman ile gittik yanlız bu kez ne evlerinde ne işyerlerinde bulamadık ve oğlumu kaçırdılar.Tutanak hazırlanarak polisler ve katılanlar eşliğinde imzalandı. Anamur Nöbetçi savcılığına da şikayette bulundum. Hatta icra memuru ve psikolojik danışmandan da şikayetçi oldum. Psikolojik danışman çocuk ağladığı için alamayacağını söylüyor ki daha çocuğum 3,5 yaşında tabiki ağlayacak. İcra memuru da ben psikolojik danışmanın onayı olmadan alamam diyor. Ben Adanada yaşıyorum ama oğlumun olduğu yer 6 saatlik mesafe uzakta, her git gel maddi manevi mahvediyor beni. Ben evlat hasreti çeken babalardan biriyim. Yeter artık bi kanun mu gerekiyor yönetmelik mi bizler de yardım istiyoruz. Ben de devlet memuruyum ve işlemlerimi hukuka uygun halletmek için çabalıyorum. Ama eski eşimin şimdiki eşi ilçe başkanı da olması dolayısıyla nereye gitsem herşekilde önüme engel çıkarılıyor. Adanadan işlem yaptıramıyorum her defasında oraya gitmem gerekiyor. Oğlumu almaya bi gidiyorum kavga çıkarıyolar alamıyorum. Bidaha gidiyorum oğlumu kaçırıyorlar. Emsal karar bile buldum. O kararda da aynen Davalının celp edilen icra dosyasında kişisel ilişki günlerinde çocuğu bulundurmadığı, değişen adresini bildirmediği ve müteaadit araştırmalara rağmen de adresinin bulunamadığı, böylece çocuğun davacı ile kişisel ilişkisini engellediği anlaşılmıştır. yazmaktadır. Velayet kendisinde bulunan taraf kasıtlı olarak velayet hakkı kendisinde olmayana icra kararlarına rağmen çocuğu vermemiş,kaçırmış ise bu yekten velayeti kötüye kullanmaktır. Bu konuda yapabileceğim ne var