Merhaba, Ben 28.02.1993 Almanya doğumluyum. 2010 temmuz ayından beri türkiyede ikamet ediyorum. 17 yaşıma kadar Almanyada yaşadım. Realschuleden mezun olduktan sonra Wirtschaftsgymnasiuma başladım ve ilk senemdeyken ailem ile birlikte kesin dönüş yaptım. Almanyada bulunan bütün kurumlara konu hakkında bilgi verildi. Bende türkiyede okuyacağımı gerekli yerlere bildirip ülkeden ayrıldım. İlk iki yıl 6 ayda bir giriş-çıkış yaptım. Son gittiğimde okulum olması nedeniyle 1 yıllık yurt dışında kalabilme izni talep ettim. Bu 2 yıllık süre içerisinde ikametimiz bir akrabamızın adresindeydi. Ikamet durumunu iptal etmesiyle almanyada 8 aylık bir ikamet boşluğu oluştu. Pasaportumun uzatılması için yabancılar dairesine gittiğimde bana akrabamın 'onlar 2 yıl önce kesin dönüş yaptı' demiş olmasını ve ikamet boşluğunu sebep olarak gösterip bana haber dahi vermeden pasaportuma geçersiz damgası vurup iade ettiler ve 3 gün içerisinde ülkeden çıkış yapmam gerektiğini söylediler. Bu şekilde Türkiyeye döndüm. Kararın iptali için hukuki bir hakkım mevcut mudur? Burada okumamdan dolayı ve 17 yaşında olduğum için ailemle dönmek zorunda kalmamla ilgili bir avantajım var mı? Dava açıp oturum hakkımı geri alabilir miyim? Teşekkürler.