Merhabalar

20 Yaşındayım Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim kendi web sitelerim üzerinden reklam veriyorum ve ödemeleri hesap numaralarıma havale yoluyla alıyorum 2-3 gün önce bir kişi hesabıma 154 TL ödeme yaptı 2 gündür de konuşuyoruz ancak biraz kendisi beklememi söyledi birazda yoğunluktan dolayı ben bekledim arkadaş 36 yaşında dün yani pazar günü yapılacak reklamların bir öneğini istedim yani hizmet kesinlikle vereceğim ancak dün pazar olduğu için ve acil işim çıktı bu gün saat 12.30 -13.00 gibi döndüm adam kalkmış bu sabah savcılıktan hakkımda suç duyurusunda bulunmuş hatta kredi kartı veya bankacılık ile ilgili işlemlerde dolandırıldığım zaman beni sorumlu tutmuş bende tc ve telefon, eposta adresi dışında hiçbir bilgisini talep etmedim adama reklamını yapmayacağım diye birşeyde söylemedim sadece bir aksilikten dolayı uzadı durum sabahta bana şikayet ettim falan filan diye mail atmış şimdi telefonunu arıyorum 7-8 kere aradım açmıyor mail attım gerekirse parayı iade edeyim mağduriyetinizden dolayı kusura bakmayın falan filan dedim ki onuda haklı görüyorum bir yerde evet ancak adam dolandırıldığını sanıp savcılığa gitmiş e bende öğrenciyim yaptığım işin vergi levhası yok malesef zaten çok az ücret kazandığım için vergi levham yok açıkcası savcılığa site adresini ödeme yaptığı hesabı bilgileri vs vermiştir incelemeye alırlarsa maliyeye intikal edermi durum odanda çok korkuyorum 3 kuruş kazanıyoruz onuda vergi cezası filan çıkmasın birde öğrenciyim kesinlikle dolandırılma gibi bir olay söz konusu değil birçok kişiyle çalışıyorum hepside hizmetini alıyor reklamını yayınlıyorum bu durumda nasıl olacak ne yapmam gerekir çok şaşırdım açıkcası olay aile içinde duyulur diyede korkuyorum sonuçta yapmasam bile dolandırıcılıktan dava açılıyor takipsizlik filan çıkar mı ? Ne kadar sürede yargılanırım adama ulaşamazsam ne olur ? Lütfen biraz içimi rahatlatabilirmisiniz ?