Öncelikle yardımı olan herkeze teşekkür ederek konuyu anlatmak istiyorum;

Bir arkadaşım karşılığında 40.000 tl lik çek aldığı bir firma için ürün tedarik edebilmek adına benden bir teminat senedi istemiştir, bende senet üzerinde 1. çek miktarı kadar olan bedeli 40.000 tl 2. bedeli .......... alınmıştır kısmına "TEMİNAT" 3. düzenlenme tarihi kısmına 01.03.2014 ekleyerek senedin kefil kısmını doldurarak bir senet düzenleyip verdim sonrasında bana senede ihtiyaç kalmadığını söyleyerek senedi yırttığını belirtip bana geri iade etmemiştir. sonrasında 24.06.2015 tarihinde bana bir ödeme emri gönderilmiştir xxxx firma üzerindeki vade tarihi olarak 01.05.2014 , firmasının adını, ve yetkili mahkeme kısmını doldurarak senede kambiyo senedi vasfını kazandırmıştır ve icra dairesi kanalıyla ödeme emri göndermiştir,
yani muhtemelen çeki verdiği firma aynı zamanda bir teminat senedi istediyse kendi adını soyadını da doldurarak imzalayıp firmaya vermiş olduğunu düşünüyorum.

şimdi ise ne o arkadaşa ulaşabiliyorum nede iş yaptığı firmaya bende alacaklı firma ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayım, bu durumda hangi yolu izlemeliyim tekrar teşekkürler...