+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
    İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bİr Ünİversİte hastanesİnİn saÇmaliklarla dolu savunmasi

Daha önce açmış olduğum konuya istinaden çeşitli yerlere verilen şikayet dilekçeleriyle geldiğim durum şudur;
    Bir önceki konumda bahsettiğim olay tamamiyle hastane ihmal ve kusurlarından, doktor yerine bırakılan pratisyen hekimlerin acemiliği, hastaneye nöbete kalan doktorun , gece uyumak adına izlemiş olduğu yol, ve gelmiş olduğumuz nokta traji komik ve KENDİNİZİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET EDİN'' ilkesine uymayan, tamami ile kobay durumunda kalan ailelere örnek teşkil edecek ve dikkat edilmesi gereken psikolojinizin bozulduğu anda ! sizi öylesine kullanabilme hakkını kendinde bulan PRATİSYENLERİN VEYA DOKTORLARIN (adı geçen olayda sorumlu kişiler haricinde kimseye hitaben yazılmamıştır) saçmalıkları.
    Önceki konuda bahsettiğim;
    geçen yıl hamile eşimle akşam saatlerinde kontrol amaçlı bir devlet hastanesine müracat ettik. kontroller sonrasında doktorların bize ''bebeğinizin dogması gerekiyor'' cümlesi hala kulaklarımda çınlıyor. Çünkü eşim daha hamileliğinin 6 . ayındaydı. bu doğum hem anne için hem bebek için çok ciddi riskler taşıyordu. bebeğimizin doğması gerektiğini söyleyen hastane ilaveten ''HASTANEMİZDE YER YOK, BU DURUMDA BİZ HERHANGİ BİR MÜDEHALE YAPAMAYIZ, ACİL OLARAK .......... hastanesine gidin'' demesi üzerine gittiğimiz hastanede bizi karşılayan 1 pratisyen hekim (pratisyen diyorum çünkü yaşı 25 civarlarıydı) eşimin kontrolu sonrası emin olamayıp ultrason görüntüsünü kendi cep telefonuna cekerek bir yere gönderiyor, ve gelen cevap üzerine acil sezeryana alınması gerektiğini söylüyor. Eşim hemşire olduğu için doktora ''hocam bu bebek daha küçük 6 aylık, yaşamaz ben gözlem altında kalsam son ana kadar beklesem daha iyi olur'' demesi üzerine ''böyle bir uygulama yok, ya sezeryana gireceksin veya bu hastane terk evrağını imzalayıp hastaneden ayrılacaksın'' eşim evrağa '' düşüneceğim'' diye yazarak yanıma geldi, tanıdığı bir doktoru aradı doktor ise'' durumunu görmeden yorum yapamam , doktorlar öyle söylüyor ise doktoruna güven'' dedi ve o an psikolojimiz diplerdeydi. pratisyen hekimle konuşmaya karar verdik ve bize''ameliyat olursa belki bebeğin yaşama ihtimali olur aksi halde ölebilir'' demesi üzerine o anda karar verdik ve ameliyat olduk.
    çok fazla detaya girmeden diğer konumda anlattığım olaya istinaden gerekli yerlere şikayet ettim, şikayet ettiğim yerler sırası ile;
    1) bimer e 20/04/2015 tarihinde olayın oluş şekline istinaden yazılan dilekçemi gönderdim,
    2) tabipler odasına 5/2015 içerisinde dilekçe mi verdim
    3) sabim e aynı şikayet dilekçesini 6/2015 tarihinde verdim.
    adı geçen hastane bimer üzerinden yaptığım şikayete istinaden bir inceleme başlatmış ve 2 gün önce tarafıma bir yazı göndermiş, yazının içeriği hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
    1) öncelikle doğumun gerçekleşmesi üzerine bahsetmiş olduğu tıp dilinde yazılmış ve doğumun gerçekleşmesi gerektiği konusunda falan filan olup bebeğin kaybedilmesine yol açabileceğinden işlemin acil yapılması gerektirir. demiş, bu konuya diyecek bir sözüm yok DOKTOR DOĞMASI GEREK DİYORSA DOGRUDUR! ben kadın doğum doktoru veya uzmanı değilim, güvenmek durumundayım, ve itirazım yok, neticede bir eş olarak annenin sağlığını düşünmek durumundayım.
    2) adı geçen dilekçede can alıcı detay şu şekildedir.!!!
    Yatış sırasında hastanın kendi el yazısıyla yazdığı '' BANA BEBEĞİMİN YOĞUN BAKIM İHTİYACININ OLABİLECEĞİ SÖYLENDİ. BEBEĞİMİN DOĞDUĞU SIRADA BULUNDUĞUM HASTANEDE YENİDOĞAN YOĞUN BAKIMDA YER OLMAYABİLECEĞİ, BU DURUMDA BEBEĞİMİN BAŞKA BİR YOĞUN BAKIMA TRANSFER OLABİLECEĞİ, TRANSFER SIRASINDA OLABİLECEK SORUNLAR ANLATILDI. SORUNLARI ANLADIM VE TÜM RİSKLERİ KABUL EDİYORUM. SORUMLULUK BANA AİTTİR. YATIŞIMI İSTİYORUM. şeklinde ıslak imzalı beyanıda dosyada bulunmaktadır. demiş.
    SORUYORUM; ALLAH aşkına hangi baba veya anneye bu şekilde bilgi verilirde, o hastanede yoğun bakım olmadığını bile bile kendi çocuğunu doğurur! tamamiyle YALAN. tarafımızca bu tarz bir beyan vermedik, kaldıki bu bir suça ortak olmaktır.

Hastanenin tarafımıza vermiş olduğu bu cevap tamamiyle ASILSIZDIR. Henüz dava açmadım. konunun detayı bir önceki konuda mevcuttur. dava açmak için öncelikle bimer den cevap gelmesini bekledim.
    önerileriniz nedir. nasıl bir yol izlemem gerekir.

Hukuki NET Güncel Haber

Bİr Ünİversİte hastanesİnİn saÇmaliklarla dolu savunmasi konulu yargıtay kararı ara
    Bİr Ünİversİte hastanesİnİn saÇmaliklarla dolu savunmasi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bİr Ünİversİte hastanesİnİn saÇmaliklarla dolu savunmasi

Tabipler odası şikayet ve sağlık bakanlığını dava yolu gözüküyor. Sağlık hukuku konusunda uzman avukat arkadaşlar daha detaylı yanıt verirler. Buna tıbbi malpraktis deniyor. https://www.hukuki.net/www.saglikhukuku.net/ adresinde ne demek olduğu konusunda bilgiler bulabilirsiniz.

Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bahsettiginiz konulara acikcasi az cok yakinim.
    ihmal varmi ?
    resmiyette yok proseduru isletmisler sizdende ameliyat icin onay formunu almislar (bu imzalanmadan hic bir doktor cerrahi mudahalede bulunmaz)
    http://www.tjod.org/ameliyat-ile-dogum-sezaryen/

bu linktekine benzer bir dormdur. maddeleri detaylica okuyun.
    hatta o hastanenin size imzalattigi formun ornegini isteyin aslini degilsede ornegini alin.
    bahsettiginiz hastane saglik bakanligina ait bir universite hastanesimi yoksa bagimsiz bir universite hastanesimi?
    bazi uni hastaneleri saglik bakanligina bagli bazilari bagimsiz.

hocam iceriden birisini ayarlamaya calisin. hastanenin yenidogan yogunbakim unitesi kapasitesini ogrenin ve o gunku yani esinizin dogum yaptigi gunki yatan yenidogan sayisini ogrenin. arada fark warmi. cunku bazi drlar yer oldugu halde yerimiz yok diye geri cevirebiliyor. bu soyledigimi resmi kanaldan istemeyin isterseniz emn olunki full kapasite dolu olacaktir.

ikinci husus ise eger konunun uzman kisilerinden rapor alabilirseniz. bebegin dogum eylemi bir muddet ertelenebilirdi. cok cok acil bir durum degildi. o anki durum. tabi bu hastaligin tanisina gore degisen bir durum doguma acil dediler ama niye acil dediler sebebi neydi ? konulan tani neydi. acil dogum eylemi olmasaydi olacakmiydi buna dair bir rapor.
    bir hususta meydana gelen beyin kanamalarinin sebebi nedir ?
    giderken meydana gelen sarsintilardan mi yoksa dogumsal bir anomaliden mi? sarsintidan oldugunu iddia edebilirsiniz. bebegin tasindigi kuvoz nasil bir kuvozdu? o onemli transport kuvoz diye tabir edilen bir kuvozle transfer edilmesi gerekiyor.tasima esnasindaki meydana gelen darbelerden bebegi korumak amaciyla.
    simdi benm anladigim nokta ^^ elinde bir pompayla^^ diye tasnif etmistiniz surekli onunlamiydi. bebeginiz giderken nasildi.pompa diye tasnif ettginiz ambu diye geciyor adi solunumu desteklemek amaciyla. peki bebeginiz agzinda bir hortum varmiydi. o hortum takiliysa ( tibbi terim olarak entubeyse) o bebegi pompaliyarak ( tibbi terim olarak ambulayarak goturmesi bir ihmal ) eger oyle ise . soyle birkac soru ortaya cikar ?
    1)neden transport kuvoz yok ?
    2)transport kuvoz varsa neden seyyar ventilatoru yok
    3) ilk soru tamamsa ve cewaplari olumluysa neden bebek amblanarak goturuldu
    4) ambu ile yeterli oksijenlenme saglanabildimi.
    bu son dort sorunn 3 u bebeginizin agzinda bir hortum takili oldugunu varsayarak soruyorum.

saglik hukuku ile ilgilenen bir avukattan yardim alin tek basiniza icinden cikabileceginiz bir konu degil bu. aklima gelen birkac husus bu.
    kafaniza takilan hususlari yaziniz buraya bildiklerimi bilmedigim hususlarida tanidiklarima sorarak cevaplamaya calisayim. ama bir avukattan (saglik hukukunda tecrubeli) destek almaniz kesinlikle sart
    bebginizin gece dogum eylemini kim gerceklestirdi ? tamam karari kesinlikle uzman doktor verdi ama dogumu gerceklestiren kim. uzman doktormu yoksa o alanda asistanligi yapan doktormu. eger asistan gerceklestirdiyse neden uzman gerceklestirmedi ? o gece icapci uzman yokmuydu ?varsa neden gelmedi ?

biraz daginik oldu da aklima geldikce yazdim kusura nakmayin

- - - Updated - - -

peki o gun yenidogan unitesinde yatan bebeklerin tanilari neydi.genel durum seyirleri nasildi hic bir bebek stabil kisma cekilerek sizin bebeginiz icin yer acilamazmiydi?
    servisteki kayitli ventilator sayisi kac ti kaci aktif olarak o gun kullaniliyordu ?

aslinda sartlari sorgulayinca pek cok acik nokta bulunabilir. efendim siz hic kimseye kizmayin. sistem adalatsiz ayda 360 saat calismaya hangi asistan doktor dayanabilir ?

ki buna dayanarak acacaginiz davalar sahis adina degil kurum adina olmali kanaatimce.
    allah yardimciniz olsun.
    Konu trader1936 tarafından (22-06-2015 Saat 05:06:57 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar;
    öncelikle detaylı soru ve cevaplarınız için teşekkur ederim,
    aslına bakarsanız tamamıyle basiretimizin etkisinde kaldık, yani daha önce cocuk deneyimimiz olmadığı için olayın oluş ve gelişme aşamasında eşim hemşire olmasına rağmen kendimizi kontrol edemedik, ama burada tamamiyle doktorlara güvendik, orada sadece yoğunbakımımızda yer yok demeleri yeterliydi, neticede özel bir hastanenin yolunu tutar ve doğumu öyle gerçekleştirebilirdik. sordugunuz sorulara cevap vermek gerekirse;
    transferimizi doktor kendisi ayarlamıştı, gideceğimiz hastaneden ambulans cağırmıştı, ben olayın şokunda iken sorgulayacak bir durumda değildim, transfer esnasında doktor transfer anında odadan cıkarırken küvez içerisindeydi evet ama herhangi bir hortum takılı değildi! sadece ambu desteği vardı, yavaş yavaş ambulansa götürdü , ama küvezde seyyar vantilatör yoktu, ambu ile yeterli oksijen sağlandı mı bilemiyorum çünkü bebeğin yanında oturuyordu ambulansta ben önde oturuyordum, bazen ''beyler hızlanın cabuk olun'' diye bagırıyordu arkadan ambulans hızlanınca tümzeklerde zıplyarak gidiyorduk, bazen se '' yavaş olun '' diyordu. gittiğimiz hastane 15 - 20 dakıkalık bir yerde idi. bu konuyla ilgili hastane epikriz vermedi bana sadece başvurum esnasında dogum raporu vererek kan sayımlarının dogumda normal oldugu nu ve bebeğin durumunun iyi oldugu yazıyor. dogum evrağında adı yazan doktor erkek ama dogumu yaptıranlar bayan asistanlar. bunu eşim söylüyor doğumda uyanıktı cünkü.
    bebeğim doğumu ertelenebilirmiş onu öğrendim fakat bunu farklı doğum doktorlarından öğrendim, anneyi gözlem altına alabilirlermiş, anne karnında bebeğin ciğerlerini sülfaktan denilen bir ilaçla 2 doz halınde uygulanabilirlermiş. fakat söylerken ultrason falan görmediler, bende bebeğin dogması gerektiği kısmında tereddütlerim vardı ama elimizden birşey gelmiyordu.
    yazınızın başında ''resmiyette yok proseduru isletmisler sizdende ameliyat icin onay formunu almislar (bu imzalanmadan hic bir doktor cerrahi mudahalede bulunmaz)'' demişsiniz;
    bu her hastanenin her ameliyat öncesi aileden veya hastadan aldıgı bir onam formudur. bizim böyle bir formla uzaktan yakından ilgimiz yok, çünkü hastane verdiği cevapta ''HASTANIN KENDİ EL YAZISIYLA '' diye bir ibaresi var! ben böyle bir yazı yazmadım! kaldıki eşim doğuma girerken de böyle bir evrtak imzalamadığını veya yazmadığını söylüyor.
    Dİyelimki öyle bir yazı var, biz ayakta hasta olarak kayıt altına alındık, hastane prosüdürü böylemi işler ben ameliyat ederim gerisine karışmammıdır?
    burada kordinasyon yokmudur, ameliyathane dolumudur boşmudur, hastayı ameliyat sonrası yoğunbakım gerektirirse müsaitmidir, yoksa hasta yı almak ne kadar mantıklıdır, bunlar sorulmaz mıdır?
    neticesinde şimdilik tabipler odasının yazısını bekliyoum, bir avukatım var bununla ilgili bir yol izleyeceğimiz kesin.
    ama sizin söylediğiniz hastaneden birini bulup o tarihte yennidoğan yogunbakım la ilgili birgi alabilmek cok zor ama şunu biliyorum! o tarihte cocuk kanama gecirdiğinde amerikan hastanesinde bir doktorla görüşmem üzerine o doktorun adı geçen üniv hastanesinde öğretim üyesi oldugunu öğrendim ve bana'' adı geçen hastanede yer bulabilirsen ben ilgleneceğim'' demişti. hastanenin yoğun bakım servisine giderek durumu izzah ettim, bana ''küvezimiz var ama yeteri personelimiz yok, (bir yetkili adı vererek) ..... bey ile görüşün bana bir yatak ayırmasını söylerse ayırabilirim'' dedi!
    yani istenilse olabilir bir seymiş bunu ögrendim....

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sabim

Forum