Öncelikle Herkese Merhaba;

Ben Samsunluyum.
2007 de bilecik/bozöyük ilçesindeydim. orada bulunan bir dinlenme tesisinde garsonluk yapıyordum. işletme sahipleri ailecek seramik işindeler. babasının küçük bir fabrikası var. kendisine bu alanda öğretim görevlisiydi.
bu dinlenme tesisin arka tarafı bu iş için bir fabrika alanıydı. kendisinin hep hayaliydi buraya açmak. bir ara burayı açmaya karar verdi ve benle birlikte öğrencilerinden ve garsonu bir abimizle bizi buraya aldı.

buranın temizliğinden, kurulumuna, denemelerinden herşeyiyle biz ilgilendik ve fabrikayı açmak için çalışmalara başladık. fırın ve press makinaları alındı, bizle birlikte 3 ablamızda çalışmaya başladı ve biz üretime başladık. ama fabrika hala kurulmadu üretim sadece kurulan fırının denemeleri maksatlı. daha ortada resmi hiçbirşey de yok.

biz üretim yaparken ben parmağımı prese kaptırdım.
olay günü önce devlet hastanesine ordanda ambulansla eskişehir osmangazi üniversitesine sevk edildim. ameliyatı oldukdan sonra dönüşte karakola uğrayarak ifade verdim. ifademde şikayetçi olmadım.

aradan 1 hafta geçmeden işverenin tutumları ve davranışları sebebi ile dava açmaya karar verdim.
ailem samsunda olduğu için samsuna da dönmeye karar verdim.
samsundan bir tanış vasıtası ile eskişehirden br avukatla görüştük. avukat işvereni duyunca bir tereddütle konuşmaya başladı en kötü 10.000 tl alırız dedi.
neyse davayı açıcaz ben samsuna dönücem avukat bana dediki 3-4 tane boş kağıt uzatarak imzalaman gerek sen yokken dava dilekçesi yazmamız gerekiyor. bende 18'e yeni girmişim anlamam etmem imzaladım.

dava açıldı aradan zaman geçiyor avukattan ses yok, ben arıyorum devam ediyor eteleniyor falan filan, bir ara beni bilirkişi aradı ve eskişehire çağırdı.
gittim bilirkişi işyerini dolaşmış sorular sormuş ifade almış. bana bir kağıt uzattı bunu gördün mü daha önce dedi baktım bir sağlık raporu üzerinde imza ve yanlış isim yazılıp sonradan karalanarak düzeltilmiş bir isim.

dedim yok. dediki bende öyle tahmin etmiştim. meğersem bilirkişi sağlık raporumu istemiş önce yok demişler 10 dakika sonra bulduk demişler.
neyse ifadelerde almış bana dediği davayı bırakma %80 haklısın.

neyse deva devam ediyor. avukatı aradım ne oldu dedi dava düştü. nasıl düştü etti derken kararı istedim geldi.
kağıtta, olaylar kişiler filan anlatılıyor işveren suçlu suçlu suçlu bulundular yazılyor. altta da şikayetten vazgeçmeden vazgeçme olmayacağı için dava düştü gibi birşey yazıyor. (aradan zaman geçti unuttum tam cümleyi)

ben yıkıldım. dedi avukat temyize gidicez falan filan ben kuşkulandım burdan bir iki avukatla görüştüm kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum.
bu olaylardan sonra avukat beni daha aramadı zaten hiç aramıyordu da. avukat benden 1 liara dahi istemedi.

artık ne anlamam gerekiyor ne demem gerekiyor siz daha iyi bilirsiniz. bu avukat hakkında da yapılabilecek birşeyler var mıdır?

kısacası Sevgili avukat abilerim ve ablalarım bu dava aklıma geldikçe kahroluyorum. burdaki avukatlar mesafe yüzünden sıcak bakamıyorlar. lütfen bana yardımcı olun. tazminatından ziyade ben giden parmağımla kaldım. bedeli neyse razıyım sadece şu davayı kazanmak istiyorum.

ben bu olay sonucu siğortadan sadece rapor paramı aldım. başka kimseden bir kuruşda almadım. anlamamda.
bana akıl verebilecek kimse yok mu, davayı kabul edebilecek bir avukat abim/ablam yok mu?

olay 2007 haziranda oldu ama dava 2008 de açılmış sanırım. arada 1 sene geçmiş burdaki avukatlar ona bile sitem etmişti.
elimde hiçbir belge filan yok.
e-devletten baktım bu dava ile ilgili bir kayıtta yok önceden vardı şimdi yok görünüyor.

lütfen yardım edin. Akıl fikir verir. ara ara aklıma geldikçe sıkıntılara giriyorum. çok zoruma gidiyor.

Eğer saygısızlık ettiysem herkesten özür de dilerim