+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Askeri Hastane ve Psikiyatri

Askeri Hastane ve Psikiyatri Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Askeri Hastane ve Psikiyatri

Arkadaşlar yardımı olabilecek var ise bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim.
    Askeri personelim. Komutanım kendi suçu hakkkında dürüst olarak askeri savcıya aleyhinde ifade verdiğim için benimle uğraşıyor. Mobbing denilebilir. Bu suretle aynı anda 2 adet savunmamı aldı. Savunmama yazdıklarımdan ötürü beni sorunlu göstermek ve tayin edilmeme gerekçe göstermek için askeri hastaneye psikiyatri bölümüne sevk etti. Bizde sağlık kuruluşuna göndermeye amirin yetkisi var. Ama şöyle birşey de var psikiyatriye gönderilirken Kıta anket formu diye bir form dolduruyor amir. (Kapalı zarf içerisinde) Yani kişi hakkında kanaat. Dolayısıyla ben askeri hastaneye gittim. doktor beni dinlemedi bile. Doktora samimiyetle komutanın benle uğraşmak amacıyla gönderdiğini sağlık sorunum olmadığınu söyledim. Psikolog test yaptı. Zarfta yazanlara bakarak beni hastaneye yatırmaya kalktı. Kabul etmedim. O zaman madem yatmıyorsan Deluzyonel Bozukluk tanısı ile GATAYA sevk ediyorum diye sevk yazdı. Bende Hasta Hakları yönetmeliği 25. Maddesine göre tanı teşhis ve tedaviyi kabul etmediğim, kendisinin beni muayene etmek yerine zarfa bakarak uygulama yaptığını kendisine de söyleyerek GATAYA gitmedim. Odasından çıkarken yan odada bana testi yapan psikoloğa testimde bir anormallik var mı diye sordum.. hayır çok doğal ve normal çıktı diye söyledi. Birliğe dönünce Tabi komutan çıldırdı. Dilekçemle SGK lı olduğumu, hasta hakları yönrtmeliğine göre askeri personelin de her türlü sivil özel yada resmi hastanede muayene olabileceğini yazarak özel hastanede muayene olmak istediğimi belirttim. S.S. kabul etti. Gittim özel hastaneye. Özel hastanede tek doktor raporunda Sağlam olduğuma dair rapor aldım. Demezler mi özelden aldığun raporu askeri hastanede onaylatman gerek. Bununla ilgili mevzuat şu: Sivil hastanelerden alınan 10 gün ve üzeri istirahat ve heyet raporları askeri hastane yada askeri doktor tarafından onaylanır. Bu mevzuata göre dedim ki komutana: bak komutan burda ne yazıyor? Ben istirahat almamışım. İstirahatler onaylatılır diyor. Sağlamın onaylatılacağı nerde yazıyor? Olsun sen git. Askeri doktor yine aynı doktor. Allahtan bu sefer biraz yumuşadı deluzyenel bozukluğu anksiyete bozukluğuna çevirdi. Ama yine de hiç bir rahatsızlığum olmadığı halde bu tanı yine Kıta Anket Formu denen komutan kanaatine dayanılarak verildi. Sen misin bunu yapan ben de gittim madem öyle Akıl ve ruh hastalıkları hastanesi (Bölge düzeyinde) SAĞLAM olduğuma dair bir KURUL RAPORU daha aldım.

Kabaca anlatabildim sanırım. Şimdi anksiyete bozukluğu benim mesleğim için çok önemli. Böyle bir rahatsızlığım yok. Ama kayıtlara girdi artık.
    Anlayacağınız doktor yüzbaşı komutanın kanaatine uydu. Üst haklıdır mantığı yaptı.
    1. Komutanın Kıta Anket Formu doldururken kasıtlı ve gerçeğe aykırı doldurmak suretiyle görevini kötüye kullanmasından şikayetçi olabilir miyiz? Şikayetçi olursak birşey tuturabilir miyiz?
    2.Doktordan şahsımı muayene etmeksizin, test sonuçlarına aldırmaksızın sırf komutan kanaatini dikkate alarak teşhis ve tanı koyduğundan doktor hakkında şikayetçi olabilir miyiz? Şikayet edersek birşey tutturabilir miyiz? Doktoru sivil savcılığa şikayet edebilir miyiz? Her ne kadar askeri hastane ve askeri doktor olsa da Sağlık hizmeti genel hizmet olduğundan.
    3. Askeri Hastanede konulan tanıyı nasıl iptal ettiririz? Nereye müracaat edelim?
    4. Hem doktora hem de komutanın yaptığı eylem içi manevi tazminat davası açabilir miyiz?

Bütün bunlar önemli çünkü kurumumda kendi kişisel personel sayafama askeri hastanenin koyduğu tanı işlenmiş. Bundan spnra her türlü atamam ve alacağım görevlerde dikkat edilecek. Yardımcı olur musunuz.

Hukuki NET Güncel Haber

Askeri Hastane ve Psikiyatri konulu yargıtay kararı ara
    Askeri Hastane ve Psikiyatri konulu hukuk haber
    Konu ozgurg4340 tarafından (17-04-2015 Saat 11:56:36 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Washington Amerika
    İletiler
    2.850
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Askeri Hastane ve Psikiyatri

Kasıtlı ve kin gütme saiki ile form düzenlemek suç. Doktorun teşhisine birşey diyemezsiniz, görüşüm buydu der kurtulur. Askeri hastane tanısını iptal ettirmek için aldığınız kurul raporunu da ekleyerek dilekçe verin.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ozgurg4340 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1. Komutanın Kıta Anket Formu doldururken kasıtlı ve gerçeğe aykırı doldurmak suretiyle görevini kötüye kullanmasından şikayetçi olabilir miyiz? Şikayetçi olursak birşey tuturabilir miyiz?
    2.Doktordan şahsımı muayene etmeksizin, test sonuçlarına aldırmaksızın sırf komutan kanaatini dikkate alarak teşhis ve tanı koyduğundan doktor hakkında şikayetçi olabilir miyiz? Şikayet edersek birşey tutturabilir miyiz? Doktoru sivil savcılığa şikayet edebilir miyiz? Her ne kadar askeri hastane ve askeri doktor olsa da Sağlık hizmeti genel hizmet olduğundan.
    3. Askeri Hastanede konulan tanıyı nasıl iptal ettiririz? Nereye müracaat edelim?
    4. Hem doktora hem de komutanın yaptığı eylem içi manevi tazminat davası açabilir miyiz?

Bütün bunlar önemli çünkü kurumumda kendi kişisel personel sayafama askeri hastanenin koyduğu tanı işlenmiş. Bundan spnra her türlü atamam ve alacağım görevlerde dikkat edilecek. Yardımcı olur musunuz.
    İddia sahibi iddilarını ispatla mükelleftir.

1)Komutan yazdığı görüşlerde bunu kin güderek mi yazdı yoksa bir komutan olarak düşüncelerini mi yazdı bunu ispatlayabilmek veya öğrene bilmek için o adamın kafasının içine girmeleri gerekir ki buradan bir şey tutturulamaz.Bir amir olarak düşüncelerim bunlar dediği an bitti.

2)Doktor beraber görüşme yaptığımız süre içinde tavırları saldırgan ve agresifti, tedaviyi ve yatışı reddetti bu Deluzyonel Bozuklukta sıkça görülür dese gene bitti.Sivil savcılık bununla alakalı görevsizlik verecektir.

3)Psikyatrik tanı kesin elle tutulur tanı değildir ve ispatı yoktur.Bir dahiliye uzmanı bir kişinin tek böbrekli olduğuna dair rapor verirse bunun aksi ispat edilebilir.Ancak bir psikyatrik değerlendirmenin aksinin geçmişe dönük ispatı söz konusu değildir.Doktor falanca tarihte muayene ettiğim hastada duygu durum bozukluğu ve kaygı bozukluğu gözlemledim dese daha sonra bunların gözlemlenmediğinin ispatı başka bir hastane veya doktor tarafından yapılamaz.

4)Açılabilir.Ancak tüm ispat yükü sizde ve ortada ispata kapalı şeyler olduğu için harç yatırıp işleri daha da sıkıntılı bir noktaya taşımaktan başka hiç bir işe yaramaz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Konuyla ilgili olarak bu gün bir devlet hastanesinden daha sağlam olduğuma dair rapor aldım. ilk mesajımda yazmıştım Kıta anket formunu. askeri hastanede 560 soruluk test yapıldı. bu testin sonucu normal çıktı. dolayısıla askeri hastane doktorunun benim psikolojimin bozuk olduğuna dair tek evrakı kıta anket formu denen komutan kanaati. doktor tebligat memur mu ki? komutan yazdı o onayladı. doktor benle bile muhatap olmadı. koyduğu deluzyonel bozukluk tanısını diğer hastanelerdeki psikiyatristlere sordum. o öyle 10 dk da anlaşılacak bir rahatsızlık değil. öyle olmadığın duruşundan belli dediler. ama bu tanı kişilik hakkı olarak da kurumsal manada özlük haklı olarak da şu an için üzerimde kaldı. doktordan ve komutandan şikayetçi olabilir miyim? doktor hakkında şikayetçi olursam nereye müracaat etmem lazım? test sonucu normalken doktor komutan kanaatine dayanarak bozuk raporu vermez. komutan kanaatini sormuş bir arkadaşımız. arkadaşım cuma günü askeri savcılıkta komutanın büyük bir suçu hakkında tanık olarak ifade verdim. 3-4 gün sonra hastaneye gönderdi. kastı anlatabildim mi?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence Kıt'a Anket Formu uygulamasının bile yasal olup olmadığı, adil olup olmadığı tartışılır... Ki herşey ona bakıyor maalesef. (Bir Askeri psikiyatrist öyle demişti)

Nerede
    izmir
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı SunSeT17 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence Kıt'a Anket Formu uygulamasının bile yasal olup olmadığı, adil olup olmadığı tartışılır... Ki herşey ona bakıyor maalesef. (Bir Askeri psikiyatrist öyle demişti)
    evet işte. tam da bu nedenle doktor doktorluğunu yapmayıp kıta anket formuna kanaat yazan amirin dediğine göre yani istediği şekilde rapor yazıyor. bu nedenle hak aramaya çalışıyorum. zaten başımı şu beladan kurtarayım ilk yapacağım muayene yönergesinden Kıt a anket formu denen illetin çıkartılması için yönerge değişikliği konulu teklif dilekçesi vermek. düşünün ya amirinizle takışıyorsunuz. adamın elinde koz kıta anket formu. al aslanım senin psikolojin bozuk der verir eline zarfı, içine de mesai saatlerinde ağlama krizlerine girer, intihar söylemleri mevcuttur, silah kullanması uygun değildir yazsa amir ne yapacaksın?
    işte bu nedenle emsal olarak birileri bana yardımcı olursa bütün askeri personeli bu mağduriyetten kurtarırız.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askeri psikiyatri heyete gonderdi

askerde psikiyatri

psikiyatri anket kıta formu

istanbul askeri psikiyatri hastaneleri

askeri psikiyatri

https:www.hukuki.netshowthread.php120633-Askeri-Hastane-ve-Psikiyatri

askeri hastane sağlık raporu

askerde psikiyatri heyet

heyet raporunu askeri hastaneye onaylatma

askeri piskiyatri heyete gonderdi

askeri personel psikiyatri

askeri hastanede psikiyatri kurula sevk etti

psikiyatriden heyete cikmak

psikiyatri sorulari asker

askeri hastanede psikiyatri

askeri hastaneler amirlerin kanaati

askeri psikiyatri heyet

askeri psikiyatri heyet raporuaskeri personel mobbing davası açabilir miaskeri personelim psikyatri raporu aldımaskeri hastanede kıta anket formunun önemiKita anket formu ne ise yarar askerdepsikolog askeri heyetprof doktordan psikiyatri raporu aldim askeri hastaneye onaylatmak gerekir miaskeri hastane psikiyatri sorulari
Forum