+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Hukuk bürosunun taahhüdü ihlal oyunu

Hukuk bürosunun taahhüdü ihlal oyunu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bursa
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hukuk bürosunun taahhüdü ihlal oyunu

hepinize merhaba. eşimin başında tazyik hapsi cezası aldı. bununla ilgili başımdan geçenleri anlatmak istiyorum ve bana ne olur nsıl yol izleyeceğimi söyleyin.

Öncelikle eşim asgari ücretle özel bir firmada çalışıyor. yaklaşık bundan 2 sene önce eşim bir arkadaşına kredi çekti. arkadaşı ahmete kredi çekti ama Ahmet krediyi ödemedi. ve 2013 yılında 18000 tl lik bir borçla avukatlık olduk. ben işteyken birgün avukat bürosunda çalışan bayanlardan biri beni arayıp 1 SAAT sonra eve hacize geleceklerini evde olmamızı eğer evde olmazsak çilingir ile kapıyı açıp evdeki eşyalara haciz koyacağını söyledi.bu telefon üzerine bende durumu ahmetei aradım avukatın yanına gittiler. avukattan biraz süre istediler. 1 hafta süre verdi avukat. tabi parayı toparlayamadık. bu süre zarfında avukat sürekli arayarak hacize gelicez diye psikolojik baskı uyguladı. daha sonra bir tanıdığımızdan aldığımız bir fikirle tabi sizler daha iyi bilirsiniz, bu borç resmiyette bizim borcuuz gözüksede aslında ahmetin borcu. bir taahhüt gibi bir dilekçe gibi bir işlemle bu borcun eşimin değil ahmetin borcunun olduğunu söyleyen bir işlem yapmak istedik yani nasıl diyeyim borcu yazılı bir anlaşmayla ahmetin üztüne geçirmek istedik. böyle bir işlem varmış. borçlu olduğumuz avukata bunu söyledik. böyle bir şey yapalım bunu ahmetten tahsil edin ona hacize gidin dedik. tabi ahmettte buna razı oldu. ancak avukat bu işlemin harcının 2000 tl olduğunu böyle bir anlşmaya 2000 tl harcayacağımıza o 2000 tl yi borcunuzdan düşelim dedi. Ahmet bu borcu ödemezse gene size döneriz dedi. bunun hukuki bir anlamı yok dedi inandık yapmadık. bir yandanda harıl harıl para arıyoruz. sonra avukat bir gün gene aayıp borcunuzu taksitlendirelim dedi. haciz işlemi dursun dedi. inandık...gittik . taahhüt imzalayacağımız gün 1500 tl peşinat adı altında para verdik ve aylık 2226 tl olmak üzere borcu 7 taksite böldürdük.. pelinatı verdik. 1. taksit olan 2226 tl yi vadesinde ödedik.2. taksitin vadesi 25.02.2014 tü. bu taihte avukatn bürosuna gittik. 1900 tl verdik. 326 tl yide yarın SABAH getiricez dedik tamam dediler çıktık. yarın oldu. sabah değil öğlen gittik 326 tl yi vermeye. avukat taahhütün ihlal olduğunu. taksitin geçerli olmadığını söyledi. borcun tamamını ödemezsek hapse gireeğimizi söyledi. kahrolduk. başladık gene para aramay. 2000 tl daha bulduk götürdük. yetmedi. her gittiğimizde hapse gireceksiniz paranın tamamını getirin dediler. tabi zaman geçtikçe hergün aramaya başladılar.bir gün avukatın yanında çalışan bayanlardan biri ile icra dairesinde çalışan bir bayan birlikte evime geldiler. haciz yapacaklarını söylediler.avukatın yanında çalışan bayan tüm evi gezdi icrada çalışan kadın gezmedi. alırız götürürüz eşya bırakmayız bilmem ne deyip gittiler. eşimi arayıp hapse gireceksin. bugün bu parayı getirmezsen yarın polis alıcak seni falan dediler. beni arayıp parayı bulun son iki saatiniz kaldı. yok son bir saatiniz kaldı yok son yarım saatiniz kaldı aha geldik aha geliyoruz diye günlerce bize psikolojik baskı uyguladılar. eşimin işyerini arayıp patronnuna eşimin hapis kararının olduğunu böyle bir adamı nasıl oiyerinde çalıştırabiliyorsunuz deidiler. kayınvalidemin ev telefonunu bulmuşlar. arayıp oğlunuzun hapis kararı var polis şimdi yolda gelip oğlunuzu alacak, oğlunuzu bulamazsa gelininizi alacak dediler. bu süreç böyle tacizlerle hakaretlerle küfürlerle devam etti. sonuç olarak hakkımızda mahkeme açıldı. mahkeme açıldığını duyduğumuz gün aladıkki bundan önce söyledikleri herşey yalanmış hapis kararı yokmuş. daha mahkeme bile açmamışlar.anladıkki ev eşyasına aynı eşyadan iki tane olmayınca haciz koyamıyorlarmış. anladıkki mahkeme açılacak duruşma günü verilecek. hakim karar vericek. eşim mahkemeye giderse 7 yada 10 gün süre tanınacak eşim mahkemeye gitmesse kararın elimize ulaştığından itibaren 7 yada 10 gün tanınacak. tabi biz bu prosedürü onca tacizi onca hakareti dinledikten sonra öğreneildik. öyle bir baskı kurmuşlardıki brin danışmak bile aklımıza gelmemişti.mahkeme günü geldi. 25.09.2014. eşim mahkemeye gitmedi. karar eşimin yüzüne okunmassa karar postayla eve gönderiliyormuş. gönderilmeside 25 günü buluyormuş. vakit kazanalım diye gitmedik mahkemeye. mahkeme o gün ödeme taahhütünün icra müdürlüğü huzurunda yapılmadığı ve icra müdürünün imzasını taşımadığı anlaşıldığından bu hali ile taahhüt geçersiz olup yasal unsurlar bakımından oluşmayan suçtan sanığın beraatine karar verilmiş. yani eşim beraat etmiş. bu karar 25.09.2014 tarihinde çıktı. tabi biz mahkemeye gitmediğimiz için karardan haberimiz yok.karar çıktıktan bir gün sonra avukat eşimi arayıp hapis kararın çıktı. ama istersen gel sana 300 tl taksit yapalım bu kararı iptal edelim demişler. eşimde asgari ücretle çalışıyor. 300 lira öderim demiş gitmiş icra dairesine avukatın yanında çalışan bayanla. taahhüttü 730 tl taksit le yapmışlar. eşim 730 ödeyemeyeceğini en fazla 300 ödeyeceğini söylemiş. ordakilerde sistemin 730 dan aşağı taksit kabul etmediğini ama genede eşimin 300 ödeyeceğini, 2 sene sonra bu taahhütü avukatın kendisinin bozup tekrar taahhüt yapılacağını o taahhüttede taksitlerin 430 olacağını böylelikle borcun biteceğini söylemiş. eşimde imzalamış.ve o gün ilk taksiti 300 tl ödeyip çıkmış. 2. taksiti gününde 300 ödedik çıktık. bu arada mahkemeden çıkan kararın tebliği geldi. okuyunca şok olduk. beraat ettiğimizi görünce. biz sanıyoruz ki yeni taksitlendirme yaptık diye hapis kararı iptal oldu. meğer beraat etmişiz. kandırmış adiler bizi.sesimi çıkarmadım. 300 tl taksitide rahat rahat ödüyoruz diye üstünde durmadım. 3. taksiti gününde ödedik.4. taksiti yani 26.12.2014 ödememiz gereken tutarı erken ödemeye gittik. 9 aralıkta ben avukat bürosuna gittim 4. taksiti ödemek için.avukat bürosunda sıramı beklerken eşim aradı 2. aralık2014 te 2. cra ceza mahkemsinden bir dava açılmış sor avukata ne bu dıye dedi. avukata sordum biz dava açmadık bizimle alakası yok. sz taksitleriniz düzenli ödüyorsunuz başka birşeydır o dedi. 4. taksitide ödedim avukatlık bürosundan çıktım. merdivenlerden inerken beni geri çağırdılar bürodakiler. bana telefonumla konuşmaların ses kaydını yaptığımı kameradan gördüklerini suç duyurusunda bulunacakalrını söylediler. halbuki öyle bir şey yapmadım. telefonumu incelediler. haklı olduğumu gördüler. bu durmdan şüphelendim sizin derdiniz ne neiş çevriyosnuz deyince sözlü tartışma çıktı aramızda ve en sonunda 4 bayan beni zorla bürodan dışarı çıkardılar. hemen adliyeye gittim. anladımki bu pislikler bize gene taahhütü ihlalden dava açmış. gerekçeleride aynen şöyle. BORÇLULAR TAAHHÜT HÜKÜMLERİNE UYMAMIŞ 26.09.2014 TARİHİNDE ÖDEMESİ GEREKN 730 TL NİN 300 TL SİNİ ÖDEMİŞ 430 TL SİNİ ÖDEMEMİŞ, 26.10.2014 TARİHİNDE ÖDEMESİ GEREKN 730 TL NİN 300 TL SİNİ ÖDEMİLŞ 430 TL SİNİ ÖDEMEMİŞ.26.11.2014 ÖDEMESİ GEREKN 730 TL NİN 300 TL SİNİ ÖDEMİŞ 430 TL SİNİ ÖDEMEMİŞ .26.12.2014 ÖDEMESİ GEREKN 730 TL NİN 300 TL SİNİ ÖDEMİŞ 430 TL SİNİ ÖDEMEMİŞ OLDUĞUNDAN SAYIN MAHKMİNİZE BAŞVURMAK VE CEZALANDIRILMASINI İSTEMEK ZARURETİ DOĞMUŞTUR. SONUÇ OLARAK YİNE KANDIK KANDIRILDIK. SİSTEM 730 TL DEN AŞAĞI TAKSİYT KABUL ETMİYOR FALAN FİLAN HAEPSİ YALAN DOLANMIŞ. NEYSE 2. İCRA CEZA MAHKEMESİNDE DURUŞMA YAPILDI. 3 AY TAZYİK HAPSİ KARARI ÇIKTI.. KARAR ÇIKTIKTAN 6 GÜN SONRA 3. İCRA CEZA MAHKEMESİNE KARARA İTİRAZ ETTİK. BAŞVURU KABUL EDİLDİ. KARAR 3 HAFTAYA KADAR ÇIKAR DEDİLER. VE ŞİMDİYE KADAR 2 HAFTA GEÇTİ. 1 HAFTAMIZ KALDI. BİZDE BU SÜREÇTE PARA ARAIYORUZ AMA BULAMIYORUZ. AYNI ZAMANDA O AHMET DENİLEN PİSLİKTE ORTADAN KAYBOLDU. ŞU ANLATTIĞM SÜREÇ TE BİZİ EŞİMLE 2 ÇOCUK VARKEN NEREDEYSE BOŞANMA AŞANMASINA GETİRDİ. YIPRANDIK MAHVOLDUK. HUZURUMUZ KALMADI. ŞİMDİ SORUYORUM SİZE NE OLACAK GENE HAPİS KARARI ONAYLANIRSA TEKRAR İTİRAZ HAKKIM VARMI. KANDIRILDIĞIMI İSPATLANMANIN BİR YOLU VARMI. BU SÜRECİ NE KADAR DAHA UAZATABİLİTM. GELECEK KARARDAN SONRA İTİRAZ EDEBİLECEĞİM BİR ÜST MAHKEME DAHA VARMI. HAPİS KARARINI DENETİMLİ SERBESTLİĞE DÖNÜŞTÜREBİLİRMİYİZ. YANİ ALLAH RIZASI İÇİN bana bir yol gösterin. eşim hapse girmesin biz hep iyi niyetimizden geldik bu hallere. beraart ettiğimizi bilsek salak gibi tekrar taahhüt imzalarmıyız. salaklık deyin cahillik deyin hepsi kabul. ama bana bir yol söyleyin. bu kararı uzatmak için ertelemek için bozmak için. ne bileyim girmesin hapse. yarın ALLAH KERİM. BELKİDE BULUNACAK BU PARA AMA ne zamn bilmiyoruz. çoluğumu çocuğumu bıraktım. bu işin peişne düştüm. ne olur bir akıl verin ve bu adi kadınlardan beni böyle kandırdıkları için bana telefonda hakaret ettikleri için olmamış bir hapis kararını varmış gibi tehdit ettikleri için beraat ettiğimiz davayı hapis kararı çıktı istersek 300 ödersen iptal ederiz deyip yeni taahhüt imzalattıkları iin taahhütü de sistem kabul etmiyor diyip 730 dan zorla imzalattıulları için bir dava açabilrimiym. önce eşimin hapis kararını nasıl erteleyebilirim ne kadar daha itiraz hakkım var kaç yere daha itiraz edbilrim ne olur. şu cahilliğimle anlatın aban.HEPİNİZDE aLLAH RAZI OLSUN

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk bürosunun taahhüdü ihlal oyunu konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk bürosunun taahhüdü ihlal oyunu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Acİl yardim edİn. TaahhÜt İhlal

Çetin bir sınav olmuş cidden zor bir durum her meslekte olduğu gibi bu meslekte de işini para uğruna her türlü düzenbazlığa dökerek icra edenler var bilhassa banka gsm operatörleri ve alış veriş mağazalarının toplu dosyalarını takip eden bürolarda bu durumla sık karşılaşmaktayız avukat bir kaç çapulcuyu eleman diye koyuyor ofise veriyor eline telefonu belirttiğiniz gibi borçlunun akrabalarına kadar iş yerinde patronuna kadar taciz ettirip tahsilat yaptırmaya bakıyor onlar için netice önemli para olsun da isterse lanetli beddualı küfür edilmiş para olsun mesele değil meslek onuru da umurlarında değil ne kadar tahsilat o kadar başarı müvekkillerinin nezdinde hepsini Allah kahretsin.
    Kararda yazılı yere itiraz etmişsiniz verilecek karar kesindir büyük ihtimal bu her şeyin sonu değildir her şeyde bir hayır var derler mevla görelim neyler neylerse güzel eyler diyeceksiniz sayılı gün çabuk geçer zaten aylarca yıllarca hapis değil bir ay yatıp çıkar açık cezaevi oluyor sabırla beklersiniz Allah yardımcınız olsun banka deyince kredi faiz deyince zaten foseptik çukuru aklınıza gelmelidir haliyle üstünüze başınıza pislik bulaşacaktır başınıza gelenleri takdir edenin nezdinde cezanız bu kadar olsun yeterki vesselam.

Nerede
    bursa
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çetin bir sınav olmuş cidden zor bir durum her meslekte olduğu gibi bu meslekte de işini para uğruna her türlü düzenbazlığa dökerek icra edenler var bilhassa banka gsm operatörleri ve alış veriş mağazalarının toplu dosyalarını takip eden bürolarda bu durumla sık karşılaşmaktayız avukat bir kaç çapulcuyu eleman diye koyuyor ofise veriyor eline telefonu belirttiğiniz gibi borçlunun akrabalarına kadar iş yerinde patronuna kadar taciz ettirip tahsilat yaptırmaya bakıyor onlar için netice önemli para olsun da isterse lanetli beddualı küfür edilmiş para olsun mesele değil meslek onuru da umurlarında değil ne kadar tahsilat o kadar başarı müvekkillerinin nezdinde hepsini Allah kahretsin.
    Kararda yazılı yere itiraz etmişsiniz verilecek karar kesindir büyük ihtimal bu her şeyin sonu değildir her şeyde bir hayır var derler mevla görelim neyler neylerse güzel eyler diyeceksiniz sayılı gün çabuk geçer zaten aylarca yıllarca hapis değil bir ay yatıp çıkar açık cezaevi oluyor sabırla beklersiniz Allah yardımcınız olsun banka deyince kredi faiz deyince zaten foseptik çukuru aklınıza gelmelidir haliyle üstünüze başınıza pislik bulaşacaktır başınıza gelenleri takdir edenin nezdinde cezanız bu kadar olsun yeterki vesselam.

güzel dilekleriniz için Allah razı olsun ama inanın sayılı gün çabuk geçer diye teselli edemiyorum kendimi. bunca olayı yaşamak bunca yalana inanmak ve kandırılmak çok ağır. sonucuda öyle. ama şunu bşlşyorum ki eşim o hapse girerse kaybederiz onu. şu anda bile öyle kinlenmiş bir vaziyetteki başını belaya sokacak diye gecem gündüzüm kalmadı. hayır asla girmemeli. kaldıramayız. biteriz tükeniriz.

Nerede
    Washington Amerika
    İletiler
    2.850
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başınıza bu borcu saran arkadaş nerede? O masum mu?

Nerede
    bursa
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk bürosunun taahhüdü ihlal oyunu

o arkadaş yok piyasada. ne kendisi ne ailesi yer yarildi icine girdi sanki. bizim gibi cok arayan alacakli var ama bulamadık.

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

İcra ve İflas kanunu 340. madde "111 inci madde mucibince veya alacaklının muvafakati ile icra dairesinde kararlaştırılan borcu ödeme şartını, makbul bir sebep olmaksızın ihlal eden borçlunun, alacaklının şikâyeti üzerine, üç aya kadar tazyik hapsine karar verilir. Hapsin tatbikine başlandıktan sonra borçlu borcun tamamını veya o tarihe kadar icra veznesine yatırmak zorunda olduğu meblağı öderse tahliye edilir; ödemelerini tekrar keserse, hakkında tazyik hapsine yeniden karar verilir. Ancak, bir borçtan dolayı tazyik hapsinin süresi üç ayı geçemez." hükmünü içermektedir.
    Borçlunun bu zorunluluğa herhangi bir nedenle uymaması halinde de alacaklının 3 ay içinde borçlunun hapsedilmesini isteme hakkı vardır. Her ne kadar kanunda makbul bir sebep olması halinde ödemenin yapılamaması geçerli kabul edilse de, mahkemeler genellikle taahhüdü ihlal edenleri hapisle tazyik etmektedir. Zira, makbul neden dar olarak yorumlanmakta zaten alacağına geç kavuşan alacaklı bir nebze korunmuş olmaktadır. Bu hapis de borçlunun ödeme yapması halinde sona ermektedir. Ama başka bir taksit daha ihlal edilirse bir hapis daha gündeme gelmektedir.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    Konya
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun.

Anlamadığım nokta siz iyi kötü bir şekilde borcunuzu öderken avukat niye eşinizin hapse girmesini istiyor. Akıl var mantık var.

Nerede
    bursa
    İletiler
    294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selamlar.Benimde bir sorum olacak.Taahhüdü ihlalde zaman aşımı mahkemenin kararının kesinleştiği tarihten itibaren mi,yoksa ilk yakalandığında verilen 10 günlük sürenin bitiminden sonra mı başlıyor?

Nerede
    bursa
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İcra ve İflas kanunu 340. madde "111 inci madde mucibince veya alacaklının muvafakati ile icra dairesinde kararlaştırılan borcu ödeme şartını, makbul bir sebep olmaksızın ihlal eden borçlunun, alacaklının şikâyeti üzerine, üç aya kadar tazyik hapsine karar verilir. Hapsin tatbikine başlandıktan sonra borçlu borcun tamamını veya o tarihe kadar icra veznesine yatırmak zorunda olduğu meblağı öderse tahliye edilir; ödemelerini tekrar keserse, hakkında tazyik hapsine yeniden karar verilir. Ancak, bir borçtan dolayı tazyik hapsinin süresi üç ayı geçemez." hükmünü içermektedir.
    Borçlunun bu zorunluluğa herhangi bir nedenle uymaması halinde de alacaklının 3 ay içinde borçlunun hapsedilmesini isteme hakkı vardır. Her ne kadar kanunda makbul bir sebep olması halinde ödemenin yapılamaması geçerli kabul edilse de, mahkemeler genellikle taahhüdü ihlal edenleri hapisle tazyik etmektedir. Zira, makbul neden dar olarak yorumlanmakta zaten alacağına geç kavuşan alacaklı bir nebze korunmuş olmaktadır. Bu hapis de borçlunun ödeme yapması halinde sona ermektedir. Ama başka bir taksit daha ihlal edilirse bir hapis daha gündeme gelmektedir.
    Alıntı emrahsengul rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Geçmiş olsun.

Anlamadığım nokta siz iyi kötü bir şekilde borcunuzu öderken avukat niye eşinizin hapse girmesini istiyor. Akıl var mantık var.

tekrar merhaba

3. icra ceza mahkemesine yaptığımız itirazın cevabı geldi.
    kararda şu yazıyor

Sanığın cezalandırılmasına esas taahhüt anlaşması iki sayfadan ibaret olup ilk sayfasında alacaklı ve memurun ikinci sayfasında borçlunun imzasının olmaması,

Ödeme emrine göre toplam asıl alacak miktarı 13.803,00 TL İKEN TAAHHÜT ANLAŞMASINDA ASIL ALACAĞIN 19.228,00 tl olarak belirlenmesi,
    Alacaklı vekilinin dosyada mevcut vekaletnemesine göre alacağın bir kısmından olsun feragat yetkisi olmadığı halde işleyecek faizin toplam borcun hesabına dahil edilmeyerek kısmi bir ödeme planı çıkarılması sebepleriyle
    1)itirazın kabulü ile tazyik hapsine ilişkin kararın kaldırılmasına, sanığın unsurları oluşmayan müsnet suçtan beraatine
    yargılama giderinin katılan taraf üzerinde bırakılmmasına
    2)Karardan bir suretin taraflara mahkemesince tebliğine
    3)dosyanın takip dosyası ile birlikte mahkemsıne iadesine
    dair tarafların yokluğunda müşteki ve sanık yönünden kararın tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde mahkememiz vasutası ile bir dilekçe verilmesi veya zabıt katibine beyanda bulunulması suretiyle Bursa 4. icra ceza mahkemesine itiraz kabil olmak üzere karar verildi

bundan sonra neler bekliyor bizi nedir son durum sizce. yeni bir süprizle karşılaşabilirmiyiz. 4 icraya karsi taraf itirazda bulunmuşsa ne olur

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İlk defa bir borçluya gözünüz aydın diyorum
    Sizi gene tacizler hacizler bekliyor.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

taahhüdü ihlal de son durum

http:www.hukuki.netshowthread.php119139-Hukuk-burosunun-taahhudu-ihlal-oyunu

taahhüdü ihlal son durum

taahhüdü ihlal ile ilgili son haberler

avon hukuk burosu tel

taahhüdü ihlal zamanaşımı

taahhut ihlal 10 gun sure

https:www.hukuki.netshowthread.php119139-Hukuk-burosunun-taahhudu-ihlal-oyunu

avukata sor avon icra

hukuk burosu tazyil hapsi bilgi mesaji

tazyik hapsine itiraz ettim simdi ne cikar mahkemeden

tahudu ihlalde suc islenis tarihi zaman asimi

tazyik hapsi denetimli serbestlik 2016

taahutye zaman asimi dilekcesi

denetimli serbestlik ihlal edilirse ne olur

avondan hapis karari

avon eve.haciz

tazyik hapsinde eve polis gelir mi

taahhut ihlallerinde son durum

TaahhutU ihlal hapis cezasina itiraz edildikten sonra ne kadar surede sonuclanir

tahattudu ihlal hapis cezasinda on gunluk sure varm 2016i

taahhudu ihlalde 10 gunluk sure

avon borcundan hapis

kredi karti borcu tazyik hapsi yakalama

taahhudu ihlal de 10 gun sure her davada

Forum