Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Herkese Merhabalar, Bugün Vatandaşlığa kabul edildim.
    Evlilikten Sırbistan Vatandaşı olarak başvurmuştum.
    -15.06.2016 tarihinde İstanbul İl Nüfus Müdürlüğünden başvurumu yapmıştım.
    -26.08.2016 tarihinde Kumkapı'daki Göç İdaresinde eşimin ve benim parmak izleri alındı.
    -21.11.2016 tarihinde Yabancılar Şubesinden bir polis memuru beni ve eşimi ayrı ayrı arayarak sorular sordu.
    -24.01.2017 tarihinde Komisyon randevusu için SMS geldi.
    -07.03.2017 tarihinde Nüfus İl Müdürlüğünde eşim ve ben Komisyona girdik.
    -12.06.2017 tarihinde evraklar Ankara Nüfus genel Müdürlüğüne ulaşıp gereken araştırma işlemleri başlatıldı.
    -15.09.2017 tarihinde Karar aşamasına geçildi
    ---24.10.2017 TÜRK VATANDAŞLIĞINA KABUL EDİLDİM.

1,5 yıllık bir süreç, sabırlı ve sakin olun... Herkese bol şans ve bir an önce vatandaşlığa kabul edilmesini dilerim.

Sevgilerimle...

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Adana
    İletiler
    107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Sacdx001 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese Merhabalar, Bugün Vatandaşlığa kabul edildim.
    Evlilikten Sırbistan Vatandaşı olarak başvurmuştum.
    -15.06.2016 tarihinde İstanbul İl Nüfus Müdürlüğünden başvurumu yapmıştım.
    -26.08.2016 tarihinde Kumkapı'daki Göç İdaresinde eşimin ve benim parmak izleri alındı.
    -21.11.2016 tarihinde Yabancılar Şubesinden bir polis memuru beni ve eşimi ayrı ayrı arayarak sorular sordu.
    -24.01.2017 tarihinde Komisyon randevusu için SMS geldi.
    -07.03.2017 tarihinde Nüfus İl Müdürlüğünde eşim ve ben Komisyona girdik.
    -12.06.2017 tarihinde evraklar Ankara Nüfus genel Müdürlüğüne ulaşıp gereken araştırma işlemleri başlatıldı.
    -15.09.2017 tarihinde Karar aşamasına geçildi
    ---24.10.2017 TÜRK VATANDAŞLIĞINA KABUL EDİLDİM.

1,5 yıllık bir süreç, sabırlı ve sakin olun... Herkese bol şans ve bir an önce vatandaşlığa kabul edilmesini dilerim.

Sevgilerimle...
    hayırlı olsun istanbul biraz süreç uzun sürdü sizde

- - - Updated - - -

Alıntı Yahya Demir rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yok aslında işim vardı Ankara'da ama yine firsat olmadı gitmeye

- - - Updated - - -

Atilla zannederim Ahmed ve ailesi ile istisnai olarak başvurdular.
    benim anlamadığım şu, son 10 günde bakanlar kurulu toplantısı olmadı. Ahmed de diyor ki bugün karar çıktı. nasıl olur? bu işte anormallik var gerçekten. Sistemin nasıl yürüdüğünü kimse bilmiyor, telefona cevap veren yok verirse net bilgi alamazsın. yani tek çare beklemek beklemek

- - - Updated - - -

Hasna dileklerin için şukran cezilen. Biz de alacağız inşallah
    duaların eksik olması
    yahya istisna başvurusu listesi ve genelden başvuru listesi ayrı oluyor liste bir sayı ulaştıktan sonra yolluyorlar 1 haftada sonuçlanıyor sonra önemli olan karar aşamasi gördün an o zaman demek ki liste dolmuş ve bakanlar kurulu onayı bekliyor

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hasna rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hayırlı olsun istanbul biraz süreç uzun sürdü sizde

- - - Updated - - -

yahya istisna başvurusu listesi ve genelden başvuru listesi ayrı oluyor liste bir sayı ulaştıktan sonra yolluyorlar 1 haftada sonuçlanıyor sonra önemli olan karar aşamasi gördün an o zaman demek ki liste dolmuş ve bakanlar kurulu onayı bekliyor
    Genel başvurular en son 20 haziran'da onaylandı. şimdiye kadar listenin dolmuş olması lazim. bakalım hayırlısı

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu süreçte bişey farkettim ben çevremdeki insanlarda da gözledim bunu. Çoğu yabancılar (özellikle iş adamlar) ve Türkiye'de yatırımı olanlar istisnai başvuruyu tercih ediyorlar. Çünkü artık devlette istisnai başvuru demek para demek diye bir algı oluştu ve istisnai olarak başvurular daha hızlı sonuçlanır ve daha az uğraştırır. O yüzden millet artık genelden başvurmuyor. Çoğu insan istisnaiyi tercih edince doğal olarak listeleri daha hızlı doluyor ve daha hızlı onaylanıyor. Özellikle bu süreçte Türkiye hükümeti bu ağır insanları (zengin) kaybetmek istemiyor. Zannederim en zoru genel olarak başvurmak ama bizim paramız yok napalım) Allah hepimizin yardımcısı olsun bu saçma sapan politikaya ve bürokrasiye

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba arkadaşlar. İstanbuldan 11.2016 Genel başvuru yaptım. 08.17 de listeye eklendim ve halen bekliyorum. Bugün Ankarayı aradım, listenin dolması bekleniyor dediler. Anladığım kadarıyla Haziran ayından itibaren artık süreç eskisi gibi ilerlemiyor ve daha çok bekleyeceğiz gibi geliyor bana. Karar aşaması da artık eskisi gibi 3-4 gün sürmüyor. Hepimiz için hayırlısı. Her sabahı siteyi kontrol etmekle açmak takıntı haline geldi

Şuan forumda Genelden başvuran kimler var ve hangi aşamadalar, yazarsanız sevinirim!
    Teşekkürler!
    Konu Frt83 tarafından (25-10-2017 Saat 09:37:27 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Frt83 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar. İstanbuldan 11.2016 Genel başvuru yaptım. 08.17 de listeye eklendim ve halen bekliyorum. Bugün Ankarayı aradım, listenin dolması bekleniyor dediler. Anladığım kadarıyla Haziran ayından itibaren artık süreç eskisi gibi ilerlemiyor ve daha çok bekleyeceğiz gibi geliyor bana. Karar aşaması da artık eskisi gibi 3-4 gün sürmüyor. Hepimiz için hayırlısı. Her sabahı siteyi kontrol etmekle açmak takıntı haline geldi

Şuan forumda Genelden başvuran kimler var ve hangi aşamadalar, yazarsanız sevinirim!
    Teşekkürler!
    Aramıza hoş geldin dost

Ben, İskndr ve Atilla adlı kullanıcılar genelden başvurduk.
    Ben Ağustos 2016'da başvurdum, 22 Ağustos 2017'de listeye eklendim ve hala bekliyorum.
    Hatırladığım kadarı ile iskndr hazıran 2017, Atilla Ağustos 2017'de eklendi listeye. Yani hepimiz aynı listedeyiz.

Dediğin gibi süreçler artık uzadı ama en azından biz şuanda güven durumdayız belki fazla bekleriz ama red ihtimali yok.
    Ben de her hafta en az iki kez arıyoum ordakiler artık sesimi tanıyor oldu ) açar açmaz Yahya bey daha listeler dolmadı diye cevap veriliyor.

Allah sonumuzu hayır etsin
    irtibat halinde olalım.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Yahya Demir rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aramıza hoş geldin dost

Ben, İskndr ve Atilla adlı kullanıcılar genelden başvurduk.
    Ben Ağustos 2016'da başvurdum, 22 Ağustos 2017'de listeye eklendim ve hala bekliyorum.
    Hatırladığım kadarı ile iskndr hazıran 2017, Atilla Ağustos 2017'de eklendi listeye. Yani hepimiz aynı listedeyiz.

Dediğin gibi süreçler artık uzadı ama en azından biz şuanda güven durumdayız belki fazla bekleriz ama red ihtimali yok.
    Ben de her hafta en az iki kez arıyoum ordakiler artık sesimi tanıyor oldu ) açar açmaz Yahya bey daha listeler dolmadı diye cevap veriliyor.

Allah sonumuzu hayır etsin
    irtibat halinde olalım.
    Hoş bulduk!
    Bilgi için çok teşekkür ederim. Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Zaten bu konuda bilgi paylaşımı olan tek forum galiba. Hayırlısı ile en kısa zamanda sonuçlanır umarım. Uzun ve yorucu süreç ama tabi dediğin gibi önemli olan hayırlı sonuç. Forumu her gün takip etmekteyim, bir gelişme olursa haberleşiriz. İçimden bir ses çok az kaldı diyor sanki

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence listenin dolmasını falan beklemiyorlar. Hazirandan beri dolmama ihtimali yok. Aldığım ve kesin olmayan bilgiye göre pztsi listeleri imzalamışlar bakanlar kurulunda ancak diger işlemleri yapmaları ordaki yogunluga göre geciktirebiliyorlarmis.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı iskndr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence listenin dolmasını falan beklemiyorlar. Hazirandan beri dolmama ihtimali yok. Aldığım ve kesin olmayan bilgiye göre pztsi listeleri imzalamışlar bakanlar kurulunda ancak diger işlemleri yapmaları ordaki yogunluga göre geciktirebiliyorlarmis.
    Anladığım kadarıyla sistem ve kanunlar da bazı değişiklikler yapıldı ve yapılacak, bundan dolayı çok büyük yoğunluk var ve süreçleri bu yüzden uzatıyorlar.
    Listeler müdür tarafından imzalanıp Kurula sunuluyor, 2 hafta önce aradığımda ---2390 daki kadın bana liste doldu imzada dedi, sevindim. Teyit etmek için sabah aradığımda tekrar listede bekliyor dediler. Karışık bir durum.
    Konu Frt83 tarafından (25-10-2017 Saat 10:36:08 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Orda bazi memurlar ne yazık ki yanlış bilgi veriyorlar arayanlara. Ben 4ay 10gündür listedeyim sınavı kaçırdım, atama vardı onu da kaçırdım. Burda söz konusu ihmal ise hakkımı helal etmiyorum.

+ Konuyu Yanıtla
113 / 515 Sayfa İlkİlk ... 3132333435363738393103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123133143153163173183193203213223233243253263283313363463 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum