+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.
    Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Aslı olmayan şeylerle Tutanak tutuldu ve işten atıldım

Vardiya amiriyle yüksek sesle konuşup yeter artık imalat müdürü ile sistematik piskolojik baskı yaptıgınız için gökçe beyi (imalat müdürü ) şikayet ettim sizide çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıgına şikayet edicem demek işten atılmak için bir sebep midir ? tutanak tutuldu vardıya amirini tehtit etmek Şirket adına hakaret gibi suçlamalarda bulunuldu ve 2 şahitle buldular ama şahitler tehtin felan olmadıgını savunmalarında yazdılar ve disiplin kurulu sonuç alamamış ve genel müdürlüğe yollamışlar işten atılma sebebi ise vardiya amirini rencide etmek dediler bugun işten tazminatsız olarak atıldım ve işten imzalamamı istediler disiplin kurulu kararını kabul etmediğimi iftira atıldıgını beyan ederek imzalayacagımı söyledim kabul etmediler bir şahit huzurunda tutanak tutularak evime göndereceklermiş ne yapmam gerekiyor acaba

Hukuki NET Güncel Haber

Aslı olmayan şeylerle Tutanak tutuldu ve işten atıldım konulu yargıtay kararı ara
    Aslı olmayan şeylerle Tutanak tutuldu ve işten atıldım konulu hukuk haber
    Konu muratpolat4141 tarafından (22-01-2015 Saat 17:14:18 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    542
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Aslı olmayan şeylerle Tutanak tutuldu ve işten atıldım

İmzalamayın, neden imzalamadığınızı da getirilen kağıda şerh düşün. İmza atmayın sakın. Sonrasında da alacak ve tazminatlarınız için ya da işe iade için dava açabilirsiniz.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eve gönderilen tebligat kağıdının üzerine mi neden imzalamadıgım yazmalıyım ?

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kanun, haklarınızı hukuk önünde arayacağınızı söylemek, ne tehdit nede hakarettir. Böyle olmadığından zaten disiplin kurulu sizin hakkınızda karar alamamış.
    İşyeri size tebligat gönderinceye kadar işe gitmeye devam edin.Tebligat geldiğinde iadeli taahhütlü gelecek bunu teslim alırken zaten imza atacaksınız. Bu tebligat işinize son verildiği ile ilgili olacak. Bunda sakınca yok. Bu tebligattan sonra,Tazminat yada işe iade davası gibi davalar açabilirsiniz.
    Bu olayın akışı nasıl oldu tarih olarak belirtebilirmisiniz?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şöyle Anlatayım İş yerimizde İşçilerin hakları sürekli gasp ediliyor bende sürekli kanunları araştırıp ne gibi haklarımız oldugunu öğreniyorum ve kanunlara ve sözleşmeye göre hareket ediyorum bu yüzden onlarca defa tehtit edildim arkadaşlarım bir sürü piskolojik yıldırma operasyonlarına maruz kaldım işten atılmama sebep olan olayın başlangıcı şöyle iş yerimiz 30 aralık 2014 tarihinde vardiya bitiminde amirimiz tarafından tüm vardiyaya 05.01.2015 Pazartesi tarihine kadar iş olmayacagını kimsenin şehir dışına çıkmamasını ve telefonunu kapatmamasını söyledi ve evlerimize gittik 05.01.2015 gece vardiyasıa gittik çalıştık ve sabah eve gidip istirahatimizi ettik işe gitme saatine yakın saat 19.23 te Vardiya amirimiz tarafından arkadaşlar bu gece üretim olmayacak işe gitmeyeceğiz diye mesaj geldi ve bu mesaj cumartesi gününe kadar her gün aynı saatlerde atıldı mesajları silmedim telefona kayıt ettim 12.01.2015 tarihinde tekrar iş başı yaptık ve 13.01.2015 tarihinde vardiya amiri yanıma geldi ve izin kağıdı getir bana gelmediğimiz günleri yıllık izin olarak doldurmamı söyledi bende bizi yıllık iznemi çıkarttınız dedim evet dedi neden bundan bizim haberimiz yok dedim bize söylemediniz dedim şimdi söylüyorum dedi bende doldurmayacagımı söyledim ücretin kesilir dedi ben kanunlara aykırı bu böyle birşey yapamazsınız dedim ve ertesi gün hastaneye gittim ve diğer gün tekrar geldim tekrar yıllık izinden düşmem için baskı yapıldı ve ücretimin kesileceği söyledin bende telefonumda mesajlar oldugu için ispat edebilirim diye baskı altında 4 günlük yıllık izin karşılığı yazmak zorunda kaldım diğer 5 günü ise Fazla mesai karşılığı yazdım ve çalışma alanına gittim 10 dakka sonra vardiya amiri tekrar çağırdı bunu imalat müdürü kabul etmiyor bunlarıda izin karşılığı olarak dolduracaksın dedi bende doldurmayacagım dedim sözleşmemizde iş yeri luzum gördüğü takdirde kanunlara uygun olarak izin ne çıkarabilir yazıyor dedim ve kanunlarda iş yeri toplu olarak nisan ayının başı ile ekim ayının sonu arasında çıkartabilir dedim ve imzalamıyacagımı söyledim bana 5 günlük izin karşılığı doldurdugum kağıdı verdi ve ben bunu imzalamam git insan kaynaklarına kendi işini kendin hallet dedi bende bu sizin işiniz dedim bizi izne çıkartan sizsiniz ben sizden izin istemedim bize sormadan çıkarttınız dedim ve yıllık izne çevirmeyeceğimi terkarladım kagıdı orada bıraktım ve İk kaynakları müdürünün yardımcı olan kişinin yanına eksik yatırılan mesailer hakkında bilgi almak için gittim ve orada iken vardiya amiri geldi kağıdı vererek muratın yıllık izni olmasına ragmen mesai karşılıgı doldurmuş müdür kabul etmiyor yıllık izne çevirsin diyor ama muratta çevirmiyor ben uğraşamıcam artık sen konuş muratla dedi aynı vardiya amiriyle geçen muhabetlerin aynısı insan kaynaklarıylada geçti ve hakkımı yedirtmemekte kararlı oldugum için imzalamadım tekrar çalışma yerime döndüm ve formenimiz geldi bu seferde müdürün çağırdıgını söyledi ve gittim İmalat Müdürü ve İnsan kaynakları sorumlusu odada bekliyordu odaya girer girmez müdür senin yıllık iznin var bunu neden mesai karşılığı doldurdun diye bağıra bağıra konuşmaya başladı bende bize kimse yıllık izne çıkartıldıgımızı söylemedi vardiya amirinin mesajları var ve kanunlarda böyle birşey yapılamayacagı yazılı dedim sen o kanunları getir ben bu kağıdı yıldızlarla doldurup imzalarım dedi bende tamam dedim getiririm dedi sonra kağıdı uzatarak al bunu yıllık izin yaz getir dedi bende ısrarla yapmayacagımı söyledim o zaman ücretini keseceğiz dedi bende hangi hakla ücretimi keseceksiniz dedim işe gelmediğin için kesicem dedi bende bizi siz izne çıkarttınız vardiya amirinin mesajları var dedim ve böyle bir hakkınız yok dedim bu ülkede kanunlar yasalar var dedim ayın 25 ine kadar getir o kanun nerede yazıyorsa göster yoksa para kesilecek dedi ben getiririm dedim ve başka birşey demicekseniz ben gidiyorum dedim sigara içmeye gitmeyeceksin seni orda görürsem tutanak tutarım dedi bende o zaman bize 15 lık mola hakkımızı verin dedm 15 dakkalık mola hakkı felan yok bundan sonra yemek saati dışında ne tuvalete ne su içmeye nede sigara içmeye gitmeyeceksin ne işin varsa yemek saatinde hallet dedi gördüğüm an tutanak tutacagım dedi bende tutun dedim ve patladım bende sizi bana piskolojik baskı yaptıgın için şikayet edeceğim dedim ve odadan çıktım ve olaydan 30 dakkika felan sonra Alo 170 i arayarak piskolojik baskı gördüğümü anlatarak şikayette bulundum ve imalat dönüşümün yapmak için çalışma alanıma gittim imalat dönüşümü bitişinde Vardiya amiri Eğitim verecek denildi bizde bekledik ve vardiya amiri gelerek benim gözlerime baka baka bundan sonra sigara içmeye tuvalete gitmeye su içmeye giderken herkes formenden izin alacak dedi formenin haberi olmadan bir yere gitmeyecek ve taş yünü operatörleri poliüretan üretimlerinde Taş yünü hattını temizleyecek ve ondan sonra sınırlandırılmış ve tehlikeli bir alan olan Saç rulolarının istiflendiği alanı temizleyeceğimizi ve sırasıyla diğer yerleri temizleyeceğimizi söyledi Taş yünü hattı haricinde diğer alanların hiç biri bizim sorumlulugumzda değil bunun üzerine bende artık dayanamadım ve ben sizin amacınızı çok iyi biliyorum İmalat Müdürü ile benim şahsıma sistematik piskolojik baskı yapıyorsunuz arkadaşlara benim yüzümden yeni ve insanın canını sıkan kurallarla karşı karşıya kaldıklarını lanse edip arkadaşların bana karşı tavır koymasını ve beni aralarından dışlamalarını amaçlıyorsunuz yeter artık boğazımı göstererek burama kadar geldi İmalat müdürünü çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayet ettim sizide bana piskolojik baskı yaptıgınız için şikayet edeceğim dedim ve toplantı sonlandı pazartesi işe geldiğimizde İnsan kaynakları müdürü beni yanına çağırarak vardiya amirin tutanak tutmuş İmalat müdürüde disipline sevk edilmen için tutanagı bize gönderdi yarın disiplin kurulun var dedi disipline çağrı kağını imzaladım ve yarın savunman ile birlikte 08:15 te toplantı salonunda ol dedi tamam dedim vardiya amiri 2 tane şahit yazmış biriyle konuşmuyordum aramız bozuktu diğer abimiz ise şahitlik yapmak istemediğini söylemesine ragmen ısrarla onu yazmış yarın savunmaları yazıp getirin diye söylemiş ertesi gün sabah 07:30 da bir arkadaşım ile sigara içmeye giderken vardiya amirinin odasında şahitlerden birini gördüm ve gittim birde baktım ki vardiya amiri tutanak kağıdını şahitin önüne koymuş ordan bakarak yazdırıyordu arkadaşıma bak şahitsin görüyorsun dimi eğer işten atılırımsam şahit ol dedim tamam dedi ve disiplin kuruluna gitti savunmamı okudular tesis müdürü evet olayı anlat dedi bende olaya imalat müdürünün tehtitleriyle piskolojik baskısıyla alakalı oldugu için ordan başlıyayım dedim tesis müdürü orayla ne alakası var olayı anlat dedi ben her cümle kurdugumda konuşmamı kesip konuşmamı engelledi yazılı savunmam dışında sözlü savunmamı tam anlamıyla veremedim konuşturulmadım desem yeridir ve çıktım bugun işe geldik çıkış saatinde beni çağırdılar ve disiplin kurulunun olayın içinden çıkamadıgını ve tutanak ve savunmaların genel müdürlüğe gönderdiğini ve genel müdürlükte verilen kararla amirini rencide etmekten tazminatsız işten çıkartıldın dedi tutanakta vardiya amirinin rencide etmek gibi bir ifade yoktu birde tehtit bağırma ve şirkete hakaret gibi sözler vardı

- - - Updated - - -

Diğer Arkadaşlar işten atılma korkusuyla herşeyi kayıtsız şartsız kabul ediyorlar ben ise haklarımı savunuyordum bu yüzden benden kurtulmak için yapmadıkları şey kalmadı tazminatımı verelim çık git dediler her yolu denediler piskoljik baskı işimi ağırlaştırdılar bu yüzden belim ağrıyor sürekli iş yeri hekimin aracılığıyla bile işten atmaya çalıştılar iş yeri hekimi muayene etti ve bana bir reçete kağıdına not düşerek ağır işlerde çalışıp çalışamayacagına dair doktora bu kağıdı ver bunun arkasına yazsın dedi ağır işlerde çalışamaz diye bir yazı aldıgımda beni sağlık şartları el vermediğinden tazminatımı verip çıkartacaklardı ama sonuçları daha almadıgım için bunu yapamadan disiplinle attılar buna benzer bir sürü oyun yaptılar işte piskolojimde acayip bozuk 3 kere piskologa randevu aldım piskolojik sağlıgımdan dolayı işten atarlar korkusuyla randevularıda iptal ettim

- - - Updated - - -

ve son olarak kartım alında güvenliğe içeri alınmayacagım tembihlendi ne yapmalıyım ?

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

amire tutanak tutulur mu

tutanak tutarim

işten atıldım

yalan tutanak

tutanak

tuvalete gittigim icin tutanak

hastanedd hakkimda tutanak tutuldu

haksiz tutulan tutanak

olmayan seylerden isten atilma

vardiya amirini dediklerini yapmayan elemanlar

hakaretten tutanak tutuldu

isyerinde tutulan sigara tutanagi imzalamamak

http:www.hukuki.netshowthread.php118390-Asli-olmayan-seylerle-Tutanak-tutuldu-ve-isten-atildim

tutanak tutulan kisi isten atiliyomu

4 de tutulan tutanak

hakımda haksız tutanak tutuldu işten atıldım

vardiya amiri tutanak

alo 170 e olan sikayetten işveren nasıl kurtulur sozluk

Hakkımızda tutulan tutanak

hakaret ettim isten atildim

isten atildiginda nereye sikayet edicem

hakkımda tutanak tutuldu

isveren kavgaya tutanak tutmayip

sosyal tesisten isten atildim

izinsiz lavaboya gittim diye tutanak tutuldu