Şehirlerde görmeye aşina olduğumuz tiner ve uyuşturucu bağımlıları,zannedersem yasal bir yaptırımı olmadığını bildikleri için para isterken insanların üzerlerine gelmesi,tehdit vari bakış ve davranışlarla para istemesini artık olağan karşılıyoruz.insan hakları diyerek bunları savunanlara soruyorum,ya sizin yada kendi ailesinden birinin başına bir şey gelse,yine insan hakları diyeceklermi.Aslında çok sakin bir insanım,olayları mantıklı bir şekilde çözümler bularak halletmeye çalışan bir yapım vardır.Ama bakıyorum her geçen gün daha kötüye gidiyoruz.Bugün ailece Avcılar sahilde mangal yaparken tinerci genç salına salına bize doğru yaklaştı,elindeki bir kaç adet 1 YTL. lik demir parayı gösterip,ona para vermemizi yarım ağızla istedi,yok dediysemde bir türlü gitmiyor,kanunların yetersiz olduğunu bildikleri için hiç çekinme yada kaygıları yok.Yanımızda bulunan 13 ve 14 yaşlarındaki yeğenlerim tedirgin oldu,ben artık gerçekten ne yapacağımı şaşırdım,buna benzer olaylar yüzünden çocuklarımız sokağa çıkamaz duruma kadar geldi artık
her geçen gün hızla türüyen bu tiner ve uyuşturucu bağımlısı gençlere bir dur diyecek yokmu merak ediyorum,eğer biz bir saldırı yada taciz karşısında karşımızdakine bir şey yapsak,her halde zannedersem madde bağımlısı olmadımız için senelerce hapisten çıkamayız.Sormak lazım adalet bunun neresinde,bilen varsa izah etsin.