Merhaba.

Bağ cinsinde olan 6.200 m2lik arazime bitişik olan 3.300 m2 lik alanı dikim yapmak üzere kiralama talebinde bulundum. Bu süre içerisinde bu alanda boş bulduğum yerlere (çam,yabani armut, yabani zeytinlere dokunmadan) zeytin ağacı diktim. Uzun süre sürekli ısrarla milli emlağı aradım ama hala araştırlıyor bekliyoruz diye telefonda cevaplar aldım. En son aradığımda 2 yıl oldu çok uzun sürdü hala cevap vermediniz dedim ve ilgin bir şekilde 4gün içerisinde hemen cevap verildi. Kiralamak istediğim alan "Agaçlık ve doğal karakteri korunacak alan" olduğundan kiraya verilemez diye. Fakat tapu ve kadastro sitesine baktığımda "delicelik" diye görülüyor. Yani bir şekilde kiralayamadım ve nasılsa kiralım diye üzerinde diktiğim zeytinler ve zeytinleri keçilerden korumak için çektiğim çitim var. Bana burası kiraya verilmiyor, gelip bakacağız zeytinleriniz taşınabilir boyutta ise taşırsınız ve üzerine cezasını ödersiniz dediler. Taşınamaz boyutta ise her yıl ecrimisil ödersiniz dediler. Ama benim diktiğim zeytinlerim 3 yaşında bence taşıyabilirler, ama nereye taşıyacağım onuda bilmiyorum. İçerisinde 3 adet benim sahip olmamdan daha önceden dikilmiş 10 yaşındna büyük zeytin ağacı var. Acaba bu tahliyeme engel olurmu.

Bu alan benim bağım ve başka bir zeytiliğin arasında kalmış bir alan. 2 köylüde hak iddia ettiğinden gelen görevli koruma alanı devlete aittir diyerek sorunu buşekilde çözmüş. Zeytinliklerin arasında yarası boş yarısındada ehil ve yabani zeytinlerin bulunduğu bir alan. Kiralama yada satın almak için bir yol varmı acaba?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.