dedeme ait arsayı Devlet Su İşleri kamulaştırmak için 1970 yılında ödeme yapmış ki ödeme yapılan kişiyle dedemin isimleri birbirlerini tutmamaktadır.2004 ylında babam arsayı dedemden satın almış ve tapuya kendi adına kaydettirmiştir.2004 yılının aralık ayında DSİ adına tapuya şerh düşürüldüğünü öğrendik.Ardından DSİ avukatları tescil davası açtı ve hakim arsanın DSİ lehine tesciline karar verdi.11.07.2006 tarihinde.Benim sormak istediğim DSİ 1970 yılında ücretini ödediği bu yere bugün itibariyle hala daha arsa üzerinde her hangi bir tesis inşa edilmemiştir.Bu arada elimde DSİ nin verdiği arsa üzerine herhangi bir şey yapılmasına gerek kalmadığına dair yazı var.
Ben geri alma hakkımı hangi tarihten itibaren kullanabilirim.İkinci olarak arsayı geri almam için aldığım kamulaştırma bedelini yasal faiziyle birlikte geri ödemem gerekir mi gerekirse 1970 yılından itibaren mi faiz işletilecek yoksa mahkeme kararının kesinleştiği tarihten itibaren mi yasal faiz işleyecek?Son olarak ben idari yargıda dava açmayı düşünüyorum DSİ beni mağdur duruma düşürdüğü için sorumluluğu vardır diye düşünüyorum.Açmalı mıyım ve arsanın satışını engellemek için yürütmenin durdurulması talebi alabilir miyim.
Şimdiden teşekkürler.