Bir üniversitede öğretim görevlisiyim.2011 yılında işe başladım. Sınavımız yazılı olması gerekirken sözlü olarak yapıldığı için ve sözlü sınavda tutanakları tutan öğretim görelisinin de tutanakları kurallara uygun tutmamasından dolayı sınavımız iptal oldu ve 2012'de memuriyetten çıktım. Sınava girenlerden ve kaybedenlerden birinin sınav usulunun haksız olduğunu kanıtlamak mahkemeye vermesinden dolayı mahkeme tutunakların yetersiz tutulduğunu düşünerek kadromuzu boşalttırdı. Ancak üniversite çok kısa bir zaman sonra sınavı tekrar yaptı ve tekrar kazandım. Ama bu arada kadrodan ayın sonunda çıkmış olmamız yüzünden maaşımızın yarısını üniversiteye ödedik. ve ikinci bir maaaşı 3 ay sonra alabildik.Kendi adıma söyleyeyim; o zaman idare ile sıkıntı yaşamamak için üniversiteyi dava etmemiştim. Ama şimdi tutanakları yanlış tutan ve sınavı usulune göre yapmayan kişi ile ciddi problemler yaşamaktayım.İnanılmaz bir baskı ve mobing yapmakta kendisi..ve ben de tüm bu yaşadıklarıma istinaden acaba geçmişe yönelik bir tazminat davası açabilir miyim?