Arkadaşlar herkese merhaba,

Noterden ihtar çektirmeden önce sizin de yorumlarınızı almak istedim.

Ben 5 ay önce havuzlu bir siteye kiracı olarak taşındım, evde varolan eşyalar içinde girişte bir mikrarda depozito verdim. İlk geldiğimde herşey iyi gibi görünüyordu, adı residence olarak geçen güya kaliteli kişilerin oturduğu nezih bir yerdi. Velhasıl zaman geçtikçe sitenin inşaasını yapan ve 3-4 daireye sahip olan zat, zamanla gerçek yüzünü gösterdi ve biz de bundan rahatsızlık duymaya başladık.
Evim hemen havuz katında ve yüksek girişli balkona sahip. Sitenin tamamen kendinin olduğunu zanneden zat, hemen hemen her gün benim balkonumun önünde kurduğu masalarda 15-20 kişi ile mangal partisi ve akşam yemekleri yiyor.Bu kişiler tamamen kendi arkadaşları ve ailesinden olduğu gibi rahatsız olurmuyuz olmazmıyız diye hiçbir soru sorma teşebbüsünde bulunmuyor
Bizden aldığı aidat bedelleri ile bize hiçbir hizmet sunulmuyor, ne kapıcı ne çöp ne de apartman temizliği mevcut. Çöpleri kendimi dışarıya çıkartıp çöp kutusuna atıyoruz. Merak edenler için aidat bedeli: 150 TL
Kendi getirdiği ve evlerini yaz aylarında kiraya verdiği kişiler daire başı 10 kişiyi buluyor ve küçücük havuzda sabah 8 den aksam 7 ye kadar 30 kişi havuzu kullanıyor. Bu evde oturan olarak daha 2 kere havuza girebildim ve açıkçası aidat vermeyi artık düşünmüyorum.
Havuz çevresinde sürekli dolanan bir köpek var, dışardan bulmuşlar ve onlarınmış artık, ancak kimsenin izni ya da onayı alınmış ya da bizzat kendime bununla ilgili bir fikir danışılmış değil. Hijyen açısından rahatsız oluyorum.
Havuzda ayak temizleyecek bir bölüm yok ayrıca dış kapı ile havuz aynı alanda, kafasına göre ayakkabı ile girip çıkanlar havuzun önünden ve havuz taşlarından geçiyorlar.
Evimin önünde her akşam 10lara kadar sohbet ve çay içiliyor yemekten sonra, sanki ortak alan kendi babalarının mekanıymış gibi sürekli evin önünde 10 kişi mevcut ve evin içinde rahat edemiyorum. Karakolu arayıp bilgi istediğimde, herkes kendi evinde oturmak zorunda öyle birşey olmaz şikayette bulunun dedi bana ne kadar doğru bilmiyorum.
Ben geçen gün depozitomu verin evi boşaltıyım durmak istemiyorum diyince, yok öyle birsey paranızı verdiniz 1 sene oturacaksınız gibi bir kelime kullandı, sinirlerime hakim olmaya calistim ancak sabrım yeterince taştı.

Bir avukatla görüştüğümde bana noterden 1 ay ara ile 2 kez ihtar çektirmem gerektiğini hukuki bir üslupla anlattı ve 1 ay içinde tarafsız paramı alarak çıkabileceğimi söyledi.

Okuma zahmetinde bulunup fikirleri olan yardımsever arkadaşlar varsa minnettar olurum.

Saygılarımla