+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Maddi manevi tazminat davalı boşanma

Maddi manevi tazminat davalı boşanma Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Maddi manevi tazminat davalı boşanma

merhaba,
    siteye yeni üye oldum umarım doğru yere konu açıyorumdur. yanlışsada özür dilerim can havli ile ararken buldum bu siteyi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim kendimi çok çaresiz hissediyorum. kısaca durumumu anlatmaya çalışıcam.

bu haziranda iki yılı dolduracak bir evliliğim ve 6.5 aylık bir kızım var. evlendiğimizden bu yana hep eşimin ailesi yüzünden sorun yaşadım. bunları eşime anlattığımda eşiminde benim aileme laf söylemesi üzerine uzayan tartışmalar yaşadık. hiç bilmediğim küfürleri öğrendim ve malesef bende zaman zaman kullandım bunları. babam yok annem yanlız olduğu için eşim bizimle yaşaması konusunda çok ısrar edip annemi ikna etti ve biz evlenince annemle oturduğumuz eve yerleştik. ama iki yıllık evliliğimiz süresince annem genellikle şehir dışında olan ablamların yanında kaldı. ama onun ailesi sürekli bize gelip gidip bizi birbirimize düşürdüler. bi kavgamızda bana vurdu kulağıma kan oturdu sol kulağımda zaten işitme kaybı var vurduğu kulağımda diğer kulağımdı ve bir müddet işitme kaybı yaşadım özür dileyince affettim. sonra yine bi gün ailesi yüzünden tartışırken arkadaşlarımızın apartmanında beni merdivenlerden itti. 15-20 basamak yuvarlandım ama gören olmadı. önce kendini attın dedi sonra yine özür diledi yine affettim. sonrasında hamile kaldım. 35 haftalık hamile iken yine ailesi yüzünden bana vurdu. tokat attı yine ama baya sert vurdu gözümün altı falan morardı. sonra alıp beni acile götürdü. ben o gece boşanmaya karar verdim. ailemi aradım şehir dışından annem ablam eniştem geldiler. ertesi gün sancılandım yine acile gittik. serum verildi. hastane poliside darp raporu almam için beni ikna etti. şikayetçi olmasanda al o raporu bulunsun dedi. ben memleketime gittim. doğumdan önce gelip gidip yalvardı yine affettim. doğumum memleketimde oldu kızım 5 günlükken evime döndüm. annem yine bizim yanımızda değildi. ama onun ailesi yine gelip gidip beni gerdiler bende eşime söyleyince yine tartışmalarımız oldu. sonrasında seçimden bir gün önce annem geldi. oyunu burda kullanacağı için. annem oyunu onun istediği partiye vermedi diye bir hafta surat astı. bende baktım düzelmiyor üzüldüm ve istemediğimi söyledim. oda tamam ben eşyamı alır evden giderim dedi. bende tamam o zaman diyip o eve gelmeden eşyalarını topladım poşetlere doldurdum (kendi çöp poşeti diyor ama onlar temiz olduğu için koyduğum renkli güzel poşetlerdir) kapının önüne koydum. gelip aldı. arabamız var fakat onun üzerine. önce alıp götürdü sonra getirip bırakmış. iki gün gelip çocuğu gördü akşamları hiç bişey yoktu. sonra birilerinemi danıştı bilmiyorum. konuşalım dedi ama yanımızda arkadaşlarım olcak dedi (onun arkadaşı ve eşi) ben gitmek istemedim. çocuğu gel gör dedim. arkadaşlarımla gelicem o evde can güvenliğim yok kriz geçirip bana saldırırsın gibi saçma sapan mesajlar atmaya başladı. sanırım mahkemede kullanmak istedi. bende bunun üzerine karakola gidip şikayette bulundum. gelip çocuğunu görebilir ama bana iletişim araçlarıyla ulaşamasın diye. 6 ay tedbir kararı çıktı. sonrasında dedim yine çocuğum var. konuşalım yuvamızı toplayalım dedim. arkadaşları varken konuşmak istedi. olur dedim. annemi gönderdim evden. gittim özür diledim evine dön dedim. sen benim ailemle görüşme ben senin ailenle görüşmiyeyim sen git ailenle görüş çocuğu götür bende annemle görüşeyim ayda bir iki ayda bir dedim. sen istersen hafatada iki gün git dedim. kabul etmedi. al bebeğini git dedi. bende alıp geldim evime annemi arayıp geri çağırdım eve. sonrasında yine konuşalım dedi yine olur dedim. bu sefer kalktı benim psikolojim bozukmuş bunun nedenide annemmiş ailemle bende görüşmicekmişim. bişey demedim. psikoloğa gidelim dedi onada olur dedim. onun ablasının arkadaşıymış gittim yaşadıklarımı anlattım. ailesinin çok bağımlı olduğunu ve hayata birilerini koyarken birilerini çıkartmanın özelliklede ailenin hayattan çıkartılmasının sürdürülebilir bir çözüm olmadığını söyledi. ve eşiminde gelmesini istedi onada randevu verdi beraber gelin önce onunla görüşüp sonra sizi beraber alayım dedi. randevudan iki gün önce hiç bişey yokken eşimin arkadaşı beni aradı eşim onu aramış çok sinirliymiş şikayeti cumaya kadar çekti çekti çekmezse dönmicem demiş. bende biz gayet güzel konuşuyorduk neden sana aratıyo diye kızdım ve çekmiyeceğimi söyledim. bu süreçtede çocuğunu gelip görmedi bile. 1 mayıs gecesi kızım rahatsızlandı acile götürürken aradım babasıdır gelsin diye. telefonda annen gelmesin falan demeye başladı kızdım. yineden geldi sabaha kadar acilde çocuğun başında beraber durduk. sonrasında kontrolleri olmasına rağmen arayıp sormadı. kızımda alerji vardı sürekli doktora gidip testlerini yaptırmaya başladık. bunlarıda merak etmedi. en son bana uzun bir mail yazmış alıp çocuğu bir saatde olsa ailesine götürmek istediğini gelip alabilirsin harici bir cevabı kabul etmediğini 2 gün bekleyeceğini aramazsam harekete geçeceğini yazmış. bende ne zaman istersen gelip benim nezaretimde görebilirsin ama çocuğu biyere gönderemem bu konuda hakkımı ararım diyosan özgürsün dedim. 2 gün bekledi sonrasında gelip arabayı götürmüş. kızımın bebek arabası arabadaydı onuda kapının önüne bırakmış sonrasındada mail göndermiş hastaneye falan götürürsen taksi parasını veririm diye beni mağdur etmeye çalışıyor. kızımın kontrolleri vardı o kadar zorlandımki ordan oraya perişan olduk. böyle baba olurmu diye ağladım hep. beni değil kızını cezalandırıyo sanki. bu arada ben çalışıyorum. doğum iznimde olan toplu paramı falan aldı beş kuruşsuz bırakıp gitti. arkadaşı acıyıp bana para bırakmaya kalktı. sonrasında hesabıma 300 tl yatırmış dekont gönderiyo bana öncesinde de annemden 11 bin tl bir para almıştı. düğün takılarımında bir kısmını arabaya peşinat verdik kalanınıda düğün borcu kapattı onlarıda aldı benden. ben o dava açarmı diye beklerken dün savcının benim şikayetim üzerine dava açtığını gördüm. bu benim yararımamı olur? ne kadar ceza alır? ve ben maddi manevi tazminat davası açarak boşanmak istiyorum ne yapabilirim ne kadar alabilirim. parasında pulunda değilim ama çok canımı yaktı ne alabilirsem alıp bankaya koyup ilerde çocuğuma vermek istiyorum. ve nafaka miktarı ne olur onuda bilmiyorum. eşimin sigortası maaşından yatıyor ve maaşı 3.200 tl. annemden aldığı parayı nasıl ispatlayabilirim. üzerine bir tek arabamız var onun dışında birşey yok. şu an ailesinin evinde. ben nasıl bir yol izlemem gerektiğini hiç bilmiyorum. yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. şimdiden hakkınızı helal edin. çok uzun oldu

Hukuki NET Güncel Haber

Maddi manevi tazminat davalı boşanma konulu yargıtay kararı ara
    Maddi manevi tazminat davalı boşanma konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Maddi manevi tazminat davalı boşanma

bana cevap vericek kimse yokmu

Nerede
    Yeryüzü
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle buraya yazdığın gibi bu derdini iyi bi avukata da anlat,
    Ortak mallarınıza avukat tedbir koydursun, ayrıysanız boşanmadan maaaşına tedbir nafakası
    bağlatabilirsin, darp raporunu boşanma kullanabilirsin, % 100 işine yarar, şu saatte sonra her telefonuna gelecek
    mesaj ve aramayı kaydet, hakaret küfürler olabiliri, zorlu ve çöküntülü süreçte psikiyatr desteği al,
    çocuğunuzdan dolayı onu arada görmek zorunda da kalacaksın elbette.
    Anneni de şahit gösterebilirsin, bu arada annenin yaşadıklarına da üzüldüm, bu zamanda evlendiğin adam da / kadın da arızalı cidden, kimseyi bilemiyorsun. Allah yardımcın olsun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

teşekkür ederim. kendisi danışmışki hakaret içeren mesajlar atmıyor aksine kendini mağdur gösterir şekilde mesajlar atıyor. bende o yüzden şikayette bulundum. şikayet sonucunda çıkan kararda eşyalarada tedbir konuşmuş. ona araba dahil olabilirmiki. tedbir nafakası olarak ne kadar alabilirimki bilginiz varmı acaba?

- - - Updated - - -

Alıntı duygular50 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle buraya yazdığın gibi bu derdini iyi bi avukata da anlat,
    Ortak mallarınıza avukat tedbir koydursun, ayrıysanız boşanmadan maaaşına tedbir nafakası
    bağlatabilirsin, darp raporunu boşanma kullanabilirsin, % 100 işine yarar, şu saatte sonra her telefonuna gelecek
    mesaj ve aramayı kaydet, hakaret küfürler olabiliri, zorlu ve çöküntülü süreçte psikiyatr desteği al,
    çocuğunuzdan dolayı onu arada görmek zorunda da kalacaksın elbette.
    Anneni de şahit gösterebilirsin, bu arada annenin yaşadıklarına da üzüldüm, bu zamanda evlendiğin adam da / kadın da arızalı cidden, kimseyi bilemiyorsun. Allah yardımcın olsun.
    teşekkür ederim. kendisi danışmışki hakaret içeren mesajlar atmıyor aksine kendini mağdur gösterir şekilde mesajlar atıyor. bende o yüzden şikayette bulundum. şikayet sonucunda çıkan kararda eşyalarada tedbir konuşmuş. ona araba dahil olabilirmiki. tedbir nafakası olarak ne kadar alabilirimki bilginiz varmı acaba?

Nerede
    Yeryüzü
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Araba için de tedbir koydur, araba için ayrı tedbir koyuyorlar diye biliyorum ama emin değilim, kendini garantiye alman için mutlaka sor. Çocuğunda var onla beraber sana tedbir nafakası bağlanır, nafaka maaşın 1/4 ü sanırım ama herşey hakimde bitiyor, hakim ne kadar bağlarsa o kdr alırsın, inş. dişe değer bi rakam çıkar da çocuğunla perişan olmazsın.

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Araba için de tedbir koydur, araba için ayrı tedbir koyuyorlar diye biliyorum ama emin değilim, kendini garantiye alman için mutlaka sor. Çocuğunda var onla beraber sana tedbir nafakası bağlanır, nafaka maaşın 1/4 ü sanırım ama herşey hakimde bitiyor, hakim ne kadar bağlarsa o kdr alırsın, inş. dişe değer bi rakam çıkar da çocuğunla perişan olmazsın.
    çok teşekkür ederim. avukata danıştım. nasılsa boşanıcaksın tedbir nafakasına gerek yok dedi. arabayıda satarmı bilmiyorum. herkes başka bir şey söylüyor kafam öyle karıştıki

Nerede
    Yeryüzü
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı canoodlery rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    çok teşekkür ederim. avukata danıştım. nasılsa boşanıcaksın tedbir nafakasına gerek yok dedi. arabayıda satarmı bilmiyorum. herkes başka bir şey söylüyor kafam öyle karıştıki
    "nasılsa boşanıcaksın tedbir nafakasına gerek yok" diyen bir avukat bence seni istediğin şekilde savunamaz,
    bir avukat boşanacak olan müvekkiline böyle söylememeli, eğer çalışmıyrosan tedbir nafakası harçlık olur.
    yerinde olsam avukatımla açık açık konuşurdum, şu an hukuken tüm haklarını kullanmak zorundasın.
    arabaya da tedbir koydur, git mahkemeye sor. araba satılsa bile , ortak malınız olduğu için yarı parasını
    sana ödemek zorunda kalacaktır. Bunları ispat etmen lazım ama belge ve delillerle.

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"nasılsa boşanıcaksın tedbir nafakasına gerek yok" diyen bir avukat bence seni istediğin şekilde savunamaz,
    bir avukat boşanacak olan müvekkiline böyle söylememeli, eğer çalışmıyrosan tedbir nafakası harçlık olur.
    yerinde olsam avukatımla açık açık konuşurdum, şu an hukuken tüm haklarını kullanmak zorundasın.
    arabaya da tedbir koydur, git mahkemeye sor. araba satılsa bile , ortak malınız olduğu için yarı parasını
    sana ödemek zorunda kalacaktır. Bunları ispat etmen lazım ama belge ve delillerle.
    ben şu an çalışıyorum. ama eşim beni mağdur etmek için elinden geleni yapıyor. gerçi attığı maillerde hep bişeye ihtiyacınız varmı diye soruyor. vereceğinden değil onları kullanmak istiyor sanırım. bide bu ay kirayı yatırıp bana dekont göndermiş. bundan sonrada yatıracağını sanmıyorum. elimden geleni almak istiyorum. bavulumu alıp giderim diyordum ama artık acımıcam. doğum paramı alıp gitti paramız olmadığını bile bile kızımın hasta olduğunu bile bile arbayıda alıp götürdü. kızım hasta sırtına 25 tane iğne batırıldı ağlarken bayıldı o halde minibüslerde perişan olduk. hastane evimize çok uzak. bide yine mail atmış taksiye bin ben parasını veririm diye. taksiye binicek param olmadığını bile bile. ve bunuda kullanmak için yapıyo sanırım. böyle vicdansız baba olmaz olsun. o yüzden ne alabilirsem almaya çalışıcam. kendim harcamasamda kızım büyüdüğünde ona vericem.

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yardım edebilecek kimse yokmu acaba

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: