Selamlar.Devlet memuruyum.Maaşımda 1/4 oranında icra kesintisi varken başka bir dosya borcuma istinaden ev eşyası haczine geldiler.Evden bir şey almamaları için maaşımdan her ay icra kesintisi olsa bile 1500 tl kesilmesi için muvaffakatname verdim.Ancak sonradan ev eşyası haczinin büyük anlamda kalktığını öğrenince muvaffakatnameden vazgeçtiğimi bildiren dilekçeyi icra dairesine verdim.3 gün sonra uğradığımda İcra müdürü dilekçem hakkında karar verdiklerini,karara göre maaşımda icra kesintisi olsa bile 1500 tl değil 1/4 oranında kesinti yapılması için kurumuma yazı yazdıklarını söyledi.
Ancak Maaşımdaki icra kesintisi olsa bile 1500 tl kesintiyi kaldırdıktan sonra benden tekrar muvaffakatname almadan Hakim gibi,savcı nasıl icra kesintisi olsa bile 1/4 oranında kesinti yapılmasına karar verebiliyor.
Tekrar bunada itiraz ettiğimde benimle uğraşmaktan bıktığını itirazım varsa dava açmamı söyledi.
Dava açsam bu muvaffakatnameyi kaldırabilir miyim?Elimde yargıtay kararları da var.
Ayrıca 4 aydır maaşımda ikinci icra kesintisi olarak kesilen ücretleri geri alabilir miyim?
TEŞEKKÜRLER...Bu arada taahhütname vermedim sadece maaş kesintisi için muvaffakatname verdim..