+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Bosanma davası ve cocukların velayeti

Bosanma davası ve cocukların velayeti Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bosanma davası ve cocukların velayeti

Merhabalar Hukuki.net uyeleri ve sitenin degerli avukatlari,

Ben size kendi durumumu danismak istiyorum. Ben 9 yillik evli bir bayanim, 2 kiz cocugum var ve Adana da yasıyorum. Esimle aramizda gecimsizlik vardi evlendigimizden bugüne kadar. Bir soyledigi bir soyledigini tutmaz oldu neyi istedigi neyi yapmam gerektigini anlayamaz hale gelmistim. Neyse uzatmayayim ben sonucta biraz gecte olsa bu insanın yapmıs oldugum fedakarlıkları haketmedigi düsünerek bosanma kararı aldım. Simdiye kadar bu karara varmamamın nedeni tabi ki cocuklarımdı. Onlardan ayrılık en acisi olacaktı. Ama artik dayanılmaz hale geldi. Hayatta herseye mantıklı bir acıklama arayan benim adeta beynimi uyusturmaya baslamıstı cunku tum davranısları tutarsızdı neyi istedigini dahi insanca soylemekten acizdi. Ama Su anda ayrı yasamaktayiz ben cocuklarımla birlikte annemlerde kaliyorum. Ve bosanmaya hazırlanıyoruz karsılıklı rıza icinde. Ama benim bazı konularda tereddütlerim var zaten bunlar konusunda sizlere danısmak istiyorum.

Bir bosanma davasını acan ben mi olmalıyım yoksa karsı taraf mı? benim bundan sonraki hayatımda madur olmamam icin bosanmayı kabullenmeli ve bu isten ne pahasına olursa olsun sıyrılmalımıyım? yoksa bosanmayı istememelimiyim bazı haklarımı elde edebilmek icin. Benim ailem orta direk bir aile maddi olarak ve kultur olarak karsı taraftan daha kültürlü ve egitimli ben de lise mezunu evhanımıyım. Bir nafaka istemi yapsam nasıl ve hangi kosullarda elde edebilirim?. Esim varlıklı sayılacak bir aileden. Kendi maddiyatını cocukları benden almak icin kullanabilir mi?. 2 tane kız cocugum var biri ilkokulda digeri henuz baslamadı. Bu cocuklarımın velayeti nasıl olur ve kime verilir bu kosullar altında hem nafaka alip hem de cocuklarıma esimle gorusturmek sartıyla kendim bakabilir miyim? Bunlara bu kosullar altında sahip olabilmem icin nasıl bir taktik izlemeliyim?. Simdiye kadar evliligimi kurtarmaya calistim ama karsıdaki anlamadı ve anlayacaga da benzemiyor. Benim tek sıkıntım cocuklarım bana bu konuda yardımcı olursanız beni cok mutlu edersiniz. Bu tip olayların kisiye olaya kisilerin egitimine gore degistiginin ve kesin bir sey soylenemez oldugunun da farkındayım. cunku her olaya gore sonuc degisir ama bu tip bir danısmanlıga tecrubeler dogrultusunda sonucu onceden az da cokta olsa kestirebilmeye cok ihtiyacım var. Yardımlarınızı esirgemeyeceginizi umuyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.. iyi gunler.

Hukuki NET Güncel Haber

Bosanma davası ve cocukların velayeti konulu yargıtay kararı ara
    Bosanma davası ve cocukların velayeti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bunlara bu kosullar altında sahip olabilmem icin nasıl bir taktik izlemeliyim?
    Sitemizi incelerseniz bu tarz sorulara cevap verilmediğini fark edeceksiniz. Boşanma süreci bir savaş süreci değildir, size göre bir savaşsa ve bu savaşı kazanmak için taktiklere ihtiyacınız varsa yanlış yerdesiniz.

Ayrıca, başlıklara "Acil, lütfen yardım edin" gibi ibareler yazmak kurallara aykırıdır, kural ihlaline devam edecek olursanız üyeliğiniz askıya alınacaktır.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

pardon ama burada yazmis oldugum cumlelerin hicbirisinin bir savas alani seklinde algiladıgım anlamina geldigini dusunmemekteyim. Taktik anlamina gelince de niyeyse yardim eden siz oldugunuzda yardim diye istedigimizi de taktik diye algiliyorsunuz. Burada istenilen taktik degil aksine bir yardimdi yonlendirme idi. Bu gorevi de yapmiyoruz demeyin avukatlik zaten bu degil midir? Kanunun aciklarindan müvekkilin isine gelenden yararlandirmak. Hele de bu kisi madur olabilecek birisi ise ona gerekirse benim anladigim manada taktikte veririm neden olmasin. pardon kusura bakmayin ama anlayamadim. Bizim bildigimiz forumda kisilerin karsilikli dertlerini paylasip buna bu konuda bilgisi olanin paylasimda bulunmasidir diye biliyordum. Anladigim kadariyla siz de durum boyle islemiyor. Bir avukat ayni zamanda madur olabilecek müvekkiline taktik vermekle de mükelleftir. Müvekkil demek zaten o kisinin vekilligini aliyorsunuz anlamina gelmiyor mu?. Ama saniyorum bunlar karsilikli ticari baglamda birlikte oldugunuz müvekkilleriniz icin olsa gerek. Verdiğimiz gecici rahatsizliktan dolayi ozur dileriz....

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

avukatlik zaten bu degil midir? Kanunun aciklarindan müvekkilin isine gelenden yararlandirmak. Hele de bu kisi madur olabilecek birisi ise ona gerekirse benim anladigim manada taktikte veririm neden olmasin. pardon kusura bakmayin ama anlayamadim. Bizim bildigimiz forumda kisilerin karsilikli dertlerini paylasip buna bu konuda bilgisi olanin paylasimda bulunmasidir diye biliyordum. Anladigim kadariyla siz de durum boyle islemiyor. Bir avukat ayni zamanda madur olabilecek müvekkiline taktik vermekle de mükelleftir. Müvekkil demek zaten o kisinin vekilligini aliyorsunuz anlamina gelmiyor mu?. Ama saniyorum bunlar karsilikli ticari baglamda birlikte oldugunuz müvekkilleriniz icin olsa gerek. Verdiğimiz gecici rahatsizliktan dolayi ozur dileriz....
    Avukatlar taktik verirler, kanunların açığını yakalayarak müvekkillerini işine gelenden yararlandırırlar, bunu sadece para için yaparlar, avukat için mesleği ticarettir... Başka?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Avukatlık ticari faaliyet değildir. Bu mesleği ticaret olarak yorumlamamalısınız. Zira değil.
    Taktik verme ise ancak musabakalarda olur. Bir boşanma hadisesi yaşamsal değeri büyük olan bir mefumdur. Şu anda boşanma aşamasında olmanız ve ugramış olduğunuzu düşündüğünüz haksızlıklara yenişlip asla bır çekişme olarak görmeyin.,
    Boşanma bir süreçtir. Sinirleride yıpratır. Beklemek ve beklentiler insnaı yorar ama taktik beklentisinin sizi daha cok uzeceğpi kanaatindeyim.
    Avukatınız şüphesiz yasal değeri yüksek önerilerde bulunacaktır. Ama bunalşrın adı taktik değildir.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    New Zealand.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bizim avukatlar bazen böyle sinirlenirler, haklılar çünkü istediğiniz gerçekten de taktik almak ve bu site de dert paylaşılacak taktik verilecek bir yer değil sadece genel hukuki bilgi veriyorlar daha fazlasını yapamazlar. Hukukçuluk kanun boşluklarından yararlanmak hiç değildir. Kanunlarda tıpkı tabiatta olduğu gibi boşluk bulunmaz, her boşluk bir biçimde doldurulur, bir konuda kanun düzenlemesi yoksa hakim kanun koyucu gibi davranarak bir karar verir. Toplumdaki bu yanlış kanıyı silmek ise bayağı zor görünüyor. Asıl olan hukuk kuralları içinde haklara saygılı biçimde yaşamasını öğrenmek ve bilmektir. Sizinle bu sitedeki avukatlar arasında bir müvekkil vekil ilişkisi de yoktur dolayısıyla size karşı bir mükellefiyet içinde değillerdir.

Sorularınızın büyük kısmına kendiniz cevap bulmalısınız.

Mesela "bundan sonraki hayatımda madur olmamam icin bosanmayı kabullenmeli ve bu isten ne pahasına olursa olsun sıyrılmalımıyım? yoksa bosanmayı istememelimiyim" bunun cevabını ancak siz verebilirsiniz. Boşanma davasında önemli olan husus karşı tarafın kusurlu olduğunu kanıtlayabilmektir. Ya da taraflar rızalarıyla boşanmayı isteyebilirler. Medeni ölçüler içinde eşinizle yapacağınız bir protokolde size ödenecek nafaka ve tazminat miktarını, aile mallarının paylaşımını, çocukların velayetini ve nafakalarını, babayla görüşme zamanlarını kararlaştırabilirsiniz. Bu anlaşmayı sağlayamıyorsanız hakim somut olaylara ve dava dosyasına göre kendi vicdanı ile bir karar verecektir, beğenmezseniz temyiz edersiniz vs. vs. yani işin özü önce bir avukattan profesyonel yardım alın davanızla ilgili kendi kararlarınızı bu görüşmeye göre şekillendirin.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Av.Dilek Kuzulu Yüksel hanim siz asil amacinizi aciklamisssiniz o zaman benim de diyecegim bisey yok amaciniz insanlara hizmet etmek olsa zaten boyle olmazdi. Ben kimseden evliligimin devam edip etmemesi hususunda yardim istemedim. O sizin dediginiz "taktik" olmayan "Hukuki danışmanlık" olan seyi gormedim. onu yapin bakalim da neymis ogrenelim O yoksa sizin adinizi ogrenip buronuza gelip ise maddi olarak devam etmek mi? yorum sizin.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Serveraltıonok;
    Sayın Dilek Hanım'ın amacını irdelemek ve tanımlamanın sizin haddiniz olmadığını düşünüyorum.
    Buradan aldığınız "taktiklerle" avukatınıza ne kadar bilgili bir müvekkil portresi çizmek amacında olduğunuz tüm satır aralarından anlaşılıyor, Avukatınız size yanlış yapmasın diye.
    Dilek Hanım sizin amacınızı gördüğünden o şekilde cevap vermiştir size muhtemelen.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Biz alıştık böyle karşılıklara, böyle kişiliklere, ne demek istediğini anlamadan, anlamak istemeden kendilerince küçültmek isterler karşısındakini, oysa küçülttükleri kendileridir de farkında değillerdir. Gözlerini öfke, kin bürümüştür bir kere, hata kabul etmek mi? ASLA, onlar hata yapmazlar çünkü, hep haklılardır...

Siz de bunlardansınız işte, hatanızı düzeltmek yerine saldırın sizi uyaranlara, karalayın, kötüleyin, çirkin ithamlarda bulunun, bu sizin en doğal hakkınız, e sorunuza cevap vermezlerse bu saldırıyı, saygısızlığı hak ederler öyle değil mi ?!

Buyrun devam edin kendinizi küçültmeye...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmada 16yaşından büyük çocukların velayeti

Forum