+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Oyun sitesine giremiyorum

Oyun sitesine giremiyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir, selçuk, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Oyun sitesine giremiyorum

Çok değerli Hukuk Mensupları ;
    İçine düştügüm durum'u size şöyle özetlemek istiyorum a isimli firmanın çıkardığı online tabiri ile adlandırılan bir oyunun üyesiyim bu oyun da (1) Gold üye aylık 24,95$ ; (2) silver üye aylık 19,95$ ; (3) bronz üye 8,95$ ve (4) hiçbir para ödemeyen ücretsiz üyeler
    Ben bu şartlardaki 2. Grup'a dahilim her ay 19,95$ para ödüyorum ve bu oyundan bu parayı ödediğim halde 30 gün süre zarfında bu oyundan bannlandım bırakıldım , gerekçeleri oyun'a dahil olan ek bir program kullanmam ( ki bu serverin dilese kapatabileceği bir açık ) birkaç gündür yaptığım araştırmalar
    neticesinde kanunu madde olarak bir sonuca ulaşamadım fakat bazı kişilerden aldığım duyumlar neticesinde internette paralı üyeliklerde gerekçe ne olursa olsun site yönetiminin yada belirledikleri kişilerin 3 yada 5 günden fazla bannlama hakkına sahip olmadıklarını yada paramın bana geri iadesi zorunluluğu hakkında bir duyum aldım ( param iade edilmedi ve 30 gün bu cezayı çekmem gerektiği bildirildi ) Söz konusu şirket uluslararası olduğu maduriyetimi nasıl ve hangi kanallarla çözeceğimi bilemiyorum. Yardımlarınızı affınıza sığınarak istiyorum ; Paralı üyeliklerde kullanıcı maximum kaç gün kaç saat bannlanabilir bana bu konu ile ilgili bir yanıt gönderirseniz sizlere minnettar kalacağım saygılarımla #8230;
    Alakalarınızdan ötürü şimdiden çok Teşekkür eder Başarılarınızın devamını dilerim .
    Not: Buna dayanan yasal bi mevzuat varsa maddesiyle rica edeceğim tek istediğim insani haklarımın göz önüne alınması ve haksız maduriyetimin girelmesi.
    (Buna benzer bi oyun olan WOW #8216;da bu şekilde madur edilen tüm insanların bannlanmalarında üyelik ücretlerinin firma tarafından iade edildiğinide öğrendim. Bilgilerinize #8230

Hukuki NET Güncel Haber

Oyun sitesine giremiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Oyun sitesine giremiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Bahsettiğiniz siteye ait kuralları bilemiyorum. Ancak, sözleşme şeklinde KABUL etmiş olabilirsiniz. Size ilk tavsiyem derhal otomatik ödeme talimatını vs. iptal etmeniz. İnternet benzer tuzaklarla dolu. Hakkınızı hukuki yoldan elde etme çabalarınız size ekonomik yönden pahallıya malolabileceğinden bu yöntemi önerdim. Hoş bu tip site sahipleri de bunu çok iyi biliyor ve değerlendiriyor. Site linki verirseniz bir değerlendirme yapmaya çalışırız.
    Saygılar.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    izmir, selçuk, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

madur oldugum + üyesi oldugum site www.knightonlineworld.com oyundan banlanmamı saglıyan programı kullandıgım site www.koxp.net ki bu koxp diye adlandırılan program oyunun bir eklentisi + para kazanmak amaçlı yaptırlmış bir programdır Siteleri incelerseniz üyelik aşamasında bu şekilde bir kural konuldugu hakkında hiçbir ileti bulamycaksınız yardımlarınızı için şimdiden teşekkür ediyorum

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın osmanserbest
    verdiğiniz link ile siteye girmeye çalıştık. Ancak ilk olarak sitenin güvewnli olmadığı uyarısı ekrana çıktı. Bu koşullarda siteye girmeyiz.
    Ancak, siz aylık 19 dolar ödüyorsunuz ve 1 ay banlandınız. 19 dolar için sitenin merkezi olan yerde, ki bu büyük olasılıkla ABD dir, dava açmayı göze almanız gerekir. Eğer ABD ye gidip, bir hukuk bürosu ile anlaşırsanız, paranızı geri alabilirsiniz

İletiler
    1.053
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Üyelik sözleşmenizin "CONTENT AND MEMBER CONDUCT" başlıklı 8. maddesinin e ve i bendlerinde şöyle bir hüküm mevcut:
    "(e) Cheating Programs. To ensure fair play, The Company does not allow the use of any cheating programs such as macros, bots, or mouse emulators etc., to play Knight Online. If you use these cheating programs, you may suffer severe consequences including, but not limited, to the followings: (i) The Company may suspend your Account for an indefinite period time; (ii) The Company may terminate your Account; and (iii) The Company reserves the right to seek further legal remedies against you."

Banlanmanıza neden olan programda şu sayfadan iniyor orada da şöyle bir ibare var:
    "Several big changes with the new koxp.Please read the usage carefully before you use it.Or,maybe you will get banned..."

Programı oyun içinde kullanmadım ancak incelediğim kadarıyla oyunu kolaylaştırmaya yarayan bir macro programı ve üyelik sözleşmenize göre bunları da kullanmanız hususu belirtilmiş ve kullandığınız takdirde uygulanacak yaptırımlarda sayılmış. Tüm bu durumları göz önünde bulundurduğumuzda yapacağınız pek birşey olduğunu sanmıyorum.

Nerede
    izmir, selçuk, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Syn Ragıp bey Site güvenLik ilkesi yenilenendi 2 hafta öncesine kadar bu gibi birmesaj cıkmıyordu site acılışında bu sitenin dünya çapında milyonlar ile anlatılmıycak üyesi mensup sitedeki takıLdıgınız güvenlik ilkesi ise windows tarafından ilgili sertifikanın güvenilirligi olmadıgından kaynaklanmaktadır yani konunun özü siteye giriş ile ilgili bir sakınca yoktur ben bunu göze alarak giriyorum ki size yardımı dokunabilicek gerekli bilgileri ben siteye girerek forum'unuza upload edebilirim

oyunda benim gibi banlanan bir japon vatandaşı dava açmıştı bu siteye yüklü miktarda bir zatminat davası idi konuyu saptırmaması için miktar belirtmiyorum ve sonradan sitenin çalışanları bu kişi ile irtibata gecip davasını geri alması durumunda oyunda onu admin yapacaklarını + istedigi özellikleri ekliyceklerini gold üye olma şansını sundular ki bu kişide davasından vaz geçti bende bu olay'ı bildigim için bu gibi bir hakkımın elimden alınmasına karşı bi savaş vermek istiyorum sonuç itibari ile bu site bünyesinde ben ve benim gibi insanlar cok büyük miktarlarda para kazandırıyoruz bu kişlere sorun benim TÜRKİYE vatandaşı olmam dava açmam'da problemler cıkması yüklü masrafları üstLenememem gibi sorunların oldugunun bilincinde oldukları için kaile alınmamam ben ise üst konumdada bahsettigim gibi kanunda bunun bir maddesi bir yeri var ise bunun acıkca tarafıma bildirilmesini istedim siz büyüklerimden bu konuya saolsunlar gerek siz gerek başkaları ilgi gösteriyorlar benim hakkımı aramak istememdeki en büyük hırsım TÜRK'olmam başka bir ülke vatandaşı olmuş olsam istediigm gibi bu durumda iken borumu öttürüyor olmamdır ben ilk te olsam sonda TÜRK olarak hakkımı sonuna kadar arıycam sizlerden de bu yönde destek bekliyorum

Nerede
    izmir, selçuk, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Üyelik sözleşmenizin "CONTENT AND MEMBER CONDUCT" başlıklı 8. maddesinin e ve i bendlerinde şöyle bir hüküm mevcut:
    "(e) Cheating Programs. To ensure fair play, The Company does not allow the use of any cheating programs such as macros, bots, or mouse emulators etc., to play Knight Online. If you use these cheating programs, you may suffer severe consequences including, but not limited, to the followings: (i) The Company may suspend your Account for an indefinite period time; (ii) The Company may terminate your Account; and (iii) The Company reserves the right to seek further legal remedies against you."

Banlanmanıza neden olan programda şu sayfadan iniyor orada da şöyle bir ibare var:
    "Several big changes with the new koxp.Please read the usage carefully before you use it.Or,maybe you will get banned..."

Programı oyun içinde kullanmadım ancak incelediğim kadarıyla oyunu kolaylaştırmaya yarayan bir macro programı ve üyelik sözleşmenize göre bunları da kullanmanız hususu belirtilmiş ve kullandığınız takdirde uygulanacak yaptırımlarda sayılmış. Tüm bu durumları göz önünde bulundurduğumuzda yapacağınız pek birşey olduğunu sanmıyorum.

Ekleyen: Kaan Varlıakman*-*21/06/2006*:* 04:01:52
    Teşekkür ederim benim açımdan aşırı derecede acıklayıcı bir bilgi idi ama dikkat ederseniz üye şartlarında bu üyenin premium (ücretli üye) olması ile alakalı bir konu yada madde belirtilmemiştir.Vermiş oldugum örnekte yaşanmış bir olaydır.O kişi hakkını nasıL savundu ve istediklerini yaptırdı ise bende savunmak istiyorum ozaman bana paramı geri iade etmeleri gerekmezmi ? Bunuda yapmıyorlar bilgilerinizi Sundugunuz için teşk ederim başarılarınızın devamını dilerim

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aynı oyunda ben de gold üyeydim. İmzaladığınız sözleşmede açıkca bütün karakterlerin yapımcılara ait olduğu yazılı. Bunun dışında ise Türkçe ve İngilizce kurallarda macroların kullanılmasının yasak olduğu da açıklanmış. Bu durumda pek birşey yapacağınızı sanmıyorum. Çünkü szöleşmeye aykırı bir yardımcı program olan macro kullanmışsınız.

Benim durumum ise farklıydı. Benim şifrem ve oyun içindkei değerli birkaç parça eşyam çalınmıştı. Oyun oparatörlerinden yöneticilere kadar herkese mail atarak şifremi geri aldım. Ancak değerli eşyalarım ise kalmamıştı.

Lafın gelişi değil gerçekten oyunda çırılçıplak kaldım. Ancak paralı üyelere sağlanan olanakları gözardı etmek de mantıksız olacaktır. Sonuçta oyunun devamı ve kazanç sizin aboneliğiniz üzerinden yapılmaktadır.

Her ne kadar şu an için yapabileceğiniz herhangi birşey yoksa da oyun yöneticilerine mail atarak özür dileyip pişmanlığınızı belirtmenizde fayda var. Belki hesabınızı tekrar açabilirler.

İkinci bir çıkar yolunuz ise her ne kadar oyun içinde banlanmayı gerektiren kural ihlalleri yapsanız bile paralı üye olarak belirli süre bir hizmet satın aldınız. Bu hizmetin kesintisiz bir ay olmadı gerekmektedir. Sizin açacağınız yada önereceğiniz başka bir hesaba bu üyeliğin aktarılmasını talep edip o üyeliğin avantajlarından yararlanmayı talep edebilirsiniz. Bunun dışında söz konusu mahkeme amerikada olduğu için ve server sunucuları da oraya bağlandığı için (yada malezya) ve sözleşmede Amerikan mahkemelerinin yetkisini kabul ettiğiniz için Türkiye içerisinde fazla birşey yapmanız da mümkün gözükmemektedir.

Nerede
    izmir, selçuk, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bende önerdekLerinizi okuduktan sonra sizLere hak verdim ki inceLemeLerinizde elde ettiginiz sonuçlar pekde iç açıcı olmadıgından bu işin peşini bırakmaya karar verdim sanırım macrosuz bi 26 günüm daha var : )) ki 26 gün sonrasında kaldıgım yerde deilde bunun 1 ay gerisinden başlamam benim şimdilerde takıLdıgım nokta 65 ten geri 60'a dönme meselesi yardımlarınız için bilgilerinizi paylaştıgınız için sizlere minnetarım site kullanıcıları ve yapımcılarına teşekkürlerimi bir borç biliyorum calışmalarınızın devamını temenni ederek hepinize kolay Gelsin..

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Oyun sitesine giremiyorum

Bu arkadasın banlanmazsı haklı cünkü kullandıgı marco sistemi oyunda dier kullanıcılarında zarar gormesini saglıyor ve bu marco yu kullanan kişi dier oyunculardan daha ustun bi hale geliyor. Ama şöyle bir şey var knight0nline oyununda k2network ekibinin haberi olmadan böyle bi marco sistemi yapıla bilirmi , yapılsada hukuki yönden hemen kapatılması gerekmiyor mu.? Wow adlı nerdeyse aynı türde olan bir oyunda buna benzer bi marco sistemi cıkmıs fazla surmeden hemen kapatıldı(başka bi siteden okumustum). benim bildigim kadarı ile www.koxp.net 2 3 yıldır dvm eden bi site. Benim dusunculerime gore bu oyuna bagımlı olan bir kişi oyunu oynamak icin 30 gunluk premium alıyor ve daha hızlı gelismek icin koxp kullanıryor . Sonra Gm ler koxp kullanan oyuncuları görüyor ve banlıyor adamın almıs oldugu premium boşa gitmiş oluyor yeni bi ID alarak yeniden bir pre almak zorunda kalıyor böyle bi kısır döngü yani daha cok para kazanılmak icin yapılmıs bişey gibime geliyoR. Eger dava acma gibi bi niyetin varsa bu konularada deginirsen sevinirim

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sanal oyunlara izinsiz giriş mahkeme karar örnekleri site:www.hukuki.net

metnaya oyun sitesine girlmiyor

Forum