Herkese merhaba,
Bir tanıdığımın annesi vefat etti. Kendisi de yetim maaşı için veraset ilamı çıkarmış. Şimdi ise rahmetli annesinin maaşından kesilen kredi borcu yüzünden banka ile başı biraz sıkıntıda. Mirası kabul ettiği için, borcuda kabul etmiş sayılıyor diye biliyorum. Ancak banka taksit olarak 650 TL aylık bedel istiyor. Bu şekilde borcu yapılandırırım diyor. Ancak kalan maaş bu miktarın çok az üzerinde. Makul bir rakam olursa öderim diyor ama buna da banka yanaşmıyor. Henüz icralık vs bir durum yok. Annesinin ölmesinden sonra da ödenmiş bir taksit yok. 2-3 aylık bir gecikme söz konusu. Resmi bir tebligatta yok henüz. Sadece şube personeli ile yapılan sözlü görüşmeler var. Rahmetliden kendisine maaşı dışında kalmış herhangi bir taşınır taşınmaz vs de yok. Ayrıca annesi hayattayken beraber yaşadıkları özürlü kardeşine şuanda kendisi bakmak zorunda. Maaş dahi henüz bağlanmadı. Borçlu olduğunu yeni öğrendim savıyla borca batıklık itirazı öne sürebilir mi?. Mahkemeye mi gitmesi gerekiyor bunun için. Nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz. Ödemeden kaçmak gibi bir yol istemese de bankanın tutumu maalesef onu bir yasal çözüme doğru sürüklüyor.