Merhaba, ben 16 yaşında okuyan bir gencim. Konuyu doğru yere açamadıysam özür diliyorum, herneyse uzatmadan olaya geçeyim. Olay xxx okulunun öğretmenleri, servis şoförleri, çaycıları vebiz(3kişi) arasinda geçti. Xxx okulundan olayın bir gün öncesinde bir arkadaşımı almaya gittim. Okul çıkış saatinde bir öğrenciye omzum çarpıyor. Kesinlikle farkında değilim. Ve öğrenci dönüp küfürler yağdırıyor ve orda kavga patlıyor. Ben ve x arkadaşım kavgaya dahil oluyoruz. Iki tarafta darp oluyor. Ertesi günü dünü telafi etmek amacıyla tekrar arkadaşımı almaya gidiyorum fakat okuldan en az 300-400m arası mesafede bekliyorum bir yandan da okulu izliyorum yanımda x arkadaşım ve 2 kız arkadaşım var. Sonra ilerde bir kavga patlıyor okul sokağının başında bir de bakıyorum küçüklükten beri arkadaşım olan y'yi saldırıyorlar. Yaklaşık 20-30 arası ellerinde kalorifer borusu olan adamlar ve y tek başına bunun üzerine x arkadaşım ve ben koşarak kavgayı ayırmaya gidiyoruz fakat istemeyerekte olsa bizde kavgaya dahil oluyoruz. Kavga ilk başta diniyor daha sonra okul müdürü polisi arıyor ve " Hemen gelin bizi darp ediyorlar" şeklindeki ifadesiyle polisi azarlıyor. Daha sonra kavga yaklaşık 10 metre aşağıda tekrar patlak veriyor ve biz üç kişiyken onlar 30 a yakın sopalı 19-50 yaş arası adamlar. Acımadan sopayla vuruyorlar. Tekrar kavga diriliyor x ve y arkadaşım yerde can cekişirken okul müdürü polisi arayip " nerde kaldınız hemen gelin " diye tekrar azarlıyor. Bunun üzerine e-5 üzerinde 3.kez kavga başlıyor ve ben hafiften daha kalıplı olduğum için müdürü istemeyerekte olsa darp ediyorum.( müdür olduğundan sonradan haberim oluyor ). Bunu bütün okulun önünde yapıyorlar tüm okul şahit fakat okulda tehdit altında kaldıkları için hiçbiri şahit olamıyor. Ek olarak olay sonrası veya öncesi hiçbir vukuatımız hiçbir şekilde olmamıştır. Hatta karakola ilk kez gitmiştik. Salı günü ilk duruşma var onlarda bizden şikayetçi oldular. Ben ve x arkadaşım müşteki, y arkadaşım sanık olarak çıkacak mahkemeye sonuç ne olur cevaplarınızı bekliyorum