Merhaba

Özel bir şirketin bir projesinde yönetici olarak çalışmaktayım

Şirketimle ilgili sorunlar var. Bizim bir üst yöneticimiz 6 ay önce işten çıktı. Güya onun yerine biri geldi (ama resmi olarak pozisyonu açıklanmadı )

Şirket müdürü tarafından Aralık ayında bize işimizle ilgili hedefler koyulacagı bilgisi maille gönderildi ancak bu sekilde bir hedef bildirilmedi.

Ocak ayında primimi kestiler ( performan düşüklüğü nedeniyle)ancak bunu bana kanıtlayabilecek hiç bir belge vb sey yok çünkü ben işimi yaptımhemde fazlasıyla sadece o ay yıllık izine çıkmıştım ancak yıllık izin için şirkette prim kesintisi daha önce hiç yapılmadı.

Suan projemiz küçülmeye gidiyor bana 1.5 ay önce performans yüksekliği nedeniyle farklı bir projeye geçmeme önerildi (sözlü olarak ) ancak daha sonra benimle konuşan kişinin bir üstü konuşmak için gelmedi bende sorgulamadım

Daha sonra senin içeride evlilik tazminatın var çıkmayı düşünüyormussun projemiz küçülüyor ve bir kişi işten çıkarılacak istersen biz seni çıkartalım issizlik maaşı al dediler (ama benim çıkmaya niyetim yoktu o zamanlar )

bende 10 gün sonra dedim ki sizin yaptıgınız bir anlaşma değil sizin sunduğunuz kıdemi ben zaten evlilik tazminatı ile alıyorum eğer mayıs ayında ihbar kıdem ile birlikte çıkaracaksanız düşünebilirim dedim.

bu olay ptesi oldu

salı günü projemdeki herkesin sözleşmesi yenileniyor ( zamda yapılıyor ) ancak sadece bana yapılmıyor. Konuştuğumdada bana performans düşüklüğü nedeniyle deniliyor bana bunu kanıtlayın diyorum e seninle konuştuk ya diyorlar (primimin kesildiği ay konuştuğumuz konudan bahsediliyor)

Dün şirketin insankaynakları bana su cümleyi kullandı " aranızda bir teklif döndüğünden dolayı senin çıkma ihtimalinden dolayı sözleşme yenilemesi olmadı ama eğer kalacagın kesinleşirse yenilenir."

Ben şimdi mobing yada her ne davası açılabiliyorsa dava açmak istiyorum ama nasıl ve nerden başlayacagımı bilmiyorum

Bana bu konuda bilgi verebilir misiiniz?