merhaba sayın yetkili,
nisan ayında 4 senemi dolduracağim işimden 11 mart itibariyle işten çıkartıldım
bir bankanın çağrı merkezinde kadrolu olarak çalışmaktaydım.2012 haziran ayına kadar güzzelbir performansla çalışırken boyun fıtığı ve omurilik kisti teşhisi ile fizik tedavi süreci il başlayan zor bir döneme girdim mola kısıtlamasını sağlık sebeplerinden dolayı uyamadım yöneticilerime bunu bildirdim baştan anlayışlı davranır gibi göründüler ama stres vardiyalı çalışmadan dolayı sık sık boyun tutulmaları sebebi ile ara ara saglık raporları kullandım bunun yanında bağışıklık sistemim yoğun tempoya dayanamayarak sürekli konusmaktan dolayı ayrıca çok fazla çalışanın oldugu ortamdan hastalık bulaşması faranjit grip gibi hastalıklarım oldu her çalışan arkadasım gibi.2013 ekim ayında memurluktan yetkili yardımcılığı sınavına girmek için yeterlilik kazandığımı öğrendim ve sınavı kazandım yetkili yardımcılıgı ünvanını aldım normalde 3,5 sene süreceği söylenen cagrı merkezi süreci sürekli bugün,yarın tayininiz gelecek diyerek geçiştirildi yeni elemanlar alınmaya başlandı ben ve benim gibi tayin bekleyen arkadaslarıma umut oldu çağrı merkezinden son zamanlarımı yaşıyorum sabretmem gerekiyor az kaldı derken gece vardiyası zamanım geldi yüksek ateşten dolayı 2 gece rapor almak zorunda kaldım ki hastalığıma inanılsın diye hastaneden önce ateşli bir biçimde işyerine giderek kendimi oradaki yetkiliye gösterdim
iş akdi fesih kagıdında mola kullanımı,müşteri şikayetleri(her agenta mutlaka müşteri şikayeti gelmiştir),sık sık rapor kullanma ,gece vardiyasına riayet etmeme,mevzuata aykırı rapor kullanma(bir kaç raporumu ispatlayamadıkları sebeplerden dolayı kabul etmediler bana sormadan ücretsiz izin sayarak maaşımdan kestiler ) kıdem ve ihbar tazinatımı vereceklerini bildirerek kagıdı imzalamamı istediler

4 yıla yakın çalışma sürem boyunca çalışmama eylemi yapan bir arkadasımızın subeye tayini,işyerinde sinir krizi geçiren arkadasımın baska birime tayini,torpil bularak 2 gün içinde yine subeye tayini,bilgisayarı kıran arkadasımın baska birime tayinini gördüm ama ilk kez iş akdi fesih durumuna şahit oldum oda ben!

hem yeni işe baslayan arkadaslarıma hemde tayin için ısrar eden aylardır bekleyen arkadaslarıma ibretlik olsun diye bunun yapıldıgını düşünüyorum yüz kızartıcı bir sucum olmadıgı için bu kadar senelik emeğimin hiçe sayıldıgını düşünüyorum

ayrıca 4 senedir yapılan fazla mesailer en son şikayet üzerine çalışma bakanlıgından gelen iş müfettişleri cezası ile benimve her arkadasımın hesabına formaliteden yatırmış olmaki için 20 küsür tl olarak yatırıldı dalga geçer gibi

ihbar ve kıdem tazminatımı,işsizlik maaşımı alacağım problem şimdilik bu değil

işe iade davası açabilirmiyim?
fazla mesailerimi almak için dava açabilirmiyim?
her ikli mve koşulca çalışabilecek tam teşekküllü hastane raporu işe başladığım görevimden hastalık sahibi olarak ayrıldım ve psikoloiik olarak çöktüm bu konuda dava açabilirmiyim?

işverenin ünvanda yükselme ve tayin zamanım gelmişken yeni elemanlar geldiğinde beni işten çıkararak kötü niyetli oldugunu düşünüyorum bu konuda dava açabilirmiyim?

biraz uzun oldu en ince ayrıntısına kadar anlattım doğru anlaşılabilmesi adına
şimdiden emeğinize teşekkür ederim