Merhabalar, 2006 model aracımı balatalarını değiştirmek üzere servise götürdüm. Ve serviste bekledim bitmesini, servis elemanları aracın sorununu giderdiklerini söyleyerek aracı test edeceklerini söylediler. Aracımı test etmeye gittiklerinden 20 dakika sonra servis danışmanı beni çağırarak ufak bir kaza olduğunu belirttiler. Aracımın başına gittiğimde sağ ön çamurluğundan başlayarak arka kapıya kadar vurulduğunu gördüm ve yan dikiz aynası ve kapı koluda gitmişti. Kendileri karşı tarafın hatası olduğunu belirttiler, bende bu hatanın kimin olduğu önemsiz benim aracımın parçalarının orginal olarak değişmesini istedim servis müdüründen. Servis müdürüde bu şekilde değişim yapamıyacaklarını ve karşı tarafın sigortası ne verirse o şekilde işlem yapacaklarını söylediler. Servisin bu durumlara bağlı kazalarda servise ait kaskonun olduğunu servis müdürüne anlatmama rağmen kendi kaskolarından yapmıyacaklarını özellikle belirttiler. Ayrıca hasar kaydı çıkacağını söylediğim de de bu ücretin bana verilmesini istedim. Sonuçta değer kaybı yaşayacağım bu ücretide bana veremiyeceklerini belirttiler. Arabasız kaldığımdan dolayı mağdur olduğumu belirttim bana geçici araç vermeleri içinde talep ettiğimde bu imkanı veremiyeceklerini söylediler.

Bu durumda neler hak edebilirim? Değer kaybını alaiblirmiyim? Ayrıca tüm ürünleri orginal değiştirmek zorunda değillermi? Bana doğrultacıyla yapılacağını söylemekteler. Ayrıca yattığı gün kadar zararım olacağını ve araç temin edemiyeceklerini söylüyorlar bunuda manevi ve maddi olarak alabilirmiyim? Tüm haklarım nelerdir?