Bir bayiden aldığım telefon ekranında bir sorunla kutusundan çıktı ben birkaç saat sonra farkına vardım akşam olduğu ve Bayi kapandığı için bir gün sonra götürüp değişimini talep etdim onlarda değiştiremeyeceklerini çünkü telefona hat taktığımı söylediler ne yapacağımı sordum buna servis karar verir dediler servise gönderdim onlarda ayıbı gidermeden değişim talebimi dikkate almadan ürünü sorun giderildi deyip geri gönderdiler. Bende bayiye tekrar bu ayıplı ürünü değiştirmeleri için bir dilekçe yazdım ve iadeyi tahütlü posta ile gönderdim. Bu dilekçeyede geri dönmediler ve mahkemeye bir dilekçe ile başvurdum dilekçem kabul edildi ve bu ayın 27 sinde duruşmamız var burda iki sorum ve
1. Avukat tutacak malesef param yok. Avukat tutmadan bu dava görülebilir mi?
2. Ürünün garanti belgesi bayide kayboldu bende faturam olduğu için bunun üzerinde çok durmadım ama mahkeme garanti belgesini getirmemi istedi. Bu durumda dava benim için nasıl. Bir seyri olur?
Bu arada bayi dava açtıktan bir müddet sonra ürünü değiştireceklerini ve benim ödediğim dosya masrafınında geri iadesini sağlayacsklarını belirterek beni bilgilendirdiler ama.bu durumu belirten bir dilekçe yazdıklarını söylediler mahkemeye bu dilekçenin sonucu geldiğinde yaşanılan maduriyetin giderileceğini söylediler
Sizdenbu dava hakındaki yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim