Merhabalar;

Ankara'da özel bir okulda yaklaşık 16 aydır öğretmen olarak çalışıyorum.
Yaşadığım maddi sıkıntılardan dolayı 20 Ocak 2014 tarihinde istifamı verdim.

"Bu maddi sıkıntılar kurumdan dolayı değildir. Kredi ile aldığım araçla trafik kazası yaptım kasko yoktu araç büyük hasar gördü. Bende herhangi bir ağır yaralanma veya çalışmamı engelleyen bir şey yok. Aracı satıp bir kısım borçları kapattım ama yetmedi. Kira, kredi vs maddi sıkıntıları karşılayamayıp ailemin yaşadığı şehre gitmek orada bir işte çalışmak istedim."

24 Ocak günü görüşmemizde bu durumu da idarecilerime ve kurucuma belirttim. Kurucu tarafından Haziran ayına kadar sözleşmem olduğunu gidemeyeceğimi, sicilimi bozacaklarını başka bir okulda çalışamayacağımı vs. şeklinde tehdit edildim.

En sonunda kurucu kirama yardım edeceklerini söyledi. Kabul ettim ancak önüme boş bir senet koyup imzalamamı istedi. İmzalayamayacağımı belirttiğimde
önce hesap makinesini bana fırlattı ardından yumruklar savurmaya vurmaya başladı. Kendimi savundum engellemeye çalıştım ve asla ben saldırıda bulunmadım.

Bu olaydan sonra müdür vekili olayı kimseye anlatmamamı bana yardım edeceklerini vs. telkin edici ifadelerde bulundu. Sömestr tatiline gidip her şeyi unutarak dönmemi istedi. Ben bu süre zarfında psikolojik olarak etkilendim ve tekrar aynı okulda çalışamayacağıma kanaat getirdim.

Şu aşamada 9 Şubat itibari ile ne yapmam gerekir. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.