benim iki bankadan icraya düşme riskim var A bankasına hem tüketici kredisi hemde kredi kartı borcum var tüketici kredisine 8000 tl ve kredi kartımada 7700 tl borcum var. B bankasına da 3400 tl kredi kartı borcum bulunmaktadır. A bankasına olan kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarımı 2 aydır ödeyemedim ve bunların taksitlerini ve asgari ödemelerini yapacak durumum yok bankalar dan yapılandırma için görüştüğümde yapılandırma yapıldığı taktirde yine ödemelerim maaşımın üstünde olacak ödemesini gerçekleştiremeyeceğim. B Bankasına olan borcumuda ılk bu ay asgari ödemesini geciktirdim ve gecikmeyde devam edecek. eşimin rahatsızlığından ve 8 ay öncesi işten çıkarılmış olamam durmundan dolayı dengenlerim bozuldu. Yeni bir firmada 6 ay önce işe başaldım ve bu iş için il değiştirmek zorunda kaldım.
benim sormak istediğim sorular şunlar:
1- icra bildirmleri elime geldiğinde icra dairesine gidip mal beyanında bulunsam ve ben maaşımın aylık mesailerimin ve yılda 2 kez aldığım ikramiylerin 4/1 den kesilmesi için dilekce versem evime gelmeden işlemi orda gerçekleştiriler mi? (maaşım 1050 tl mesailerden de aylık 300 tl elime geciyor ikramiyelerimde tam ikramiyedir)
2- 1992 model bmc levent munubusum var ederı 4.000 tl yalnız arabam ssk dan bağkur borcu yüznden 2010 yılıda icra konulmuştu ve arabamı memlekete garajda motoru ölü durumda çalışmıyor buna yine de icra işlemi gerçekleşir mi?
3- kendi üzerime başka hiç birşeyim yoktur. eşimde ev hanımıdır evimde kira.
şimdi den yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekürler...