Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Çok acil bir şekilde yardımınıza ihtiyacım var.Yardımcı olursanız minnettar kalırım

1. İş yerime gidiş gelişlerde büyük sorun yaşıyorum bulunduğum mevkiye servis yok o yüzden dolmuşla gidip geliyorum (2.5 senedir böyle) ve yol ücreti alamıyorum kendi cebimden veriyorum ne zaman işyerinden istesem "ayarlarız" deyip geçiştiriyorlar.Gün geliyor cebimde para kalmadığı için işe gidemiyorum ve iki günlük mesaim kesiliyor.Bu durumda olan benim gibi bir kaç kişi daha var. NOT: İşyerinin diğer bölgelere servisi var.

2. Kendi istegimle 1.5 yıldır gece vardiyasındayım. Gece tazminatı verilmiyor. Gece tazminatı almak zorunlumudur yoksa işyerinin isteğinemi bağlıdır.

3. iş yerine ilk başladığımda (2011 yılı ) 950 Lira maaş üzerinden anlaştım ama ilk ayın sonunda bankaya yatan para 950 + mesailer oldu. AGİ verilmedi sorduğumda maaşa dahil olduğunu söyledir.Durum halende böyle. Bize bodro verilmiyor alırkende bin bir güçlükle alabiliyoruz badroyu aldım maaş ibaresinde 950 yazıyor . agi için 73 llira yazıyor (bekarım) benim anladığım agi bodroda gösteriliyor ancak bankaya yatmıyor. Bu konuda ne yapabilirim

Arkadaşlar asıl sormak istediğim 2,5 yıldır %1 de olsa zam almadım ve gece vardıyasına amir yapıp sorumluluk verdiler , iş yeri gidiş-geliş lerde cebimden yol parası ödüyorum. Kendi müsadem olmadan senelik izin parasını hesabıma yatırdılar ve bunu bayram parası olarak göstermişler.İzine çıkmak istiyorum çıkamıyorum.İzin parasını aldığıma dair her hangi bir kağıda imza da attırmadılar. Şimdi bunları gerekçe gösterip iş yerinden kendim ayrılsam ve mahkemeye başvursam tazminat alma hakkım olurmu ?
yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.