1.Bir elektrik dağıtım firması aleyhine saycımın arızalı çıkması üzerine monte tarihi itibariyle fazla ölçümün hesaplanarak iadesi için hakem heyetine başvurdum.Hakem heyeti lehime karar verdi.
2.Hakem heyeti kararının tebliğinden 15 gün sonra İcra Takibi başlattım.
3.Bir de ne göreyim.İcra takibi başlatmadan uyapta görmediğim bir dava Tüketici Mahkemesinde (İtiraz) açılmış.
4.Bu davaya istinaden firma avukatları icra hukuk mahkemesine başvurdu.'Memur muamelesini şikayet'.İcra hukuk mahkemesi beni haklı buldu.
5.Firma avukatları İcra hukuk mahkemesi kararını temyiz etti.Temyizde 8.H.D. Kararı bozdu.Yeniden görülen davada İcra Hukuk Mahkemesi beni haksız buldu.
6.Ben temyiz ettim.Aynı daireye gitti.Sayın daire kendi kararını bozmadı.
7.Bu arada Tüketici mahkemesindeki dava lehime sonuçlandı.Firma avukatları onu da temyize götürdü.
8.Daire kararı bana tebliğ edildiği esnada Tüketici mahkesine firma avukatlarının temyiz talebi lehime sonuçlanarak 3.Hukuk Dairesi Lehime karar verdi ve kararı onadı.
9.Bu onama kararını da ekleyerek 8.Hukuk Dairesine Karar Düzeltme yoluna gittim.
10.Şimdi ben Onaylanan Karara istinaden ayrı bir icra takibi mi başlatmalıyım?
11.İcra Hukuk Mahkemesine müracaat edip İcra Tedbir kararına itiraz mı etmeliyim?
12.İcra hukuka ilişkin yargıtayın Karar Düzeltme talebime cevabını mı beklemeliyim?
13.Ben Yargıya saygım nedeniyle 12.maddeyi uygulamayı düşünüyorum.Karar düzeltme olmaz ise Hukuk Genel Kuruluna Aynı Konuda iki dairenin farklı içitihadı nedeniyle gitmeyi, yine de olmazsa Anayasa mahkesine ferdi müracaat hakkımı kullanmayı düşünüyorum.

SAYIN AVUKATLARIN PAYLAŞIMINI SAYGIYLA BEKLİYORUM.GÖRÜŞLERİNİZ ÇOK DEĞERLİ.SAYGILARIMLA