Merhabalar,

Öncelikle böyle faydalı bir forum kurup bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Hakkını hukukunu pek fazla bilmeyen ama öğrenmek için çaba harcayan bizler için oldukça faydalı bir forum.

Sizlerden öğrenmek istediğim konu şu,

12.07.2012 tarihinden bu yana, uluslararası bir firmada kiralık olarak Network Mühendisi konumunda çalışıyorum.

Bu süre zarfında ana firmam hep aynı kaldı, ancak ana firmanın beni kiraladığı yerel firmam 1 kere değişti.

Ana firma tarafından tarafıma verilen talimatla, ilk olarak kiralandığım yerel firmadan 31.03.2013 tarihinde hiçbir talepte bulunmadan istifa edip, ana firmanın anlaşma yaptığı başka bir yerel firma ile 6 aylık belirli süreli sözleşme imzaladım.

Kısacası ana firma beni başka bir yerel firma üzerinden kiraladı. Sigortamda çıkış-giriş olarak bu durumu görmekteyim.

İkinci yerel firma ile yaptığımız ilk 6 aylık belirli süreli sözleşmenin bitiminde, yeni bir 6 aylık sözleşme daha imzaladım.

Bu yeni sözleşme 31.03.2014 tarihinde sona erecek.

Buna ek olarak, ilk 6 aylık süre içerisinde borçlanma yoluyla 5 günlük izin kullandım.

31.01.2014 tarihi itibariyle sözleşmemi feshedip istifamı vermek istiyorum.

Bu durumda ikinci yerel firmada toplam 10 ay çalışmış gibi görünüp 4 hafta ihbar süresi/tazminatı ile mi karşılaşırım?

Yoksa (ilk 6 aylık belirli süreli sözleşme bittiği için) 4 ay çalışmış gibi görünüp 2 hafta ihbar süresi/tazminatı ile mi karşılaşırım?

Saygılar.