Öncelikle merhabalar;

Konuyu doğru yeremi açtım onuda bilmiyorum ama .

Konuya giriyim;
Babama ait halı mağazası bulunuyor idi 2009 yılında toptan halı firması ile 20.000 tl lik 30.08.2010 30.09.2010 30.10.2010 vadeli toplam 21.200 tl lik çek verildi 1.200 tl uzun vade olusundan vade farkı olarak karşılığında 20.000 tl lik ürün alacaktık zaman dilimlerinde ancak ürünün bir kısmı alındı,yaklasık 10.000 liralık mağazaya konuldu fakat bir sure sonra mağazayı kapatma kararı ıle firma ile anlaşılıp elimizdeki ürünleri iade ettik.İade ettiğimiz ürünlerden toplam 1000 tl gibi eksik çıktı ve karşılığında nakliye ücreti de dahil 1200 tl nakit olarak ödenip çeklerin iadesini talep ettik.Çekleri iade etmeyerek fabrikada pıyasada derken vadesi geldiğinde almadığım ürünlerin karşılığındakı çekleri yazdırdılar.Daha sonrasından bu sürede 1000 tl daha faiz talebinde bulundular.Ödememe ısrarına karsılık çekleri diretip vermediler.Aradan 3 sene sonra çekleri iade ettiler ancak bankadan çek yapraklarına karşılık 500'er tl yanı toplam 1.500 tl bankadan almışlar ve çekleri iade ettiler babamın okuma yazması yok ve ben askerde olduğumdan dolayı babam çekleri alıp bankaya iade etmiş.Sürec devam ederken banka da babamdan para talep etmiş Şuan banka bizi icraya vermiş ve 3.000 tl gibi tutar talep ediyor.Ben burda toptancıma hem sıcılımı bozdu hemde alınan paraya karşılık nasıl itiraz edebilirim herhangi bir fatura yok urun teslim alınmadı ortada hayali para kazancı var çok acıl yardım talep ediyorum....