Sayın hukukçularımız,

2004 yılından beri aynı dairede oturuyordum. Ev sahibi ile en son sözleşmemizi 2006 yılında imzaladık. Daha sonra 2014 yılına kadar hiç sözleşme yenilemedik. Bu süre içerisinde kirayı bazen elden, bazen farklı bankalar yoluyla ödedim. Hatta 2008 yılında birikmiş borcumdan dolayı icraya verildim. Ancak daha sonra borcumu ödedim ve icra dosyası kapandı. Bundan sonra tüm kiralarımı düzenli ödedim fakat yine de hepsi banka yoluyla olmadı. Son bir buçuk yıldır düzenli olarak bankadan yatırdım. Bu yıl ev sahibi ile anlaşmazlığa düştük. Kişisel bir meseleden dolayı evden ayrılmak zorunda kaldım. Ancak ev sahibi borcum olmamasına rağmen 2008-2009 yıllarındaki düzensiz ödemeleri ve icra davasını gerekçe göstererek sırf bana zarar vermek için icra takibi başlattı. Ben de buna itiraz ettim. Şimdi de sulh mahkemesinde itirazın kaldırılması için dava açmış. Sizlere sorum;

1) İtiraz olmadığı sürece her sene kontrat yenilenir tezinden hareketle kira başlangıcı olarak son bir seneyi mi dikkate alacağım yoksa son kira sözleşmesi olan 2006 yılından itibaren bütün kiraları ispat etmek durumunda mıyım?
2) 2008 yılında bana açılmış bir icra davası bugün geçerli kanıt sayılır mı (ki sulh hakimi kopyasını istemiş)
3) Sulh mahkemesinden gelen tutanağa cevap vermezsem ne olur yada verirsem son bir yılın dekontları benim için yeterli olur mu?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.