internetten gördüğüm ve çok beğendiğim 3 artı 1 bir evi sahibinden almaya karar verdim. mal sahibiyle bir hafta görüştük anlaştık, hiç bir sorun yoktu. dün tapu işlemlerini gerçekleştirmek üzere görüştüğüm adam adına banka hesabına ev satışı için ödenen açıklamalı havale yaptım. daha sonra tapuya gittik, adam tapu dairesi girişinde dairenin dükkan olarak geçtiğini ama bir sorun olmayacağını, ikamet edilebileceğini söyledi. ödeme yaptığım için o aşamada yapabileceğim bir şey yoktu, ev olmasa da en azından dükkan almış olurum dedim çünkü parayı yatırmıştım. tapu senedinden dükkanın metre karesini anlayamadığım için bu gün belediyeden araştırdığımda benim 110 metre kare diye aldığım dükkan 20 metre kare geçiyor ve geri kalanı müşterek alan olarak görünüyor. ben parayı adamın adına ev satışı için yatırdım ama benim aldığım tapu eşi üzerinden satış gösterilen dükkan olarak geçiyor ve satış bedeli olarak benim bankaya yatırdığım tutarın 4/1 i kadar beyan edilmiş. tarafıma verilmiş bir tapu var, araştırdığım kadarıyla çok fazla bir şey yapamıyorum ama herhangi bir açıkla adama dava açabilir miyim?