Eşimle 1,5 yıl önce evlendik ve evliliğin ilk 6 ay boyunca eşim her tartışmamızda bana ağır laflarla çileden çıkarmaya çalıştı "senden koca olmaz" , "seninle evlendiğim güne lanet olsun" "sen bana kocalık yapmıyosun" "karektersiz", "şerefsiz" gibi sözler ve bu 6 aylık süreçte ise evli bir erkekle 1 ay boyunca (farketmesem uzun sürecek) uzun uzun görüşmeler yapıp aldatmadım diyor ama bana göre evliliği sarsacak birşey yalan söylemesi.. 6 aydan sonra araya soğukluklar girdi ve en sonunda yine büyük bir kavga koptu kavganın kopmasının nedeni yine sen bana kocalık yapmıyorsun demesi.. bugüne kadar hiç elimi dahi kaldırmadım ağır bir laf olarak ...git dedim sonunda sabrım tükendiği için... şimdi boşanmak istiyorum anlaşmalı olsun diyorum yanaşmıyor ayrıca evlilikte birlikte yaptığımız ama benim üzerime olan 10.000 tl kadar borç var evim kira ve kredi kartları borcum var.. Bazı sorularım olacak bu konuda..
1-çekişmeli boşanma olur ise ben nafaka öder miyim..
2-bu söylediği ağır sözlerine karşılık davada kullanabilir miyim..
3-Karşı taraf maddi manevi tazminat açar ise bende karşılığında açabilir miyim..
4-evim kira sonuçta eşyaları evden taşısam kira vermemek için suç unsur teşkil eder mi..
5-dava açıldığında üzerime olan borçlar bölünebilir mi..

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum lütfen