Şöyle bir dilekçe yazdım ama öncesinde danışmak istedim.
Öğrenci indirimi neye göre 18-24 yaş arası ile sınırlandırılır? Yasal yaptırımı yada gerekçesi nedir?
Örgün eğitimde ki herkes yaşı ne olursa olsun Öğrenci haklarından faydalanaz mı? Bu anayasal bir hak değil mi?

25 Şubat 1989 tarihi doğumluyum ve 06.12.2013 tarihinde İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.‘nin internet sayfası olan www.ido.com.tr kullanarak Online olarak Deniz otobüsü bileti almak istedim. Ek.1’de de görüldüğü gibi “5.5-24 Yaş arası Öğrenci indirimi”nden yararlanmak isterken Ek.2’de de görüldüğü gibi “İndirimli bilet yaşı belirtilenden küçük olmalıdır :24” diye bir hata aldım. Bunun üzerine Müşteri Hizmetlerini arayarak söylediğimde sistemsel olarak hesaplandığını ve 24 yaşımı doldurduğum söylendi, daha sonra şikayet bölümüne aktarıldığımda ise 24 yaştan küçük olanlar için denildi.
Fakat 17 Kasım 2013’te aynı şirketten aynı şekilde Öğrenci indiriminden yararlanmıştım.
Konuyla ilgili Öğrenci İndiriminin neden 18-24 yaş arası sınırlandırıldığını, Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir okulda okumanın neden Öğrenci İndiriminden yararlandıralamadığını merak ediyorum.
Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyet’i anayasalarına göre örgün öğretimde okuyan herkes Öğrenci haklarından faydalanabilir.
İşbu konu hakkında Tüketiciyi yanlış bilgilendirme ve aldatmaca olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca Müşteri Hizmetlerinin Tüketiciyi kandırmaya çalıştığını da düşünüyor ve adı geçen şirketin Yasalara aykırı uygulaması olduğunu düşünüyorum.

Konunun araştırılıp gereğinin yapılmasını rica ederim.