+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: AKP bu akşam ne yaptı

AKP bu akşam ne yaptı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: AKP bu akşam ne yaptı

11/11/2013
    Emrah Yücel… Bu ismi bir tarafa yazın.
    Önümüzdeki dönemde çok tartışılacak bir isim… Çünkü 50 milyon dolarlık bir ihaleyi sessiz-sedasız bir biçimde aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2014 yılı içerisinde yurt dışında gerçekleştirilecek reklam faaliyetleri için açılan ihaleye Yücel dışında başka bir ajans katılmadı ya da alınmadı. Haliyle o da tek başına katıldığı ihaleyi kazanmış

İlginç olan bir durum ihalenin nerede yapıldığıdır. İhale, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirildi. Tabii ihale yurt dışında yapılınca, ihaleyi kazananın da çok uzakta olması gerekiyor. Evet, ihaleyi kazanan Emrah Yücel de, uzaklarda, Amerika’da oturuyor. Türkiye’yi önümüzdeki yıl Avrupa’da, Asya’da, Ortadoğu’da, Uzakdoğu’da kısaca tüm dünyada tanıtacak.

Emrah Yücel, Türkiye’de pek tanınmıyor. Ama Sonradan “tanıtmacı” olan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın eski başmüfettişleri olan ve şimdi “ihale komisyonu”nda görev yapanlar tanıyorlardır. Çünkü, müfettişler araştırır, soruşturur ve kararlarını da ona göre verir. İhale komisyonu başkanı da eski bir başmüfettiş olan müsteşar olunca, 50 milyon dolarlık ihaleye tek başına katılan Emrah Yücel’i de iyice araştırtmamış olamazlar.

Komisyonda 6 bürokrat vardı

Bir ülkenin tanıtımı uzmanlık işidir. Pazarlama, halkla ilişkiler, reklam, medya planlama, medya satın alma, internet teknolojileri gibi konularda da bilgi sahibi olmayı gerektirir. Türkiye’nin tanıtım ihalesi için ilk aşamada ayrılan bütçe 50 milyon dolar. Yıl içinde bunun ikiye katlanması da söz konusu. Önceki yıllarda ihale komisyonunda görev alan sektör temsilcileri ve akademisyenler de komisyondan çıkarıldı. Sadece 5 bürokrat ve turizm müşaviri komisyonda yer aldı.

Emrah Yücel’in, Los Angeles’ta grafik atölyesi bulunuyor. Film afişleri de yapıyor. Ama afişlerini beğenmeyen Mustafa Altıoklar gibi sinemacılar da var. Oray Eğin de, “O, ‘Hollywood filmlerine afiş yaptım’ diyor ya; hepsi deneme afişi. Hiçbiri final afişi değil, resmen kullanılmamış” diye yazmıştı.

Emrah Yücel nasıl bulundu, kim buldu. Bununla ilgili çeşitli söylentiler yayılıyor. İhaleyle birlikte bazı siyasetçilerimizin, eşlerinin, bürokratların adı öne çıkmaya başladı. Daha fazlasını biz söylemeyelim. Dürüstlüğünden hiç kuşku duyulmayan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in kulağına mutlaka daha fazlası gelmiştir. Araştırır, soruşturur ve gereğini de yapar. Ancak, bazı olayların çözümüne bakanın gücünün yetmeyeceğini unutmayalım.SAYGI ÖZTÜRK
    ************************************************** ******************************************

AKP, çok güçlü bir şekilde iktidara geldi ve 11 yıla yakın zamandır tek parti olarak hükümet ediyor. Tüm kurumlar tamamen iktidarın etkisi ve kontrolü altında. Bunlar kendilerini dindar, iyi ve hayırlı insanlar olarak tanımlıyorlar.

İyi ve hayırlı insanın elinden hayır zuhur eder.
    Şimdi şu soruların cevabını birlikte verelim:
    Bu 11 yıl içinde hırsızlık, yolsuzluk, soygun arttı mı azaldı mı?
    Fuhuş arttı mı azaldı mı? Fuhuş yaşı arttı mı azaldı mı?
    Uyuşturucu ve içki tüketimi arttı mı azaldı mı?
    Uyuşturucu yaşı düştü mü azaldı mı?
    Cinnet geçirenler, adam öldürenler arttı mı azaldı mı?
    İntihar edenler arttı mı azaldı mı?
    ...
    Bunları çoğaltmak mümkün. Tamamında olumsuzlukların artmış olduğunu görüyoruz. Bu çok net bir göstergedir.
    Yine bu iktidar döneminde domuz kasaplık hayvan sınıfına alınmış, zina suç olmaktan çıkmıştır.

Bütün bunlara rağmen milletimiz neden ayıkmamaktadır? Çünkü dindar gördüğü için bu iktidarın çok vahim yanlışlarını önce görmemeye çalışmış ve ne yazık ki bir müddet sonra savunur olmuştur. Bu da ne yazık ki savunanları yanlışa ortak etmiştir.
    Ebedi akıbetimizden korkarak derhal yanlıştan dönmek ve tövbe etmek zorundayız.
    Rabbimin düştüğümüz çukuru görmemizi nasip etmesini diliyorum. Çünkü en büyük bela yanlışa mahkûm olmaktır. http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,12004788/

Hukuki NET Güncel Haber

AKP bu akşam ne yaptı konulu yargıtay kararı ara
    AKP bu akşam ne yaptı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu aksami bilmem, ama haftasonu memleketin güneydogusunu teslim ettigini ortaya koydu. Kuzey Irak bölgesel yönetiminin adini direk "kürdistan" diye niteledi. Dua ediyoruz ki "güney kürdistan" demedi. Onu diyecegi günler de gelecektir.

Ayrica sivan perverin ibrahim tatlisesle yaptigi düete, o türküye agladi. Esi Emine Hanim da agladi böyle bildigin hüngür hüngür. Basbakan Erdogan'in kendi ifadesiyle, sayin öcalanin su an hesabini verdigi, aldigi kelleler icin tek gözyasi dahi dökmemis ve hatta onlarin, askerligin yatma kalkma yeri olmadigini belirterek ölme görevlerini yerine getirdiklerini belirtmis ve "olagan" kabul etmisken, Diyarbakir'da,

"ya babam acaba ne yapalim,
    insanlik istemiyorlar.
    saldirin ve tutun.
    kemiklerini kirin.
    o pislik igrencleri
    icimizden cikartin"

diye Türk milletinden bahseden bir zatin türküsünde aglayacak birsey yine bulabildi.

Tübitak'in baskaninin "bir defaya mahsus" basbakan tarafindan atanmasinin, referandumla apar topar yargi sisteminin degistirilmesinin, davalar, tüm hukuksuzluklara ragmen hükme baglanana kadar sabirla beklenip, hersey hallolduktan, karsi cikacak asil unsurlar göstermelik baska nedenlerle müebbet hapse mahkum edildikten sonra böyle boy göstermesini de millet anladi.

AKP haftasonu bunu yaparken, yandaslari da, Gezi Parki ve ODTÜ olaylarinda yanlarinda pkknin yer aldigi bahanesiyle Gezi protestocularini terörist ilan etmis olmalarina, hatta ve hatta ögrencileri vatan haini olmakla suclamalarina ragmen simdi de carki 180 derece döndürüp teröristlerle el ele, kol kola, gönül gönüle olan basbakanlarinin ne kadar güzel seyler yaptiklarini, kardeslik ve bagliliga vesile oldugunu, ne büyük bir dünya lideri oldugu safsatalarini sayip duruyorlar.

Tüm bunlarin üzerine muhalefetten ciliz birkac ses cikmis olmasina ragmen herkesin bu rezaleti ne kadar kaniksadigi da görüldü. Ne Bahceli, ne Kilicdaroglu ne de digerleri bu gelisimin önüne gecme niyetinde. Hatta ici bosaltilan TSK dahi bu durumdan rahatsiz görünmüyor olacak ki Jandarma, pkkya Sirnak Belediyesi'nin mutfagindan sicak karavana götürürken kaza yapan araci ortadan kaldirarak olayi örtbas etmekten cekinmemis.

http://gundem.milliyet.com.tr/pkk-ya...20/default.htm

Memleket el birligiyle bölünmenin esigine getirildi. Geri kalan birkac Türk bayraginin ipi de haftasonu basbakan tarafindan kesildi. Otobüslerle miting alanina toplanan kalabaligin ellerine tutusturulanin yanisira, miting bitene kadar asilan Türk bayragi, tayyip ve Atatürk resimleri disinda artik Türk bayraginin dalgalanma nedeni de kalmadi.

Iste haftasonu bunlar oldu. Bakalim günümüz ne rezaletlere gebe.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Memleket el birligiyle bölünmenin esigine getirildi. Geri kalan birkac Türk bayraginin ipi de haftasonu basbakan tarafindan kesildi. Otobüslerle miting alanina toplanan kalabaligin ellerine tutusturulanin yanisira, miting bitene kadar asilan Türk bayragi, tayyip ve Atatürk resimleri disinda artik Türk bayraginin dalgalanma nedeni de kalmadi.

Iste haftasonu bunlar oldu. Bakalim günümüz ne rezaletlere gebe.

O bahsettiğim 870 m menzilli Türk yayları NEREDE ?
    ilngilterede eski zamanda yapılan bir mesafe yarışmasında İngiliz oku 200 m ye ulaşırken 400m atılan Türk oku ingilizleri şaşırtmış Türkler en iyi okçularını gönderdi demişlerdi bunun üzerine diplomat okçumuz bizi bu atışla ok meydanına bile almazlar demiştir gerçektende Osmanlı ordusunda okçu oLabilmek için en az 520m ok atmak gerekti.

NEYSE SONUÇ OLARAK DÖRT YIL SONRAYA TESLİM EDİLMEK ŞARTI İLE YABANCI USTALAR 4500$ O YAYLARI YAPIYORLAR.
    (Büyük harf vurgu amaçlıdır)

Şimdi Türklüğü silen ZİHNİYETİN Türklük siyaseti yapması ?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Osmanli devleti sona erdikten, hilafet kaldirilip saltanat lağvedildikten sonra Türklük bitmis, bunlari gerceklestirenler de Türklügü bitirmisler midir?

AKP bu aksam bu kafayi mi yasamaktadir?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kenan Evreni müebbetle sevk etti
    Askerlik 12 ay
    Kaçak durumda olanlar için düğmeye bastı
    pkkyı rezil etti
    Irakla işleri düzelti

Ya CHP ve MHP
    BDP vb.....

DD
    Azılı terörist Apo’nun tehditlerine boyun eğen iktidar.
    Başbakan’ın “Ahmet Kaya keşke burada olsaydı” diyerek özlemini haykırdığını, protokolde gözyaşlarının sel olup birbirine karıştığını vurgulayan Bahçeli, “Şehitlere tek bir damla gözyaşı dökmeyen, izansızlar, insafsızlar ve nefsine tapan kibir yuvaları koro oluşturup, PKK’lı Ahmet Kaya’nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yapmışlardır”

Ve meşe dalları :Osman Baydemir'in, "Meşe ağacının dalı nerenize battı sayın hükümet? Bizi şahin ve güvercin diye ayırmayın. Hass...tir diyorum. Hass...tir" şeklindeki sözleri, ve EL ELE SICAK TEMAS” yaşananlar var mı bir diyeceğiniz!!!
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/9...bakanim_a.html

"Şehitleri kelle hesabı ile sayarken onları şehit eden terörist başı, bebek katili, vatan haini Apo’nun ismini ağzına alırken saygınlığını ifâde etmekten geri durmayan, dünün cânisine bugün adım adım özgürlüğün ve siyasetin yolunu açan Türkiye sevdâlısı Recep Tayyip Erdoğan...
    Esâsında utanılması gereken kelâmları için, şehit ailelerinin açtığı dâvâ ile üç kuruşluk mânevî tazminat cezâsına çarptırılan, lâkin açılan üç kuruşluk davanın mânâsını da idrâk edemeyerek özür dilemek yerine şehit ailelerini hile yapmakla suçlayan vatansever Recep Tayyip Erdoğan...
    Şehit aileleriyle oturduğu iftar sofrasında karşısındaki insanlar yüreklerini soğutacak bir iki cümle duymayı beklerken, evlâtlarının trafik kazasında öldüğünü varsaymalarını telkin eden adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan..."

"Teke-Tek’te Fatih Altaylı’ya söylediklerini hatırlamaya çalışsın. Erdoğan o toplantıda, BOP Eş Başkanı olarak üzerine düşen görevleri anlatıyor ve bu görevleri arasında Diyarbakır’ın bir “Yıldız” ve bir “Merkez” olması için gayret sarf ettiğini söylüyor.
    Sözü uzatmaya gerek yok.
    Şimdi bizi okuyanlar evlerinde bir sözlük varsa açıp “Merkez” ne demek, ona bir baksınlar. Orada “Merkez” kelimesinin “Şehir için” kullanıldığında bunun “Başkent” anlamına geldiğini görecekler.
    Peki, Türkiye’nin başkenti Ankara değil mi?
    Öyle...
    Türkiye’nin başkenti Ankara olduğuna göre o zaman Diyarbakır nerenin başkenti olacak?
    Tabii ki, Kürdistan’ın..
    Şimdi anladınız mı bölgeye niye “Kürdistan” ve Diyarbakır’a niye “Amed” dendiğini?
    Bölge Kürdistan olunca...
    Başkentin adı “Diyarbakır” olarak kalacak değil herhalde. Tabii ki, “Amed” olacak...
    Yiyenlere afiyet olsun.."

"Eğer Erdoğan ve ekibinin niyeti Türkiye’yi bölmek olmasa “Türkiye Cumhuriyeti” nin kısaltılmışı olan “T.C.” ’yi resmî kurumların ve devlet teşekküllerinin tabelalarından niye söküyorlar? Her devlet, kendi devlet nişanlarında millet ve devletinin ismini vurgularken bizimkiler Devlet nişanlarındaki “T.C.” yi niye çıkartıyorlar?
    İllerin, ilçelerin isimlerini niye Ermenice, Rumca, Süryanice isimlerle değiştiriyorlar? "Yiyenlere afiyet olsun.."
    AKP’ye oy veren vatandaşlara sormak gerekir: Şimdi Tayyip Erdoğan ile kim gurur duyuyor?

Daha neler göreceksiniz neler…

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AKP bu aksam ne mi yapti? AKP'nin genel baskani ve basbakan Tayyip Erdogan, 200 kisiyi araclarindan indirip örgüt propagandasi yapan, 3 araci atese veren ve bu kisiler arasinda bulunan 4 askeri rehin alan pkk teröristlerinden askerleri birakmasi üzerine ricada bulundu.

Neymis efendim, bunlar sürece balta vurmak isteyen gruplarmis da falanmis efendim. Aslinda neymis, Türkiye Cumhuriyeti Devleti o topraklardan silinmis.

Gülen'i bitirme planinin MGK belgesini ortaya cikaranlari vatan hainligiyle suclamisti ilgili zat, birkac aksam evvel.

Acaba hangisi daha büyük vatan hainligi? AKP, Tayyip Erdogan, sorarim sana "bu aksam!"

Nerede
    UŞAK
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Azılı terörist Apo’nun tehditlerine boyun eğen iktidar.
    Başbakan’ın “Ahmet Kaya keşke burada olsaydı” diyerek özlemini haykırdığını, protokolde gözyaşlarının sel olup birbirine karıştığını vurgulayan Bahçeli, “Şehitlere tek bir damla gözyaşı dökmeyen, izansızlar, insafsızlar ve nefsine tapan kibir yuvaları koro oluşturup, PKK’lı Ahmet Kaya’nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yapmışlardır”

Ve meşe dalları :Osman Baydemir'in, "Meşe ağacının dalı nerenize battı sayın hükümet? Bizi şahin ve güvercin diye ayırmayın. Hass...tir diyorum. Hass...tir" şeklindeki sözleri, ve EL ELE SICAK TEMAS” yaşananlar var mı bir diyeceğiniz!!!
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/9...bakanim_a.html

"Şehitleri kelle hesabı ile sayarken onları şehit eden terörist başı, bebek katili, vatan haini Apo’nun ismini ağzına alırken saygınlığını ifâde etmekten geri durmayan, dünün cânisine bugün adım adım özgürlüğün ve siyasetin yolunu açan Türkiye sevdâlısı Recep Tayyip Erdoğan...
    Esâsında utanılması gereken kelâmları için, şehit ailelerinin açtığı dâvâ ile üç kuruşluk mânevî tazminat cezâsına çarptırılan, lâkin açılan üç kuruşluk davanın mânâsını da idrâk edemeyerek özür dilemek yerine şehit ailelerini hile yapmakla suçlayan vatansever Recep Tayyip Erdoğan...
    Şehit aileleriyle oturduğu iftar sofrasında karşısındaki insanlar yüreklerini soğutacak bir iki cümle duymayı beklerken, evlâtlarının trafik kazasında öldüğünü varsaymalarını telkin eden adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan..."

"Teke-Tek’te Fatih Altaylı’ya söylediklerini hatırlamaya çalışsın. Erdoğan o toplantıda, BOP Eş Başkanı olarak üzerine düşen görevleri anlatıyor ve bu görevleri arasında Diyarbakır’ın bir “Yıldız” ve bir “Merkez” olması için gayret sarf ettiğini söylüyor.
    Sözü uzatmaya gerek yok.
    Şimdi bizi okuyanlar evlerinde bir sözlük varsa açıp “Merkez” ne demek, ona bir baksınlar. Orada “Merkez” kelimesinin “Şehir için” kullanıldığında bunun “Başkent” anlamına geldiğini görecekler.
    Peki, Türkiye’nin başkenti Ankara değil mi?
    Öyle...
    Türkiye’nin başkenti Ankara olduğuna göre o zaman Diyarbakır nerenin başkenti olacak?
    Tabii ki, Kürdistan’ın..
    Şimdi anladınız mı bölgeye niye “Kürdistan” ve Diyarbakır’a niye “Amed” dendiğini?
    Bölge Kürdistan olunca...
    Başkentin adı “Diyarbakır” olarak kalacak değil herhalde. Tabii ki, “Amed” olacak...
    Yiyenlere afiyet olsun.."

"Eğer Erdoğan ve ekibinin niyeti Türkiye’yi bölmek olmasa “Türkiye Cumhuriyeti” nin kısaltılmışı olan “T.C.” ’yi resmî kurumların ve devlet teşekküllerinin tabelalarından niye söküyorlar? Her devlet, kendi devlet nişanlarında millet ve devletinin ismini vurgularken bizimkiler Devlet nişanlarındaki “T.C.” yi niye çıkartıyorlar?
    İllerin, ilçelerin isimlerini niye Ermenice, Rumca, Süryanice isimlerle değiştiriyorlar? "Yiyenlere afiyet olsun.."
    AKP’ye oy veren vatandaşlara sormak gerekir: Şimdi Tayyip Erdoğan ile kim gurur duyuyor?

Daha neler göreceksiniz neler…
    Sözler vardır İnsanı Onarır, Sözler vardır şifa niyetinedir....Sizin bu kopyala yapıştırmalarınız saçma sapan geldi bana o şunu demişde bu şunu demiş, Ben gurur duyuyorum Tayyip erdoğan senin göremediklerini görüyorum ben hizmetleri amed miş kürdistan mış 12 yıldır aynı makaraları tekrarlıyorsunuz başkada bişi yapmazsınız Şükür et haline Şuanki Halimize barış Güzelliklerin olduğuna kamuya Başörtülü kardeşlerimizinde çalıştığına Okul Bahçelerine Okulların kapısından Kuran-ı kerim girdiğine Çok şükür Kendimize geliyoruz...Nasıl bir IRkçı tutum kelimeler ... Rahat olun kardeşim rahat Ülkemizde Çok şükür kardeşliğin pekiştiği günler oluşuyor ben çok mutluyum ...

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aydemirim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sözler vardır İnsanı Onarır, Sözler vardır şifa niyetinedir....Sizin bu kopyala yapıştırmalarınız saçma sapan geldi bana o şunu demişde bu şunu demiş, Ben gurur duyuyorum Tayyip erdoğan senin göremediklerini görüyorum ben hizmetleri amed miş kürdistan mış 12 yıldır aynı makaraları tekrarlıyorsunuz başkada bişi yapmazsınız Şükür et haline Şuanki Halimize barış Güzelliklerin olduğuna kamuya Başörtülü kardeşlerimizinde çalıştığına Okul Bahçelerine Okulların kapısından Kuran-ı kerim girdiğine Çok şükür Kendimize geliyoruz...Nasıl bir IRkçı tutum kelimeler ... Rahat olun kardeşim rahat Ülkemizde Çok şükür kardeşliğin pekiştiği günler oluşuyor ben çok mutluyum ...
    Kardesligin pekistigi bu günlerde hükümetin karistigi yolsuzluklari da görmüs müydünüz? Bizim görmediklerimizi görebiliyormussunuz ya...

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kardesligin pekistigi bu günlerde hükümetin karistigi yolsuzluklari da görmüs müydünüz? Bizim görmediklerimizi görebiliyormussunuz ya...
    Amerika İsrail Gülen Cehape kardeşliğinin pekiştiği kaygıların saklanması gerektiği bu günlerde gördüğüm gelecekte kardeşler CHP yi çarmıha gerecekler

Giden ağamsa Gülen paşamdır diyenlere benden selam olsun

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Amerika İsrail Gülen Cehape kardeşliğinin pekiştiği kaygıların saklanması gerektiği bu günlerde gördüğüm gelecekte kardeşler CHP yi çarmıha gerecekler

Giden ağamsa Gülen paşamdır diyenlere benden selam olsun
    Kimsenin kimseye agam ya da pasam dedigi yok. Kendi hesabima konusmam icap ederse, hicbir partiyi desteklemem. Emniyet ve yargi icindeki cemaat yapilanmasindan da cok rahatsizim.

Lakin tüm bunlar bu rezaletle alakasiz. Adamlar mali köküyle götürmüs, memleketi babalarinin sirketi gibi yönetiyorlar ve hala o koltuklarda oturmaya devam ediyorlar; birileri de cikmis hala partizanlik yapiyor.

Acin gözünüzü muhterem, calinan sizin ve cocuklarinizin gelecegi! Hirsizi sadece sizin düsüncenizden diye desteklemeniz önce kendi bacaginiza, sonra cocugunuzun alnina skacaginiz kursun olur.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: