Bugün mahkemem vardı. Çalıntı oldugunu bilmediğim bir telefon aldım ve yurdışına giderken başkasına sattım.. Yurtdışından dönüşte bunun çalıntı olduğu ve bu durumla ilgili hakkımda dava acıldığını duydum. Geçen hafta mahkemeye gittim.. Hakim 1 hafta süre verdi malı teslim etmemi ama edemedim. bugün kü mahkemede edemedigimi zamanın yetmedigini söyledim satmıs oldugum kisiye bunun parasını ödeyip geri almam gerekiyordu parayı denklestiremidim. bugunkü mahkemede hakkımda TCK 142/a,b fıkraları uyarınca 2 yıl hapis cezası verildi. 1/6 oronında indirilip 1 yı 8 ay hapis cezasına düşürüldü. bu suçlamayı kabul etmediğim halde ceza verildi. burda bende mağdur oldum. 7 gün içinde temyiz yolu açıldı. Lütfen herkesten rica bu konuda beni yönledirebilirmisiniz.
Bu hafta içinde telefonu bulup mahkemeye teslim etsem ve temyize başvursam hakkımdaki dava ne olur.
Şahitim de var başkasından aldığımın ama bunu mahkemeye söylemedim bu zamandan sonra söylesem bir faydası olur mu?
Allah rızası için yardımınızı bekliyorum. Avukatlarımız varsa bana mesaj atabilirler.. Buraya yazabilirler..

Çok Teşekkür Ederim.

Saygılarımla