Öncelikle merhabalar,

1,5 yıldır çalıştığım iş yerinde bulunduğum bölümdeki çalışma arkadaşlarımdan biri ile 1,5 yıldır aramız iyi olmasına rağmen 3 hafta önce arkadaşın gereksiz bana ve bölüm sorumlularımız arkasından yaptığı kibirleri, arkadaşlık üzerine yanlış davranışları ve çalışma gerekliliğini yerine getirmemesinden ötürü aramızda gerginlik oldu ve hakaretsiz tartışarak, kendisine artık iş konusundan başka bir konuda muhatap olmak istemediğimi söyledim ve tartışma bitti. Bu 3 haftalık zaman süresinde iş ile ilgili konularda bir sıkıntı olmamış gibi yine işim gereği yardımıma ihtiyaç duyduğunda kendisi ile muhatap ve yardımcı oldum oldum.

2 gün önce aynı bölümden diğer bir çalışma arkadaşımdan (tartışmamız sırasında yanımızda olan 3. kişi) 3 hafta önce yaptığımız tartışmanın hemen ardından ve 2 gün öncesine kadar arkamdan sürekli şahsım üzerine ailemi katarak aynı küfürleri ettiğini ve bu davranısından ötürü artık bana küfür eden kişi ile kendisininde muhatap olmadığını bana anlatması üzerine şok oldum. Yüzüme karşı bu küfürleri etmedi fakat küfrü eden kişinin bu tarz küfürleri aramızın iyi olduğu dönemlerde sadece benim yanımda bölüm sorumlumuz ve 2 teknik danışmanımız arkasından konumlarından ötürü kullandığını bildiğimden (her küfür kullanıdığında kimse için bu şekilde konuşmaması gerektiği şeklinde uyarmıştım) bana karsı da böyle kelimeler kullanabileceğinden ve bana küfür ettiğini söyleyen arkadasın yalan söylemediğine eminim.

Hafta sonum bunu düşünmekten zehir oldu. Ben ettiği küfrün ve hakaretin altında kalamam. Hakkımı aramak istiyorum. Bununla ilgili nasıl bir yol izleyebilirim. Kendisi çok iyi bir oyuncudur. Arkadan konusup yüzüne gülen cinsten biri olduğu için bunu inkar edecektir eminim. Benim yüzüme karsıda bunu söylemeye yüzü yada cesareti olmadığından zaten arkamdan konuşmakta olduğundan ne yapmam gerekir. Sürekli aynı kişiye hakkımda küfürlü konuştuğundan o kişiye böyle konustuğu anlarda ses kaydı yaptırabilirsem o arkadaşa ses kaydını delil ve küfrü duyan arkadaşımı da şahit yapabilir miyim? Bununla ilgili ceza davasının dışında tazminat davasıda açabilirmiyim. Çünkü 2 gündür ruh halim kötü olduğundan eşimin dikkatini çekmesi ve bana sorunu sorması üzerine onunlada paylaşmak zorunda kaldım ve şu an eşimde çok üzgün arkamdan böyle hakaret edilmesine ve eşim hamile.

Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden Teşekkürler.