+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
    İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar.

Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar. Menfaatle kalkıp, para ile yatanlar, Sana yer bulamayabilirler ATATÜRK. Ama sen vatanın baş köşesindesin hala. Tasalanma…

Not: Bu video 2009 yılında çekilmiştir. Bugünü özetlemesi itibariyle yayınlanmıştır.

Hukuki Net yönetimi olarak, doktorlara, avukatlara ve sade vatandaşa karşı girişilen şiddeti kınıyoruz.

Hukuki NET Güncel Haber

Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar. konulu yargıtay kararı ara
    Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar. konulu hukuk haber
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar.

Atatürk hakkında çok güzel yazmışsınız hocam.
    Herkes Atatürk'ü kendi kişisel menfaatleri uğruna kullanmak istiyor gibi durumlarda oluyor sanırım.

Atatürk ciddi ciddi zeki , akıllı , ileri görüşlü , lider özellikli bir insandı. Ben her türlü kendisine saygı duyuyorum.
    Padişahlarımızda , osmanlıda çok iyi idi İçlerinde her türlü entrikalar , padişahlığı ele geçirmek için kardeşler arasında kavgalar vb de oluyordu ama zamanın şartlarına göre en iyi yönetim biçimlerinden birisi idi.

Fakat Atatürk demokrasiye , cumhuriyete geçişimize katkısı oldu. Seçimlerin yapılmasına , halkın kendi kendini yönetmesine katkısı oldu.

İsteyen şartları taşıyorsa koyar cumhurbaşkanlığına adaylığını , başbakanlığa adaylığını anlatır yapacaklarını halka başbakanda olur , cumhurbaşkanıda olur , milletvekilide olur , bakanda olur. Halkın seçimine bağlı artık , bazı zamanlar koalisyon olur , bazı zamanlar yüksek oyla iktidarlar olur.

Ama benim çok iyi bildiğim bir şey siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun. 100 kişininde yüzünü memnun edemezsiniz. Bu da biraz insanların iç derinliklerine indiğimizde kendi psikolojisi ile alakalı.

Atamızın çok güzel sözleri var.

Yurtta sulh, cihanda sulh.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

“Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

Bu arada ülkedeki taşınmazlar satıldı olayına gelince

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...0120518-1..htm
    Böyle bir kanun buldum.

MADDE 35 – Kanuni sınırlamalara uyulmak kaydıyla, uluslararası ikili ilişkiler yönünden ve ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen ülkelerin vatandaşı olan yabancı uyruklu gerçek kişiler Türkiye’de taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinebilirler. Yabancı uyruklu gerçek kişilerin edindikleri taşınmazlar ile bağımsız ve sürekli nitelikteki sınırlı ayni hakların toplam alanı, özel mülkiyete konu ilçe yüz ölçümünün yüzde onunu ve kişi başına ülke genelinde otuz hektarı geçemez. Bakanlar Kurulu kişi başına ülke genelinde edinilebilecek miktarı iki katına kadar artırmaya yetkilidir.

Ülkemiz 784.000 km kare civarında.
    Bir nevi her türlü en fazla yabancılar yüzde 10 unu satın alabilirler ama gerisini hiç bir şekilde satın alamazlar.
    Ve local olarakta kısıtlamalar var yani gidipte bir ilçeyi komple satın alamıyorlar.

Bunlar benimde düşündüğüm şeylerdi , dolar , euro - tl kur farkları biz gidip gizlice TL bassak yabancıların topraklarını çaktırmadan ele geçirebilirmiyiz vb ekonomik olarakta incelediğim konulardı ama olmadığını gördüm. Yabancılara böyle bir uygulama yapsak ekonomik açıdanda , sosyal açıdanda yemiyorlar

Yani bir nevi kısıtlama var. Pek bir sorun olmaz gibi gözüküyor.
    Büyük ihtimal sanırım bizlerden toprak satın alındığı gibi bizlerde istersek
    İngiltere , Almanya , Fransa , ABD , Rusya vb bir çok ülkeden toprak satın alabiliyoruz.

İnsanı birey olarak inceleyen psikoloji , psikiyatri , nöroloji bilimleri ve toplumların bir arada uyumlu olarak yaşaması nasıl olur inceleyen sosyoloji ve toplumsal sorunlara yardımcı olan sosyal hizmetler gibi konular hep iyi incelenmeli , uyumsuzluklar nasıl çözülür ve cezalar gibi konuları ilgilendiren hukuk , güvenlik kuvvetleri yetki leri vb bir orta yol üzerinde çalışmalar devam etmeli diye düşünüyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar.

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar. Kendi ceplerine de bir şey girecekse vatanın toprağını bile satanlar. Menfaatle kalkıp, para ile yatanlar, Sana yer bulamayabilirler ATATÜRK. Ama sen vatanın baş köşesindesin hala. Tasalanma…

Not: Bu video 2009 yılında çekilmiştir. Bugünü özetlemesi itibariyle yayınlanmıştır.

Hukuki Net yönetimi olarak, doktorlara, avukatlara ve sade vatandaşa karşı girişilen şiddeti kınıyoruz.
    Hukuk karşısında SIFATLARIN anlamının olmadığını bilmeyen bir hukuk sitesi. SOBELENDİNİZ...
    Hukukun dışına çıkan her bireyin tek sıfatı vardır. Şüpheli... Hukuk kararı sonrası hükümlü. Yani sabıkalı suçlu.
    AMACINIZ ATATÜRKün saygınlığını aşındırmak ise başarmak üzeresiniz.
    Konu Atilda09 tarafından (17-06-2013 Saat 19:48:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Pazar günü Bolu'nun bir köyünde yaşayan dayımı babalar günü için aradım. Hayatında istanbula gelmemiş olan dayım, servisle istanbula gidiyormuş. Ne işin var dedim. AKP 25 Tl + Yemek veriyor mitinge gidiyoruz mecburen dedi. Gitmeseydin dediğimde mecburduk yoksa işten çıkaracaklarını söyledi...
    Herhalde Atatürk'ün söylediği bu idi. Dayımla konuşmama kararı aldım!

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuk karşısında SIFATLARIN anlamının olmadığını bilmeyen bir hukuk sitesi. SOBELENDİNİZ...
    Hukukun dışına çıkan her bireyin tek sıfatı vardır. Şüpheli... Hukuk kararı sonrası hükümlü. Yani sabıkalı suçlu.
    AMACINIZ ATATÜRKün saygınlığını aşındırmak ise başarmak üzeresiniz.
    Beni tehdit mi ediyorsunuz? Ne oldu? Uzun zamandır meydanı boş bulup yazıyorsunuz. Halkı yanlış yönlendiremeyeceğinizi, slogan atamayacağınızı mı anladınız?
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Beni tehdit mi ediyorsunuz? Ne oldu? Uzun zamandır meydanı boş bulup yazıyorsunuz. Halkı yanlış yönlendiremeyeceğinizi, slogan atamayacağınızı mı anladınız?
    Sayın Admin,

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. İyi bir PSİKİYATIR ve PSİKOLOĞUM var. İsterseniz size de önerebilirim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Admin,

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. İyi bir PSİKİYATIR ve PSİKOLOĞUM var. İsterseniz size de önerebilirim.

Sayın Admin, artık bu arkadaşa cevap vermesen iyi olacak. Aklına baliğ olmadığını itiraf etti. Anlayacağınız hacir altına alınacak kişilerle fikir dalaşı yapmanız size yakışmıyor.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Admin, artık bu arkadaşa cevap vermesen iyi olacak. Aklına baliğ olmadığını itiraf etti. Anlayacağınız hacir altına alınacak kişilerle fikir dalaşı yapmanız size yakışmıyor.
    Deli delinin halinden anlar.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    litigation ; insanlar 4 senelik lisans mezunu psikologlara veya alanında uzmanlaşmış , yüksek lisans görmüş uzman psikologlarada ( günümüzde klinik psikologlar ) gidebilirler , sorunlarını anlatabilirler . 6 senelik tıp fakültesinde eğitim görmüş ve ardına tus sınavına girip erişkin psikiyatri bölümünü seçmiş ve 4 sene doktorasını yapmış Psikiyatristlerede gidebilirler ve dertlerini anlatıp ilaç tedavisi görebilirler.

Her insanda sorunlar oluşabilir , kişilik bozukluklarıda oluşabilir
    ( antisosyal , borderline , narsistik , paranoid gibi saldırgan kişlik bozuklukları veya bunun aksine , okb , çekingen , şizoid , bağımlı , şizopital , pasif agresif gibi kişilik bozukluklarıda olabilir )
    yeme bozukluğu , uyku sorunları , evlilik sorunları , ilişki sorunları , aile sorunları , uyum sorunları , anksiyete sorunları , hayatın anlamsızlığı , manasızlığı , depresyonla ilgili vb bir çok sorunları olabilir.

Akıl ile ilgili beyinsel sorunlar ve kliniğe yatırılması gereken sorunlar ise daha farklıdır.

Yani birisi kız arkadaşı veya erkek arkadaşı ile sorun yaşıyorsa ve buna mukabil bir psikiyatriste veya psikoloğa gitti ise ve çözüm yöntemleri arıyorsa ve çevresine ben psikiloğa gittim dediği anda deli gözü ile bakılıyorsa bence bu algı değiştirilmelidir.

Genelde psikoloğa veya psikiyatristlere gidenlere DANIŞAN denilmesi bence daha iyi olabilir.

Ülkemizde 1 sene içinde 38 milyona yakın antidepresan ve 12 milyon kutu antipsikotik ilaç kullanılıyor. O zaman toplum olarak hepimiz deliyiz
    Çoğunluğu düzelir , düzelmeyen olursa o zaman deli diyebiliriz belki.

Geçen gün twitterden ülkemizde 1.600 e yakın psikiyatristten ve 10.000 e yakın psikologdan kaç kişi takılıyor ve bu konuda acaba görüşleri nelerdir , sağduyulu mesajlar atıyorlarmı diye baktım.

İş gene siyasete girince psikiyatrist veya psikolog olupta yüzlercesinin farklı farklı mesajlar attığını görünce biraz üzüldüm. Ben daha çok sağduyulu mesajlar atacaklar diye tahmin ediyordum. Bazılarıda hiç karışmıyordu mesaj bile atmıyorlardı.

admin hocamda zaten psikologmuş kendisi daha iyi bilir ,

Dediğimiz gibi M.Kemal Atatürk lider özellikli bir insandı.

Bana göre ülkemizin başına geçen her Başbakanda ve cumhurbaşkanında
    Atatürk'ü geçme ve ondan daha iyi olma duygusu vardır.
    Hani nasıl işyerine girersiniz ve biraz çalışırsınız
    - ben aslında bu müdürden daha iyiyim benim müdür olmam gerekir gibi düşünceler oluşur veya oyunlarda çocukların başkanları olur üye olanları yönetirde bir çocuk çıkar ben senden daha iyi yönetirim daha iyi idare ederim der vb birazda onun gibi bir şey.

Her liderde biraz narsism olabilir , bilhassa mesela ticari işlerde başarılı olan ceolarda narsizmin bence en uç noktalarında yaşıyorlar ve kendi şirketlerinden başka rakip şirketlere tahammülleri dahi yok. Bütün hesap kitapları diğer rakip işyerlerini yok etmek ve sadece kendi şirketlerinin en başarılı olması üzerine kurulu.

Her başbakan ve cumhurbaşkanı Atatürk'ün yaşını 57 olarak geçincede bence kendisinin resminin eğitim kitaplarına konulmasını , hatta paraya bile kendi resiminin konulmasını gizlice istemeye başlayabilir. Bu tür eğilimleri olmaya başlayabilir.

İşte burada o başbakan kim ise veya cumhurbaşkanı kim ise dur demek gerekir. O kadar da ileri gitme demek gerekir.

Böyle bir olayın olabilmesi için bir savaş çıkması gerekir uzun süren savaşlardan sonra yeni birisinin devlet kurup başa geçmesi gerekir. Anca o zaman belki yapabilirler o da gene zor.

Taş üstüne taş koyanların , ülkeye faydası olan herkesin , başarılı olan insanlarıda takdir etmek gerekir.

Burası konunun yeri değil ama bazı psikolog ve psikiyatristlerin , sosyologların okudukları ve edindikleri bilgiler ile Dine karşı bakış açıları değişmektedir , hatta psikiyatristlerin bazıları dine inananlara ve Allahü Teala'nın emirlerini alan ve insanlara yayan H.z. Muhammed Mustafa S.A.V peygamber efendimizede farklı bakış açıları vardır ve bazı sorunlarda oradan çıkıyor onunda farkındayım , fakat bu tür düşünen psikologların , psikiyatristlerinde onların hepsininin her türlü karşısındayım ve her türlü tıbbi olarak sundukları iddialarınıda çürütürüm. Fakat kalkıpta kendi düşüncelerimi onlarada zorla empoze ettirmeye kalkmam. Herkes kendi kararlarını kendileri verir ve en doğruda budur. Bunlarında zaten ülkece tartışmaları oluyor bizde kendi bildiklerimizi anlatıyoruz , kararı karşımızdakine bırakıyoruz ve bu tartışmalarda her daim devam edecektir.

Yeri değil ama bunuda belirtiyim.

İyi geceler.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kerim33 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    litigation ; insanlar 4 senelik lisans mezunu psikologlara veya alanında uzmanlaşmış , yüksek lisans görmüş uzman psikologlarada ( günümüzde klinik psikologlar ) gidebilirler , sorunlarını anlatabilirler . 6 senelik tıp fakültesinde eğitim görmüş ve ardına tus sınavına girip erişkin psikiyatri bölümünü seçmiş ve 4 sene doktorasını yapmış Psikiyatristlerede gidebilirler ve dertlerini anlatıp ilaç tedavisi görebilirler.

Her insanda sorunlar oluşabilir , kişilik bozukluklarıda oluşabilir
    ( antisosyal , borderline , narsistik , paranoid gibi saldırgan kişlik bozuklukları veya bunun aksine , okb , çekingen , şizoid , bağımlı , şizopital , pasif agresif gibi kişilik bozukluklarıda olabilir )
    yeme bozukluğu , uyku sorunları , evlilik sorunları , ilişki sorunları , aile sorunları , uyum sorunları , anksiyete sorunları , hayatın anlamsızlığı , manasızlığı , depresyonla ilgili vb bir çok sorunları olabilir.

Akıl ile ilgili beyinsel sorunlar ve kliniğe yatırılması gereken sorunlar ise daha farklıdır.

Yani birisi kız arkadaşı veya erkek arkadaşı ile sorun yaşıyorsa ve buna mukabil bir psikiyatriste veya psikoloğa gitti ise ve çözüm yöntemleri arıyorsa ve çevresine ben psikiloğa gittim dediği anda deli gözü ile bakılıyorsa bence bu algı değiştirilmelidir.

Genelde psikoloğa veya psikiyatristlere gidenlere DANIŞAN denilmesi bence daha iyi olabilir.

Ülkemizde 1 sene içinde 38 milyona yakın antidepresan ve 12 milyon kutu antipsikotik ilaç kullanılıyor. O zaman toplum olarak hepimiz deliyiz
    Çoğunluğu düzelir , düzelmeyen olursa o zaman deli diyebiliriz belki.

Geçen gün twitterden ülkemizde 1.600 e yakın psikiyatristten ve 10.000 e yakın psikologdan kaç kişi takılıyor ve bu konuda acaba görüşleri nelerdir , sağduyulu mesajlar atıyorlarmı diye baktım.

İş gene siyasete girince psikiyatrist veya psikolog olupta yüzlercesinin farklı farklı mesajlar attığını görünce biraz üzüldüm. Ben daha çok sağduyulu mesajlar atacaklar diye tahmin ediyordum. Bazılarıda hiç karışmıyordu mesaj bile atmıyorlardı.

admin hocamda zaten psikologmuş kendisi daha iyi bilir ,

Dediğimiz gibi M.Kemal Atatürk lider özellikli bir insandı.

Bana göre ülkemizin başına geçen her Başbakanda ve cumhurbaşkanında
    Atatürk'ü geçme ve ondan daha iyi olma duygusu vardır.
    Hani nasıl işyerine girersiniz ve biraz çalışırsınız
    - ben aslında bu müdürden daha iyiyim benim müdür olmam gerekir gibi düşünceler oluşur veya oyunlarda çocukların başkanları olur üye olanları yönetirde bir çocuk çıkar ben senden daha iyi yönetirim daha iyi idare ederim der vb birazda onun gibi bir şey.

Her liderde biraz narsism olabilir , bilhassa mesela ticari işlerde başarılı olan ceolarda narsizmin bence en uç noktalarında yaşıyorlar ve kendi şirketlerinden başka rakip şirketlere tahammülleri dahi yok. Bütün hesap kitapları diğer rakip işyerlerini yok etmek ve sadece kendi şirketlerinin en başarılı olması üzerine kurulu.

Her başbakan ve cumhurbaşkanı Atatürk'ün yaşını 57 olarak geçincede bence kendisinin resminin eğitim kitaplarına konulmasını , hatta paraya bile kendi resiminin konulmasını gizlice istemeye başlayabilir. Bu tür eğilimleri olmaya başlayabilir.

İşte burada o başbakan kim ise veya cumhurbaşkanı kim ise dur demek gerekir. O kadar da ileri gitme demek gerekir.

Böyle bir olayın olabilmesi için bir savaş çıkması gerekir uzun süren savaşlardan sonra yeni birisinin devlet kurup başa geçmesi gerekir. Anca o zaman belki yapabilirler o da gene zor.

Taş üstüne taş koyanların , ülkeye faydası olan herkesin , başarılı olan insanlarıda takdir etmek gerekir.

Burası konunun yeri değil ama bazı psikolog ve psikiyatristlerin , sosyologların okudukları ve edindikleri bilgiler ile Dine karşı bakış açıları değişmektedir , hatta psikiyatristlerin bazıları dine inananlara ve Allahü Teala'nın emirlerini alan ve insanlara yayan H.z. Muhammed Mustafa S.A.V peygamber efendimizede farklı bakış açıları vardır ve bazı sorunlarda oradan çıkıyor onunda farkındayım , fakat bu tür düşünen psikologların , psikiyatristlerinde onların hepsininin her türlü karşısındayım ve her türlü tıbbi olarak sundukları iddialarınıda çürütürüm. Fakat kalkıpta kendi düşüncelerimi onlarada zorla empoze ettirmeye kalkmam. Herkes kendi kararlarını kendileri verir ve en doğruda budur. Bunlarında zaten ülkece tartışmaları oluyor bizde kendi bildiklerimizi anlatıyoruz , kararı karşımızdakine bırakıyoruz ve bu tartışmalarda her daim devam edecektir.

Yeri değil ama bunuda belirtiyim.

İyi geceler.
    Sayın Kerem33,

Emek ve bilgi dolu paylaşımınız için yürekten teşekkür ederim.
    M.kemal ATATÜRK için yapıcı narsisistik kişilik bozukluğu olduğunu bir Kıbrıslı TÜRK profesörümüz söyler.
    Ben obsessif Kompülisif kişilik bozukluğu tanısı almış bir bireyim. Bu tanıyı koyan aynı üniversite sağlık kurulu tam sağlam medeni hakları kullanabileceğim yönünde ek kararda verdi. Raporlu AKILLIyım anlayacağınız.
    Burada bozukluk kelimesi ile beni aşağılayan forum arkadaşlarıma şunu söylemek isterim insanlığın bu güne gelişi bu kişiliği bozuk insanlar sayesinde olmuştur. FARK YARATMAK İÇİN FARKLI OLMAK GEREKİR.
    Teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

üç kuruşluk çıkarları için tarihi bilimi hiçe sayanlar

uc kurusluk cikarlari icin tarihi bilimi hice sayanlar

3 kuruşluk çıkarları için tarihi bilimi hiçe sayanlar

http:www.hukuki.netshowthread.php105815-uc-kurusluk-cikarlari-icin-tarihi-bilimi-hice-sayanlar-Kendi-ceplerine-de-bir-sey-girecekse-vatanin-topragini-bile-satanlar

mussolini istikbal göklerdedirkendicikarlari icintarihipara için kariyerini hiçe sayanlararkadasini satanlara tas gibi sozüç kuruşluk menfaatleri içinbeni hiçe sayanı seni hiçe sayanlarikendi çıkarlari ıcin akrabasini satanlar için sözruşluk çıkarları için tarihi bilimi hiçe sayanlar kendi ceplerinede birşeyler girecekseüç kuruşluk çıkarları içinkendi çıkarları için arkadaşını satana verilecek cevapmenfaat icin seni satan birine
Forum